Veicot pienākumus, ceļu uzturētāji bojā apmales stabus, apdraudot satiksmes drošību

1 komentārs

Nupat ziņots, ka Kurzemes pusē no autoceļa Ventspils–Piltene ir nozagtas 16 ceļazīmes. Un nevis vienkārši noskrūvētas metāla plāksnes, bet aizstiepti arī to metāla stabi. Aprēķinātie zaudējumi – 2000 eiro. Šoreiz pie vainas, visticamāk, ir tie, kuri iecerējuši tikt pie finansēm, pēcāk zīmes nododot metāla pieņemšanas punktos. Savukārt tepat Pierīgā, kur arī zudībā iet plastmasas ceļa stabi, pie vainas ir kas cits.

Iespējams, ka kāds tālbraucējs, uzskaitot ceļa malā esošos stabus, lai brauciens nebūtu tik garlaicīgs, varētu dungot līdzi dziesmai, kuras piedziedājums ir – stabs, stabs, koks, koks … Bet tikai ne tie šoferi, kuru maršruts ir no Rīgas Siguldas virzienā, jo šīs brauktuves izmantotāji pamanījuši dīvainības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labdien. Man bieži sanāk braukt pa atjaunoto Siguldas šoseju un pirms kāda laika pamanīju, ka no ceļa malām vairākos posmos ir pazuduši plastmasas stabiņi, kuri apzīmē ceļa malas. Izskatās, ka tos noliekuši vai nolauzuši ceļa uzturētāji, tīrot sniegu. Vai tā drīkst? Vai esam tik bagāta valsts, ka varam atļauties katru pavasari likt jaunus stabiņus?

Aizbraucot uz pieminēto ceļa posmu, raidījums Bez Tabu pārliecinās, ka abās ceļa malās ir posmi, kur nav neviena stabiņa, bet daudzi ir noliekti līdz ar zemi. Kā tautā saka – uz aci lūkojot, ir skaidrs, ka stabiņus “apšķibījušas” ceļu tīrāmās mašīnas. Pēc visiem priekšrakstiem plastmasas izstrādājumiem būtu jāpaceļas atpakaļ vertikālā stāvoklī. Vismaz tad, kad sniega sega paliek plānāka.

Latvijas Valsts ceļu pārstāve Anna Kononova skaidro, ka ceļu uzturētājiem brauktuves mala pēc ceļu tīrīšanas darbiem ir jāatstāj tādā kārtībā, kā tā bija. Ja tiek sabojāts kāds ceļu apzīmējums, vainīgajam uzņēmumam tas jāatjauno par savu naudu. Savukārt ja atklājas, ka brauktuves remontētāji uzstādījuši tādus stabus, kuri neatbilst ceļu remonta tāmē noteiktajām prasībām, arī tie būvniekam jānomaina par saviem līdzekļiem.

Par šo posmu Latvijas Valsts ceļiem ir zināms, ka te ir problēma ar ceļmalas apzīmētājiem. Te atjaunošanas darbi sākšoties tad, kad atkusīs zeme un varēs ierakt jaunus stabus. Bet – ko līdz tam laikam? Ir taču pilnīgi skaidrs, ka diennakts tumšajā laikā tie palīdz šoferiem apjaust, kur sākas grāvis. Valsts policijas pārstāvis Andris Locs atzīst:

Neapšaubāmi, ka jebkurš atstarojošais ceļa elements ceļa malā uzlabo ceļu satiksmes drošību no tāda viedokļa, ka vadītājs labāk orientējas uz ceļa. Līdz ar to pilnīgi droši var apgalvot, ka stabiņu esamība uz ceļa uzlabo drošību.

Viens šāds stabiņš kopā ar uzstādīšanas darbiem izmaksā līdz 30 eiro. Bet izmaksas katram projektam var atšķirties.

Foto

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl