Vai Agrim un Singitai Daņiļevičiem izdosies nedēļu izturēt bezatkritumu dzīvesveidu arī deju skolā?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Vai Agrim un Singitai Daņiļevičiem izdosies nedēļu izturēt bezatkritumu dzīvesveidu arī deju skolā?

Horeogrāfs, Agra Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” mākslinieciskais vadītājs Agris Daņiļevičs un viņa  sieva Singita Daņiļeviča (tās pašas deju skolas direktore) iegādājas jaunu atkritumu tvertni, kas paredzēta dalītai atkritumu šķirošanai. To neved vis uz savu privātmāju, kur atkritumus jau sen šķiro, bet gan uz deju skolu.

Singita un Agris piedalās raidījuma “Bez Tabu” rubrikas “Dzīve bez atkritumiem” ietvaros jau trīs dienas praktizē savā ikdienā dzīvot pēc iespējas videi draudzīgāk. Ir apņēmušies nedēļas laikā atkritumus neradīt, taču iztikt bez tiem pilnībā arī nākotnē nez vai būs iespējams, tāpēc vēlas jel kā mazināt to negatīvo ietekmi uz vidi. Nolemj ieviest atkritumu šķirošanu arī deju skolā.

Miskasti (ar atsevišķiem nodalījumiem gan papīram, gan plastmasai) skolas vadītāji novieto pie saldumu un dzērienu  automāta, jo pamanījuši, ka tur atkritumu rodas visvairāk. Izpakojot atkritumu tvertni, Daņiļeviču ģimene nolemj, ka tās iesaiņojumu izmantos otro reizi. Visticamāk, tērpu un aksesuāru uzglabāšanai. Mazie “Dzirnu” dejotāji uz jaunievedumu reaģē zibenīgi: izmantotos papīrus met vienā tvertnes pusē, plastmasu otrā. Ne Agris, ne Singita miskasti gan nepapildina, pagaidām iztiek bez vajadzības ko mest miskastē.

Jau trešo dienu praktizējot “zero waste” bezatkritumu dzīvesveidu, Agris mainījis ieradumus un ūdeni vairs nedzer no plastmasas pudelēm, bet no tieši krāna, tādējādi ietaupa gan finanses, gan resursus.

Vēlmi sakopt apkārtni  un dzīvot tīrā vidē no Agra un Singitas mācās ne tikai dejotāji, bet arī viņu pašu bērni Emīlija un Rūdolfs.

Rūdolfs Daņiļevičs ir gan dejotājs, gan muzikants. Bungas spēlē jau kopš piecu gadu vecuma. Pēdējos gadus tam pievērsies īpaši sparīgi un pat izveidojis savu grupu. Vienaudžu vidū izceļas ar vēlmi dzīvot videi draudzīgi. Tā esot audzināts.

Singita Daņiļeviča atzīst, mainīt ieradumus nemaz tik viegli nav. Paņemt līdzi iepirkuma maisiņu, lai nav jāizmanto vienreizlietojamie, tas ir vienkārši, bet, piemēram, atrast pārtikas produktus, kuri nav iepakoti plastmasas fasējumā, tas gan esot izaicinājums.