Uzņēmēj, uzmanies! Uzbāzīgi darboņi spiež maksāt par it kā obligātu pārbaudi

2 komentāri

Uzbāzīgie šeptmaņi uzdarbojas Jelgavā – tur uzņēmējiem norādīts, ka jāveic kārtējās pārbaudes un par to jāsagatavo maksājums skaidrā naudā.

Zvanus saņēmuši gan dažādi ēdināšanas uzņēmumi, gan poligrāfijas ražotāji, gan biroja preču tirgotāji Kanclera nams, kuriem sākotnēji aizdomas neradās. Kā norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Edmunds Barkāns, tad zvanītāji bijuši ļoti uzstājīgi: “Viņa vēlējās uzzināt, kad pie mums var atbraukt un veikt elektrotehnisko pārbaudi. Lika arī sagatavot skaidru naudu. Aizdomas radās brīdī, kad šādu zvanu saņēma uzņēmums mums blakus.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zvanītāji sevi iepazīstinājuši kā SIA Elektrotehniskais iecirknis pārstāvjus, taču uzņēmumu datu bāzē šāda firma nav reģistrēta. Uzņēmumu veikt pārbaudes it kā deleģējis Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), taču VUGD to noliedz.

VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš:

Nekādā gadījumā. Mēs nevienu neesam deleģējuši veikt ugunsdrošības pārbaudes mūsu vārdā.

Vēlāk noskaidrojies, ka uzmācīgie zvanītāji pārstāv SIA Latvijas elektrodrošības dienests. Raidījums Bez Tabu uzņēmuma juridiskajā adresē sastopas ar restorānu, boulinga zāli un viesnīcu, taču par SIA “Elektrotehniskais iecirknis” nav dzirdējis pat ēkas apsargs.

VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš norāda, ka elektroinstalācijas pretestības mērījumus jāveic reizi sešos gados.

Ja objekts iekļauts pārbaudāmo objektu sarakstā, tad, veicot pārbaudi, mēs prasām vai ēkas īpašnieks ir veicis elektroinstalācijas pretestības mērījumu pārbaudes. Ja tas nav izdarīts, tad to norādām pārbaudes aktā un šis trūkums jānovērš tuvākajā laikā.

Raidījumam Bez Tabu izdevies sazināties ar uzstājīgā uzņēmuma pārstāvi, skaties sižetā, ko viņi stāsta par iecerētajām pārbaudēm.

Foto

Video

TOP komentāri

  • Edgars
    +2 +2 0

    Edgars

    Sveiki, tikko rādītajam sižetam par elektro pārbaudēm Jelgavā, varu pievienot informāciju par cilvēku, kurš šīs pārbaudes ierodas veikt un sastāda mistiskus aktus. Ierodoties mūsu uzņēmumā pēc telefoniski pieteiktas vizītes, apstaigājot ražošanas cehu, sastādīja aktu un vēlējās saņemt samaksu skaidrā naudā! Tā kā priekšniecības nebija uz vietas, vienojāmies, lai nāk nākošajā pirmdienā ( 08.02.), kad priekšnieks būs uz vietas, lai saņemtu samaksu! Tā kā "Kanclers" jau bija publicējis info par iespējamajiem krāpniekiem, tad bijām gatavi sagaidit pārbaudes veicēju! Kad cilvēks ieradās pēc samaksas, prasīja 100 euro par pārbaudes veikšanu, nespēdams uzrādīt ne kādus sertifikātus, ne nosaukt Mk noteikumus uz kāda pamata pārbaude veikta! Vienīgais ko šis cilvēks varēja uzrādīt, bija auto vadītāja apliecība, ko veiksmīgi priekšniekam izdevās noskanēt!
  • Zinta

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl