Vai taisnīgi? Alimentu nemaksātāji tiek cauri sveikā, bet puiku ar cigareti policija “nodod” tiesai…

11 komentāri
Vai taisnīgi? Alimentu nemaksātāji tiek cauri sveikā, bet puiku ar cigareti policija “nodod” tiesai…
Foto: Flickr / Andres Rodriguez

Par smēķēšanu pieķerta pusaudža vecākiem nācies saskarties ar policijas un tiesu izpildītāju skarbumu visā tā “krāšņumā”. Kas tad īsti notika?

Kamēr Arnolds ar sievu dzīvo Vidzemē, Priekuļu novadā, viņu 15 gadus vecais dēls mācās un mācību gada laikā dzīvo teju 200 kilometru attālajā Rēzeknes novadā, internātskolā, kas durvis ver garīgi nestabiliem bērniem.

Nepatīkams incidents gadījies, ka likumsargi pieķēruši viņu atvasi “pa kluso” smēķējam, par ko arī piesprieduši sodu. Paši vecāki atzīst – sankcijas vajadzēja, tomēr šādos gadījumos sodam nevajadzētu būt naudiskā izteiksmē, bet gan vairāk ar audzinošu raksturu. Ja reiz pieķēruši pie mācību iestādes, likumsargi nevarēja nezināt un nesaprast, ka bērnam ir garīga rakstura problēmas, uzskata tēvs.

Tomēr, kā izrādās, šis pārkāpums puikam nav pirmais. Pusaudzis jau agrāk tika saukts pie administratīvās atbildības par analoģisku pārkāpumu. Tāpēc, pieņemot lēmumu par soda piespriešanu, bija jāņem vērā iepriekšējais naudas sods. Tā kā kopš iepriekšējā pārkāpuma nebija pagājis gads, mazāku sodu nebija iespējams uzlikt.

Tomēr izskatās, ka likumsargi ir pārcentušies – it kā nesamaksāto 5 eiro dēļ soda piedziņa nodota zvērinātam tiesu izpildītājam. “Nevar neatdot [tiesu izpildītājam piedziņu]. Likumā tāda kārtība. (BT: Alimentu nemaksātāji gadiem nemaksā, bet viņiem nekas. Šajā gadījumā piecu eiro dēļ piesaista tiesu izpildītāju.) Piekrītu. Šeit nav mūsu spēkos mainīt likumu,” telefoniski skaidro policijas pārstāve.

Vecāki sodu apmaksājuši un to pierāda maksājuma kvīts. Bet tāpat tas nav šķērslis tiesu izpildītājam piedzīt desmitreiz lielāku summu – 53 eiro.

Video