Vājprāts! Rīgas bērnudārzā mazuļiem sit pa dibenu, apsaukā par kretīniem un govīm un draud!

42 komentāri
Vājprāts! Rīgas bērnudārzā mazuļiem sit pa dibenu, apsaukā par kretīniem un govīm un draud!
Francisco Osorio / Flick

Kretīni, lielās govis – tā bērnus apsaukājusi kāda Rīgas 27. pirmsskolas izglītības iestādes audzinātāja. Turklāt viņa bērnus iekaustījusi, sitot pa dibenu, un mazuļiem draudējusi. Ārēji šķietams parasts bērnudārzs, taču vecāku slepeni ierakstītais audzinātājas darbs diktofonā un Bērnu tiesību aizsardzības biroja (BTAB) atzītais liecina, – tur darās šausmu lietas.

Kādas meitenītes tētim radās aizdomas par grupiņas audzinātājas audzināšanas metodēm, un viņš ievietoja audio ierakstītāju savas meitiņas rotaļu mantiņā un noklausījās, ko dara un ko runā audzinātāja.

Foto

”Atklājās šausmu lietas – viņa sita mūsu bērnus! Piemēram, bērns uzgūlies uz izlietnes un par to sit pa dibenu. Sit pa dibenu par to, ka bērns nevar iemigt diendusā, sit par dibenu par to, ka bērns ”pārāk lēni” apģērbjas, apsaukā rupjos vārdos – par lielām govīm, pretekļiem, kretīniem. Spīdzināja, nelaižot uz tualeti diendusas laikā – tamdēļ mazie bieži ciešas un slapina biksēs un gultās,” stāsta satrauktie vecāki.

Šādi sociālajā tīklā informē Madara Kiviča – mūziķa Andra Kiviča sieva. Abu bērns arī cietis no audzinātājas vardarbības.

Lai arī daļa vecāku norāda, – par minēto audzinātāju varot teikt tikai to labāko, citi gan tā nedomā. Kiviču ģimenei piekrīt arī bērnu tiesību aizstāvji, kas atzīst – veiktais vecāku ieraksts liecina – pret bērniem tiešām notikusi fiziska un morāla vardarbība – bērni sisti, kā arī apsaukāti lamuvārdos.

Audzinātāja Ziedīte tagad no darba ir atbrīvota, bet bērnu tiesību aizstāvji izmeklē notikušo.

Video!