VIDEO! Rīgas satiksmes šoferu braukšanas stils pārsteidz autovadītājus! Ko par to saka drošas braukšanas eksperts?

2 komentāri
VIDEO! Rīgas satiksmes šoferu braukšanas stils pārsteidz autovadītājus! Ko par to saka drošas braukšanas eksperts?
Ekrānuzņēmums no aculiecinieka video

Raidījums Bez Tabu saņēmis kārtējo sūdzību par Rīgas satiksmes sabiedriskā transporta vadītāju. Šoreiz tiek ziņots, ka nezināmu iemeslu dēļ no pieturas cenšas pārkārtoties kreisajā joslā. Kad tas ir izdarīts, trolejbusa vadītājs pārbrauc krustojumu un pie gājēju pārejas atkal pārkārtojas labajā braukšanas joslā. Tā rezultātā autovadītājiem, kas atrodas aiz trolejbusa, jābremzē. Ko par to saka drošas braukšanas eksperts, noskaidrojis raidījums Bez Tabu!

Iesūtītais video ticis uzņemts ap sešiem vakarā Brīvības un Tallinas ielas krustojumā. Apsekojot notikuma vietu citā laikā, raidījums Bez Tabu līdzīgu rīcību no citu sabiedriskā transporta vadītāju puses gan nenovēro.

Skaties, kāda bijusi šī situācija!

Drošas braukšanas speciālists Māris Krauze skaidro situāciju – sabiedriskajam transportam, uzsākot kustību no pieturvietas, ir priekšroka. Tādēļ pārējiem vadītājiem ir jādod ceļš. Tāpat arī situācijās, kad sabiedriskais transports vēlas mainīt braukšanas joslu, sabiedriskajam transportam ir priekšroka, uzsākot kustību. Taču, ja trolejbuss vai autobuss jau atrodas kustībā, tad gan kārtība ir cita – viņam jāpārliecinās, lai viņš netraucē citus autovadītājus. M. Krauze akcentē – lai arī minētajā video redzams, ka Rīgas satiksmes vadītājs mazliet nekorekti mainījis braukšanas joslas, arī pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem ir jārespektē sabiedriskais transports.

Skaties foto:

Ja vieglās automašīnas vadītājam nāktos strauji bremzēt, tad šajā gadījumā sabiedriskais transports būtu pārkāpis noteikumus, taču šajā gadījumā distance esot bijusi pietiekama, uzskata drošas braukšanas eksperts. ”Minētajā video ir redzama intensīva kustība, un intensīvā kustībā joslu maiņa būtībā ir ierobežota. Lai pārkārtotos un apsteigtu kādu vadītāju, nedrīkst mainīt joslu,” stāsta M. Krauze.

Rīgas satiksme no šā konkrētā vadītāja ir saņēmusi paskaidrojumu. Tajā vēstīts, ka trolejbusa vadītājs mainījis joslu, lai apbrauktu ielas malā novietotu vieglo automašīnu. Tajā brīdī, kad trolejbuss sāka kustību, arī ”šķērslis” – minētā vieglā automašīna – uzsāka kustību un aizbrauca prom.

Rīgas satiksme skaidro, ka viņi aicina cilvēkus par šoferīšu negodprātīgu un agresīvu braukšanu viņiem ziņot. Jo, protams, uz šiem šoferiem attiecas tie paši noteikumi, kas uz visiem citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Video – eksperta viedoklis!

2 komentāri