Valdis Melderis par motociklistu kultūru: Ir gudri un stulbi cilvēki!

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

5 komentāri

Pērn reģistrēti 337 ceļu satiksmes negadījumi, kur piedalās motociklisti. Un 201 no tiem ir cietušie. Kas pie vainas? Jā, vairumā gadījumu – pārgalvība.

”Nav jautājums, vai tu nokritīsi. Jautājums ir tikai, kad tu nokritīsi un kas tev būs mugurā,” motociklistus kā mazāk pasargātus no satiksmes negadījumiem raksturo Valdis Melderis, radio personība un aizrautīgs motociklists vienā personā.

Pēdējos trijos gados uz Latvijas ceļiem bojā gājuši 22, bet smagi savainojušies 105 motociklisti.

”Protams, ka katra jaunieša sapnis ir šosejnieks, jo jaudīgāks, jo labāks, un tur notiek pirmā dabīgā atlase,” riska grupu iezīmē V. Melderis. Viņa vārdus apstiprina arī Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis. Proti, uz bojāgājušo un smagi cietušo fona izceļas jauni cilvēki ar jaudīgiem šosejas baikiem. Tieši tāpēc Valdis Melderis kategoriski neatzīst visu motociklistu izdalīšanu kā atsevišķu un bīstamu grupu.

”Ir labi vai slikti cilvēki, jeb gudri un stulbi cilvēki,” piebilst V. Melderis. ”Tu kā autobraucējs vai jebkurš satiksmes dalībnieks esi agresīvs vai mierīgs, ievēro vai neievēro noteikumus.”

”Paveicas, kad lauztas tikai rokas, kājas,” motociklistu traumas raksturo Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs Andris Vikmanis. Ik gadu no slimnīcas vismaz viens motociklists izripo nu jau uz cita pārvietošanās līdzekļa – ratiņkrēsla, kurā pavadīs visu mūžu.

”Trakākais motociklistu gadījums manā karjerā ir pacients ar 16 lūzumiem, kurš palika dzīvs, protams, viņam invaliditāte. Viņš ietriecās priekšā braucošā automašīnā, kura strauji nobremzēja, viņš pārlidoja viņai pāri, nokrita pretējā braukšanas joslā, un tur viņam pārbrauca pāri divas citas automašīnas,” atceras dakteris A. Vikmanis.

Drošas braukšanas skolas instruktors Dzintars Siliņš atgādina, ka motocikls kļūdas nepieļauj, jo tas ir ļoti dinamisks transportlīdzeklis ar strauju paātrinājumu, un jo lielāka jauda, jo paātrinājums ir straujāks, tāpēc jāprot spēkrats kontrolēt.

Foto

Video

TOP komentāri

 • Banāns
  0 0 0

  Banāns

  Paskaidrojiet man, kapēc gan 'gudri' gan 'stulbi' motociklisti visi kā viens korķī lien starp mašīnām lai izbrauktu! Nesaprotu, tā māca autoskolā un eksāmenā??? STĀVI KORĶĪ JO TU ESI TĀDS PATS SATIKSMES DALĪBNIEKS! Nē lien pār visām varēm uz priekšu(vienalga vai baikers, vai chopperists vai motorollerists) un ja nepalaid, tad sāk dusmoties uz autovadītājiem.
  Es ar autiņu nelienu tur pretējā joslā jo nebrauc neviens pretī vai pa brīvo malējo labo joslu ja tāda ir un nelienu līdz luksoforam lai būtu pirmais.
  N.Krapša kungam uzdodu jautajumu, KAD ŠOS LĪDĒJUS SODĪS????? Visatļautība augstākajā līmenī!
  Nē man neskauž, ka viņi tiek ātrāk mājās, bet UZ CEĻA VISIEM LIKUMS VIENS JĀIEVĒRO!
 • Jorens
  0 0 0

  Jorens

  Tur jau tā lieta, ka ir gudri cilvēki un ir stulbi cilvēki un viņi ir visur, neatkarīgi no tā, ar ko brauc

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl