Video! “Liepājas autobusu parka” šoferi piketā pret vadību: “Un jūs strādātu par 2,5 eiro stundā?”

Maija Kuzņecova

Autors: Maija Kuzņecova

Bez Tabu žurnāliste un digitālā satura redaktore

13 komentāri
Video! “Liepājas autobusu parka” šoferi piketā pret vadību: “Un jūs strādātu par 2,5 eiro stundā?”

Šodien ap pulksten 12.30 Liepājā pie autoostas pulcējās vairāki desmiti uzņēmuma “Liepājas autobusa parks” šoferi, lai paustu neapmierinātību ar zemo darba samaksu, nesaprotamajiem darba grafikiem, garajām dīkstāves stundām, sadzīves apstākļiem atpūtas zonā u.c. jautājumiem, vēsta anonīms ziņotājs.

Uzņēmuma vadība, kas bija iznākusi pie protestētājiem, uz uzdotajiem jautājumiem neatbildēja.

Šoferi skaļi pauda neapmierinātību un izteica kritiku uzņēmuma vadībai un īpašniekiem – gan Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram, kas ar šoferu smago un necilvēcīgo darbu pelna miljonus, gan pilsētas domei kā vienam no akcionāriem. Šoferi bija īpaši neapmierināti par prēmiju atņemšanu par sīkāko pārkāpumu pat vairākus mēnešus uz priekšu.

Atgādināsim, ka “Bez Tabu” jau neskaitāmas reizes ir saņēmuši sūdzības no uzņēmuma pasažieriem, kuri ir neizpratnē par rupjo šoferu attieksmi, agresīvo braukšanu un citiem pārkāpumiem.

Autotransporta direkcijā regulāri tiek saņemtas sūdzības par pārvadātāju apvienību ”Liepājas autobusu parks”, visbiežāk ziņo par biļešu tirdzniecības pārkāpumiem. Rezultātā direkcija bija spiesta lemt par uzņēmuma tālāko darbību, konkrēti – līnijā Rīga-Jūrmala.

Kristiāns Godiņš
Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs

”Sabiedriskā transporta padome jūlija beigās skatīja jautājumu par līgumu, kas ir ”Centrs 1″, kas apkalpo Rīgas tuvo apkārtni, tālāko darbību. Padome lēma, ka līgumu tomēr nelauzīs, bet uzņēmumam dots pārbaudes laiks ar striktiem nosacījumiem, kas jāizpilda.”

Pirmkārt, līdz pirmajam oktobrim pārvadātājam jāievieš bezskaidras naudas norēķini autobusos maršrutā Rīga–Jūrmala. Otrkārt, Autotransporta direkcija sola palielināt kontroles no savas puses, ne tikai līnijā Rīga-Jūrmala, bet visos maršrutos, kuros šobrīd ir spēkā esošs līgums ar ”Liepājas autobusu parku”.

Novembrī Autotransporta direkcija informēs padomi par to, vai situācija ir uzlabojusies vai nē, un attiecīgi padomei būs jālemj kā rīkoties tālāk. Kristiāns Godiņš cer, ka pārvadātājs ņems vērā tam raidītos signālus, arī ”Liepājas autobusu parks” no savas puses solījis pastiprināt kontroli uzņēmumā.

13 komentāri