Vai islāmticīgajām bēgļu sievietēm Latvijā ļaus staigāt “burkās”? Top jauns likumprojekts

Komentāri

Viens no karstākajiem tematiem, par ko tiek lauzti šķēpi bēgļu uzņemšanas jautājumā, ir tā dēvēto “burku” jeb seju aizsedzoša apģērba aizliegšana. Patlaban top likumprojekts par to, taču pieejamā informācija ir visai skopa.

LU Teoloģijas fakultātes pētniece Olga Petrova skaidro, ka pēc islāma dogmatikas nemaz nav nepieciešamas aizklāt seju un tā esot katras sievietes individuāla izvēle. Tomēr starp islāma zinātājiem pastāv viedokļu dažādība par pilna hidžaba nēsāšanas nepieciešamību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Topošo likumprojektu Saeimā iniciējusi Latvijas Reģionu apvienība, bet virzītājs ir Tieslietu ministrija. Patlaban vēl nav pieejama pilnīga informācija par tā tapšanas gaitu, taču zināms tas, ka ir profesijas, uz kurām seju aizsedzošs apģērba ierobežojumi neattieksies – piemēram, velokurjeri, kuriem tas nepieciešams, lai pasargātu seju no aukstuma, kā arī specdienestu darbinieki.

Foto

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl