Vai zināji, ka kredītsaistības ir ienākumi?

10 komentāri

Daiga ir sešu bērnu mamma. Lai ģimene izdzīvotu, viņa lombardā ieķīlājusi pāris lietu un tādējādi zaudējusi trūcīgā statusu. Izrādās, ka jebkuras kredītsaistības tie pieskaitītas pie ienākumiem. Saeimas deputāts Imants Parādnieks to sauc par absurdu.

Daigai Aleksandrovai ir piecdesmit gadu un seši bērni, visu mūžu dzīvojusi Rīgā un šobrīd kopā ar jaunākajiem bērniem mitinās 42 kvadrātmetru lielā dzīvoklītī Ķengaragā. Tas ir īres mājoklis, kurā dzīvo seši cilvēki- Daiga, dēls ar sievu un bērnu, un divi Daigas jaunākie bērni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Īres dzīvoklis ir Daigas lielākā sāpe, jo ”apēd” teju visus Daigas ienākumus, kas ir aptuveni 345 eiro mēnesī.

Man jāsamaksā īre par dzīvokli 200 eiro, komunālie maksājumi ap simt eiro, vēl elektrība … rezultātā pāri paliek 10-15 eiro – atzīst Daiga!

Jautāti kā ģimene iztiek ar piecpadsmit eiro mēnesī, Daiga noteic, ka strādājusi par aprūpētāju, tagad sākusi sētnieces darbu, ja vien būtu savs miteklis, tad varētu iztikt tīri labi.

Dzīvoklis mums nepieciešams … visvairāk. Mums nevajag sociālā dienesta palīdzību. Jā šobrīd to vajag, jo visu laiku īrēju.

Taču pagaidām Rīgas Domes dzīvokļu pārvaldes lēmums nav Daigai labvēlīgs. Iemesls- divi vecākie bērni aizgājuši savā dzīvē, viens dēļ dzīvo Naukšēnos un mācās skolā tur, bet dēls ar sievu un bērnu nedzīvo oficiāli šai dzīvoklī. Sanāk, ka oficiāli šeit mitinās tikai Daiga ar diviem jaunākajiem bērniem.

Lai izdzīvotu un samaksātu īri pirms jaunā gada Daiga lombardā ieķīlājusi datoru, fotoaparātu tas bijis liktenīgs darījums, ka sievietei atņēmis trūcīgās statusu; Turpina sešu bērnu mamma: ”Tagad tāds likums, ja lombardā ieķīlā sakarīgas mantas, tad tie ir mani ienākumi. Ienākumi, nevis zaudējumi, kurus es nevaru atgūt.”

Foto

Rīgas Domes sociālā dienesta vadītājs Ervins Alksnis apstiprina: ”Sociālo dienestu neinteresē no kurienes Tev ir ienākumi. Visi lombardi, kredīti, ātrie kredīti, hipotekārie kredīti tiek uzskatīti par ienākumiem.”

Saeimas deputātu un demogrāfijas apakšlietu komisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks to sauc par absurdu: ”Kā grāmatvediski manas kredītsaistības var uzskatīt par maniem ienākumiem”.

Tā, kā deputāts par šāda lēmuma esamību uzzina no bez tabu pirmo reizi, viņš sola noskaidrot, kā tas iespējams.

Tikmēr Daiga šobrīd, guvusi mācību no lombardiem, atguvusi trūcīgā statusu un turpina cerēt uz dzīvokli, spēku smeļoties ticībā, Bībelē un savos bērnos.
Komentē un izsaki savu viedokli par to, ka kredītsaistības ir ienākumi.

Video

TOP komentāri

 • Stulbums konkrēts
  +4 +4 0

  Stulbums konkrēts

  Absurds. Pēc šīs loģikas man darba algu būtu jāatmaksā darba devējam atpakaļ, turklāt ar pamatīgiem procentiem. Kredītu par ienākumiem var uzskatīt tie, kas to netaisās atmaksāt. Pārējiem tie ir pamatīgi izdevumi, procenti ir neadekvāti augsti.
 • vajag
  +3 +3 0

  vajag

  Ja cilvēks paņem kredītu ,tad tas viņam nav nekāds ienākums ,tas ir izdevums ar procentiem ,jo summa ,kuru viņš aizņēmās ir ar mīnusa zīmi( Jāatdod vairāk).Tas nozīmē ,ka cilvēks nevar iztikt ar līdzekļiem ,kas viņam ir .es nerunāju par tiem ,kas ņem kredītu .lai aizbrauktu ceļojumā un citām tizlībām ,bet šeit ģimene nevar iztikt.
 • inev
  +3 +3 0

  inev

  nu super- tad jau tiem simts deguniem tur vadiibaa vispaar ir aarpraatiigi ienjeemumi-visiem tak traki lielas krediitsaistiibas....uh-jautra mums taa valstinja...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl