Uz iepakojuma viens, bet saturs cits! Vai šādi drīkst maldināt pircējus?

2 komentāri

TV3 raidījums Bez Tabu saņēmis ziņu no skatītājas, kura, ciemojoties pie radinieces, pamanījusi, ka apkritis atvērts siļķu spainītis. Steigusies to pacelt, bet liels bijis viņas pārsteigums, ieraugot, ka spainītis ir tukšs – siļķe jau salātos.

Apskatot iepakojumu, pārsteidzis, cik reāls tas ir. Izskatās pēc parasta caurspīdīga spainīša, kurā iekšā siļķu filejas gabaliņi, skaisti sarindoti. Bet patiesībā tā ir grafiska uzlīme.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skatītāja bažījas, ka daudzi uzķeras uz šo mārketinga triku, bet patiesībā tas, viņasprāt, ir maldinošs, jo saturs neesot ne tuvu tāds, kā uz grafiskās uzlīmes.

Bez Tabu veic eksperimentu – pirkumu ar, iespējams, maldinošo iepakojumu iegādājas divos dažādos veikalos. Uz kārbiņas grafiska uzlīme, un nemaz sākotnēji nenoteikt, ka tas nav īstais saturs. Starp citu, citiem siļķu produktiem iepakojums caurspīdīgs – redz ko pērk.

Produkta satura apraksts gan atbilst tam, kas patiesībā ir spainītī, tomēr sīpolus un šķidrumu nemana uz grafiskā attēlojuma.

Foto

Video

TOP komentāri

 • ēdu siļķi...
  0 0 0

  ēdu siļķi...

  un konstatēju, ka Latvijā dzīvo čīkstuļi. Starp citu, saturs ir garšīgs, ar visiem marinētajiem sīpoliņiem.
  Bon apetit!
 • Jānis
  0 0 0

  Jānis

  Es arī noticēju šim iepakojumam, bet kad atvēru to, tikai pasmējos un uztvēru to kā labu joku.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl