VID šaubu ēnā: amatpersona, iespējams, izvairās no nodokļu maksāšanas

2 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersona, izīrējot īpašumu, nemaksā nodokļus, tādējādi veicinot ēnu ekonomiku, raidījumam ”Bez Tabu” ziņo bijusī īrniece.

Laila Kalniņa līdz pērnā gada rudenim īrēja kafejnīcas telpas Rīgā, Čiekurkalna 1. līnijā 34. Īrnieces un īpašnieku – Doroškeviču ģimenes – nesaskaņu dēļ nācies tās pamest. Tomēr L. Kalniņa vēl nebija paguvusi izvākt mantas, kad īpašnieks Andris Doroškevičs atņēmis atslēgas. Jau pusgadu telpu īrniece cenšas atgūt, viņasprāt, piesavināto savu un trešo personu īpašumu, kura vērtība lēšama 5 tūkstošos eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Palika iekšā pilnīgi viss: produkti, trešo personu mantas, par kurām es joprojām maksāju [nomas maksu], darbinieku mantas, firmas dokumentācija,” informē bijusī īrniece L. Kalniņa.

Tomēr, kā raidījumam Bez Tabu norāda A. Doroškevičs, īrniece nav izpildījusi saistības, tāpēc viņam esot tiesības mantu aizturēt. Turklāt viņam par labu runājot īres līgumā atrunātais.

”Pēc līguma laušanas, viņai bija jāatbrīvo telpas trīs dienu laikā. Ja telpas neatbrīvo, visas mantas automātiski pāriet manā rīcībā,” skaidro telpu īpašnieks.

Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins skaidro, ka strīdu varot risināt civiltiesiskā ceļā, tomēr norāda, ka ”iznomātājam nav tiesību aizturēt tās lietas, kas pieder vēl trešajam īpašniekam.”

Turklāt L. Kalniņa nav saņēmusi arī drošības naudu. Šī iemesla un aizturēto mantu dēļ nu bijusī nomniece, tā teikt, ceļ saulīte īpašnieku – Doroškeviču ģimenes – citu, iespējams pretlikumīgo rīcību. Proti, informē par Andra Doroškeviča sievu Inesi Doroškeviču, ar kuru reiz notikusi līgumiska vienošanās par telpu nomu.

I. Doroškeviča ir Valsts ieņēmumu dienesta ilggadēja amatpersona – vecākā muitas eksperte. Tomēr, lai gan strādā iestādē, kas atbildīga par nodokļu iekasēšanu, pati, kā ziņo bijusī kafejnīcas telpu nomniece, izvairās no nodokļu maksāšanas.

”Teica, ka ierakstīsim līgumā 50 latus [aptuveni 70 eiro] un pārējo [,lai mazāk jāmaksā nodokļos,], bet pārējo – 327 eiro – katru mēnesi maksāsi uz rokas,” par piedāvājumu informē L. Kalniņa.

Kā norāda bijusī īrniece, šāda samaksas kārtība paredz, ka nodokļi tiek maksāti no oficiālās nomas maksas – 70 eiro –, savukārt pārējā summa nonākot melnajā kasē.

VID amatpersona gan nevēlējās sniegt komentārus raidījumam, tomēr viņas vīrs nenoliedz, ka šādu shēmu, bet vainu noveļ uz īrnieci.

”Lai viņu paņem pie pakaļas par to, ka viņa uz rokas deva naudu!” dusmīgi noteic amatpersonas vīrs A. Doroškevičs.

Ja šāda vienošanās bijusi, protams, īrniece arī nav bez grēka, tomēr vienošanās ir starp divām pusēm, tāpēc sava daļa vainas jāuzņemas arī izīrētājiem.

Vēršoties Valsts ieņēmumu dienestā, tur gan noliedz amatpersonas negodprātīgu rīcību, skaidrojot, ka ģenerālpilnvara rīkoties ar īpašumu esot vīram A. Doroškevičam. Līgums slēgts tieši ar amatpersonu, turklāt A. Doroškevičs un VID amatpersona I. Doroškeviča ietilpst vienā ģimenē – šie fakti nepārliecina Valsts ieņēmumu dienesta uzraugus.

”Vīrs tomēr nav amatpersona šajā gadījumā,” teic VID sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

Vaicājot, vai amatpersonai, redzot, ka notiek pretlikumīgas darbības, nevajadzētu tās novērst, lai izvairītos no neslavas celšanas, VID pārstāve norāda, ka tā ir ”ģimenes privāta lieta”.

Kafejnīcas telpas ir savienotas ar dzīvojamo namu, kas arī pieder Doroškeviču ģimenei. Bijusī īrniece Laila Kalniņa norāda uz to, ka ”tur neviens īrnieks nemaksā nodokļus”, proti, līgumi neesot reģistrēdi VID.

Lai gan lielāko daļu īrnieku sastapt neizdodas, raidījums pārliecinās, ka vismaz vienā dzīvoklī par īri nodokļi netiek maksāti. To apliecina īrniece.

Foto

Video

TOP komentāri

  • Pievienot komentāru
    0 0 0

    Pievienot komentāru

    Tada bezpajumtnieku midzenii baigi daudz kas veertiigs ? ... Labaak lai parbauda pashu VIDes Petersoni, un parejos, tur ne tikai tas vien atradisies, majas Jurmala kuras nodotas radiniekiem, u.c "mantas" desmitiem un simtiem k vertiiba..
  • Janka

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl