Vēlēšanu dienā ģimene no Ogres piekopj īpašas tradīcijas

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

1 komentārs
Vēlēšanu dienā ģimene no Ogres piekopj īpašas tradīcijas

No paaudzes paaudzē ģimene no Ogres vēlēšanu dienā piekopj īpašas tradīcijas un neizlaiž nevienu iespēju balsot.

TV3 informatīvo raidījumu arhivāre Kitija Girviča, tāpat kā viņas mamma Alīna un meita Beāta, seko līdzi norisēm valstī, tostarp, kas notiek Ogres novadā. Pirms doties uz pašvaldību vēlēšanām, rūpīgi izpēta deputātu kandidātu sarakstu un partiju programmas.

Kad Kitija pirmo reizi devusies balsot, svarīgajā dienā nofotografējusies pie vēlēšanu iecirkņa. Arī Kitijas meita Beāta turpinājusi šo tradīciju un dienā, kad 18 gadu vecumā bija pirmā iespēja vēlēt, nofotografējusies ar pasi rokā.

Ģimene piedalījusies visās iepriekšējās vēlēšanās. Ar savu balsi vēlas ietekmēt notiekošo pašvaldībā arī šoreiz, nevis palikt malā. Uz vēlēšanu iecirkni ņemt līdzi bērnus un ļaut iemest vēlēšanu urnā aploksni ar vecāku izdarīto izvēli. Diena, kad dodas balsot, ģimenē ir sava veida svētku diena pie skaisti klāta galda.

Kitijas ģimenē visi seko līdzi deputātu darbiem arī pēc vēlēšanām un, ja deputāti, par kuriem balsoja, “nogrēkojas”, to atceras un nākamajās vēlēšanās “iedodot kurvīti”.

Plašāka informācija TV3 “Bez Tabu” video sižetā.

1 komentārs