Uzmanību, autovadītāj! Uz Latvijas ceļiem uzstādītas jaunas ceļazīmes

10 komentāri
Uzmanību, autovadītāj! Uz Latvijas ceļiem uzstādītas jaunas ceļazīmes

Pakāpeniski ierastās ceļazīmes, kas vēsta par apdzīvotas vietas sākšanos un beigšanos, tiks mainītas uz visā Eiropā tik labi zināmajām “būdiņu” ceļazīmēm.

Raidījums Bez Tabu saņēmis vēstuli, kurā autovadītājs ir neizpratnē par nesen uzstādītajām zīmēm Murjāņos. Vienā vietā atrodas gan zilā, gan baltā zīme, kas vēsta par apdzīvotas vietas sākumu. Taču, kā tika noskaidrots no CSDD pārstāvja Jura Tetera, tad šādas ceļazīmes palīdzēs pašiem autovadītājiem.

Mums patiešām ir daudzas vietu, kur sākas administratīvā teritorija, bet tur vēl nav nekādas apbūves, tur būtībā ir mežs. Tā tad nav nepieciešams šajā vietā autovadītājam jau iepriekš braukt ar 50 km/h. Savukārt balto ceļazīmi uzstāda pēc kāda ceļa posma, kur pa tiešām ir jāievēro šie noteikumi!

“Būdiņas” nozīmē to pašu, ko līdz šim – pilsētas nosaukums uzrakstīts uz balta fona. Respektīvi, ja sākotnējā zīme ir pilsētas nosaukums uz zila fona un pēc 200 m parādās zīme ar pilsētas kontūra uz balta fona, tad spēkā stājas baltās zīmes noteikumi. Bet, ja abas zīmes ir uz viena staba, tad jau no tā brīža stājās spēkā apdzīvotas vietas noteikumi. Zilajai zīmei ir tikai informējošs raksturs par administratīvās vietas nosaukumu.

Foto

Video

10 komentāri