Uzmanību! Ārsti skaidro, cik bīstami ārstēšanās padomus meklēt sociālajos tīklos

1 komentārs
Uzmanību! Ārsti skaidro, cik bīstami ārstēšanās padomus meklēt sociālajos tīklos
Foto: Bez Tabu ()

Ja rodas veselības problēmas, cilvēki aizvien biežāk izvēlas meklēt padomus interneta forumos, nevis doties pie ārstiem, kuri bieži vien nav pieejami. Atliek vien uzrakstīt, kāda problēma moka: klepus, vēdersāpes, muguras sāpes vai migrēna un ieteikumi birst kā no pārpilnības raga. To apliecina arī raidījuma Bez Tabu veiktais eksperiments.

Uz lūgumu, ko darīt, ja bērnam sāp auss, foruma apmeklētāji reaģē zibenīgi un uzreiz tiek saņemti divdesmit padomi no bērnu vecākiem, kuru mazuļiem bijusi tāda pati problēma. Vieni saka, – jāpilina ausī dažādi pilieni, citi iebilst – nekādā gadījumā. Viedokļi ir pat pilnīgi pretēji. Ar saņemtajiem ieteikumiem raidījums Bez Tabu dodas uz konsultāciju pie pediatra un ģimenes ārsta.
Dakteri izvērtē, kuri padomi ir vērā ņemami, kuri – nē. Analizējot ieteikumus, ko sniedz forumu lietotāji, ārsti tomēr neiesaka uz tiem paļauties. Kas der vienam, neder citam. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe stāsta, ka britu veiktajā pētījumā secināts, ka tikai 30 procenti no visiem medicīnas informācijas avotiem ir ticami, pārējie neesot vērā ņemami, nemaz nerunājot par informāciju, ar kādu sociālajos tīklos apmainās forumu lietotāji.

Bez Tabu skaidro, kāpēc nevaram paļauties uz sociālajos tīklos saņemtajiem padomiem, ja radušās veselības problēmas?

Foto

Video

1 komentārs