“Vai tiešām, ēdot pankūkas, svars kritīsies?” Juris un Kaspars ēd baidoties

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

9 komentāri

Juris un Kaspars ceļā uz vieglāku dzīvi dodas uz īpašu procedūru noskaidrot tauku un muskuļu masu, lai trīs pavāru brigāde varētu gatavot piecu ēdienu maltīti abiem tievētājiem. Process uz “check up” aparāta ir aizraujošs, un rezultātā atklājas, ka dienā abi nedrīkst apēst vairāk par 2000 kalorijām.

Abi projekta “Juris tievē” dalībnieki šodien ir ceļā pie “Veselības centru apvienības” poliklīnikas “Elite” uztura speciālistes, lai ar medicīnisko ķermeņa sastāva analizatora palīdzību svērtu, mērītu un analizētu Jura un Kaspara ķermeņa sastāvu. Tas nepieciešams, lai noteiktu ēdienkarti, kas palīdzēs zaudēt liekos kilogramus, nenodarot skādi abu tievētāju veselībai.

“Piecpadsmit minūšu laikā uzzināsim par jums visu. Šis aparāts noteiks jūsu ķermeņa masas indeksu, to kāda ir  tauku un muskuļu masas attiecību,” VCA poliklīnikas “Elite” uztura speciāliste Marina Kaplāne.

“Check up” aparāts ar pavisam nevainīgiem, teju nejūtamiem elektrības signāliem sūta informāciju datoram.

“Jā, sajūta ir tāda kā bērnībā pieskaroties pie elektriskā gana,” Juris atklās procedūras laikā sajusto.

Tad ārste vēl arī izmēra abu projekta dalībnieku apkārtmēru un datorprogrammas izskaitļoto tauku un muskuļu attiecību izskaidro Jurim un Kasparam.

“Ir aptaukošanās, kas ir diezgan bīstama jūsu veselībai. Tas, lai kalpo kā stimuls un motivators tievējot,” uzsver uztura speciāliste Marina Kaplāne.

Ārste Jurim sniedz uzmundrinošu un gana motivējošu verdiktu, piekodinot, ka nemainot ēdienkarti tuklums pieaugs, jo izrādās, ka Jurim ir ļoti labi muskuļu masas rādītāji.

Pārbaudi uz medicīniskā ķermeņa sastāva analizatora turpina Kaspars. Arī viņa rādītāji ir līdzīgi, protams, ir nianses, bet abiem projekta dalībniekiem ir skaidrs, ka ceļš uz vieglāku dzīvi ir ejams obligāti un nekavējoties.

Kaspars ir diezgan iepriecināts: “Tad man tūkstoš kaloriju jānomet no savas ēšanas?”

Ārste gan smaidot piebilst: “Tūkstotis dienā! Dienā!”

Aparatūras dati rāda, ka šobrīd abi tievētāji dienā nepieciešams uzņemt ne vairāk par 1900 kaloriju un par to rūpējas trīs pavāru brigāde.

Viņi katru dienu sagatavo Jurim un Kasparam tieši viņiem piemērotu ēdienu, tieši tādu, kas garšo vienam vai otram. Svarīgākais ēdiena gatavošanā ir kaloriju daudzums un porciju lielums. Pats gatavošanas process ir vērsts uz to, lai produkti saglabātu visas savas uzturvērtības.

“Food Factory” pavāri abiem tievētājiem, uztura speciālistes uzraudzībā gatavos visu projekta laiku, savienojot dažādas garšas, skrupulozi ievērojot kaloriju skaitu un ēdiena daudzumu. Pavāri lieto tādus vārdus kā beztauku jogurts, vājpiena biezpiens, pankūkas bez cukura, pilngraudu makaroni.

Pavāri apgāž mītu, ka svara zaudēšana prasa milzu ierobežojumus garšā un dažādībā, jo ēdiens ir garšīgs.

Kad ēdiens piecām ēdienreizēm gatavs, to sasver un iepako, lai tievētāji varētu maltīti baudīt sev vēlamā vietā un laikā.

Starp citu, pirmo reizi saņemot ēdienu, abi bija pārsteigti un nedaudz sabijušies. Un arī apkārtējiem ir viedoklis par pankūkām un pastām.

Īsāk sakot, Juris un Kaspars baidās, ka nevis tievēs, bet uzbarosies, jo iepriekš tik daudz un bieži nav ēduši.

“Food Factory” uztura speciāliste Kristīne Podvinska abus tievētājus mierina: “Par visu ir padomāts – mēs rēķinām kalorijas, izmantojam pilngraudu miltus, kas ir bagāti ar šķiedrvielām, pankūkas cepam bez cukura,  bez eļļas…, nekas slikts nenotiks.  Varat nomierināt apkārtējos un paši sevi.”

Tikmēr “Food Factory” īpašnieks un veselīgas, sabalansētas ēšanas idejas autors Mārtiņš Iskrovs uzmundrina Juri un Kasparu, aicinot nešmaukties: “Tikai tagad viss sākas, organisms sāk pierast. Viss ir kārtībā ar jums.”

Kā apliecinājums tam, ka tievētāji ir uz pareizā ceļa, kalpo Ričs, pavārs, kurš atbild par saldajiem ēdieniem. Viņš pirms gada svēra 143 kilogramu, bet tagad tikai ar ēšanas paradumu maiņu gada laikā zaudējis teju pusi svara. Šobrīd viņš sver ap 80 kilogramu. Kā apliecinājumu viņš rāda bildes abiem tievētājiem.

Pārliecinājušies, ka svars krīt ēdot kā pavāram, abi kāpj uz svariem un mēra vidukli. Rezultāti ir iepriecinoši.

JURIM BIJA 155 kg

TAGAD 151,3 kg

KASPARAM BIJA 134 kg

TAGAD 132,5 kg

JURIM APKĀRTMĒRS BIJA 150 cm

TAGAD 148 cm

KASPARAM APKĀRTMĒRS BIJA 126

TAGAD 124

Foto

9 komentāri