Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā radušās aizdomas par nelegālu skaistumkopšanas salona darbību!

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

20 komentāri

Neatkarīgi no tā, ka Covid-19 pandēmijas laikā skaistumkopšanas saloniem ir aizliegums darboties, sociālajos tīklos pieejamā informācija rosina domāt par kaut ko citu. Klientēm ir iespējams pieteikties uz dažādām skaistumkopšanas procedūrām kā modelēm, tomēr pakalpojuma cena ir nemainīga kā pirms aizlieguma. Dodamies uz salonu, lai pārliecinātos, vai ir iespējams pieteikties uz skropstu laminēšanas procedūru.

Ierodoties salonā, veiksmīgi pierakstāmies uz mūsu izvēlēto procedūru. Noskaidrojam, ka tās laikā obligāti būšot jāvelk maska, iepriekš jādezinficē rokas un jāaizpilda anketa, kas apliecina, ka nav bijusi saskarsmes ar Covid-19 inficēto un nav novērotas saslimšanas pazīmes.

Norunātajā dienā ar ieslēgtu kameru un mikrofonu dodamies uz skaistumkopšanas salonu, lai veiktu pieteikto procedūru. Salonā sastopam frizieri, kura it kā par citiem pakalpojumiem neesot informēta, ierodas vēl viena darbiniece, apgalvojot, ka ir administratore. Arī viņa par procedūrām neko nezina un atsakās paskaidrot situāciju, sakot, lai sazināmies ar salona īpašnieci. Tomēr pēc vairākiem mēģinājumiem, mums tas neizdodas.

Skaistumkopšanas salons atrodas tirdzniecības centra “Domina” telpās. Izrādās, sākotnēji vadība nav zinājusi, ka salonā tiekot piedāvāti vēl kādi pakalpojumi, izņemot frizēšanu.

Dina Bunce
Tirdzniecības centra “Domina” vadītāja

Pats svarīgākais – “Domina Shopping” iestājas par to, lai visi tirdzniecības centra nomnieki strādātu atbilstoši aktuālajiem ārkārtējās situācijas ierobežojumiem un Ministru kabineta noteikumiem. Tāpēc pēc vērīgā “Bez Tabu” skatītāja signāla, ka, iespējams, mūsu nomnieks – skaistumkopšanas salons ”Beauty Brow bar” – kaut ko pārkāpj, rīkojāmies šādi. Veicām pārrunas ar uzņēmuma vadītāju, un to rezultātā pieņēmām lēmumu izteikt nomniekam rakstveida brīdinājumu un pastiprināti ar apsardzes palīdzību vērot tā darbības mūsu telpās.

Veselības inspekcija uzskata, ka salons spēlējas ar vārdiem un apiet likumu. Lai gan šobrīd skaistumkopšanas apmācības drīkst veikt, tomēr tas ir likumiski jānokārto. Valstī ārkārtējās situācijas laikā jau ir bijuši vairāki pārkāpumi, kuri ir nodoti policijas rīcībā.

Ilona Drišļuka
Veselības inspekcijas sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja

Ir jāizvērtē kopumā, vai salons ir tiesīgs sniegt šādus pakalpojumus – vai viņi ir reģistrējušies kā mācību centrs. Visus jautājumus un likuma izpildes ievērošanu izskata Valsts vai pašvaldības policija. Tomēr es gribētu aicināt katru sabiedrības locekli izvērtēt šī pakalpojuma nepieciešamību!

Policijas mērķis, veicot šādas pārbaudes, nav sodīt, bet gan novērst pārkāpumu, preventīvi skaidrojot un veicinot izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus. Tāpēc policija, konstatējot iespējamus pārkāpumus, ir devusi preventīvas norādes vai mutvārdos brīdinājusi. Taču, konstatējot klaju pārkāpumu, tiek uzsākts administratīvā pārkāpuma process par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu neievērošanu, ziņo Valsts policijas pārstāve.

Līna Kaļķe
Valsts policijas pārstāve

Saistībā ar pārkāpumiem skaistumkopšanas jomā Valsts policija līdz 23. novembrim ir uzsākusi četrus administratīvo pārkāpumu procesus. Sods par šo ierobežojumu neievērošanu fiziskajām personām var būt no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām no 140 līdz 5000 eiro. Arī gadījumos, ja skaistumkopšanas salons darbojas it kā veicot tikai mācību procesu, Valsts policija var uzsākt pārbaudi, lai noskaidrotu pieejamo informāciju par salona darbību.

Policijas darbinieki akcentēja, ja iedzīvotāji fiksē gadījumus, kad tiek pārkāpti ārkārtējā situācijā noteiktie ierobežojumi, par to jāziņo Valsts policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.