“Nestājas, bet tik vālē!” Jēkabpilieši apdraudēti uz gājēju pārejas; braukšanas kultūra un nepārredzamība veido avārijas situācijas

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Jēkabpilieši jūtas apdraudēti, šķērsojot gājēju pāreju uz maģistrālās Daugavpils ielas, kur ir ļoti intensīva transportlīdzekļu, tai skaitā kravas automašīnu, satiksme. Gājēji aizrāda šoferiem par braukšanas kultūru un norāda, ka bīstamas situācijas veidojas arī nepietiekamas pārredzamības dēļ.

Gājēju pāreja Jēkabpils nomalē, Daugavpils ielā, daudzus pilsētas iedzīvotājus, tai skaitā bērnus, ved no un uz Ķieģeļu mikrorajonu. Lai gan gājēju pāreja piedzīvojusi pārbūvi, kā norāda bažīgi iedzīvotāji, to šķērsot nav droši. Gājēji sūdzas, ka šoferi nereti viņus ignorē –  neapstājas pie pārejas un nepalaiž tos, kuri tuvojas pārejai, vai jau atrodas uz tās. Par to pārliecinājās arī raidījums “Bez Tabu”. Iedzīvotāji ar raidījuma “Bez Tabu” starpniecību aicināja Valsts policiju ierasties un pavērot šoferu braukšanas kultūru.

Tomēr gājējus te apdraud ne vien braukšanas kultūra, bet arī pārredzamības problēma, kā dēļ šoferi un gājēji gluži vienkārši neredz viens otra tuvošanos. Pa Daugavpils ielu, kas izved no Jēkabpils un pa kuru kursē spēkrati Daugavpils virzienā un no tās, bieži brauc arī kravas automašīnas. Iebraucot pilsētā, smagās automašīnas mēdz sastāties viena aiz otras konkrētās gājēju pārejas tuvumā, lai dotu ceļu tiem, kuri netālajā krustojumā brauc pa galveno ceļu. Iedzīvotāji norādīja un “Bez Tabu” pārliecinājās par ļoti bīstamām situācijām. Kamēr kravas automašīnas apstājušās pie gājēju pārejas, to šoferi dod ceļu gājējiem, kuri iznāk uz ceļa, bet, uzsākot ceļa šķērsošanu un esot aiz izmēros lielajiem spēkratiem, gājēji neredz pa pretējā virziena joslu tuvojošos transportlīdzekļus. Attiecīgi arī šo transportlīdzekļu šoferi nemana, ka aiz lielāka izmēra transportlīdzekļa kustību pāri pārejai jau uzsācis gājējs. Līdz ar to automašīnas vai nu aiztraucas garām, nedodot ceļu gājējam, vai strauji nobremzē pēdējā brīdī, kad gājējs iznāk no kravas auto aizsega.

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā informēja, ka līdz šim sūdzības par drošību uz gājēju pārejas sūdzības neesot saņemtas, turklāt norādīja, ka nesen pāreja piedzīvojusi uzlabojumus.

Raits Sirmovičs
Jēkabpils Pilsētvides departamenta direktors

Uzlabošanas darbus neveicām uz savu roku. Tika izstrādāta attiecīga dokumentācija, saskaņojot ar “Latvijas Valsts ceļiem”. Tomēr, ja saskatīta problēma, un iedzīvotāji par to ziņojuši, izvērtēsim. Iedzīvotājiem gan bija jāziņo arī mums, jo vienmēr esam atsaucīgi šajā sakarā.

Pašvaldība iedzīvotāju satraukumu sola neatstāt bez ievērības, raidījumam pauda Jēkabpils Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs. Kā no rādīja Sirmovičs, gājēju pārejas tuvumā varētu ierīkot īpaši spožu apgaismojumu, ko ierīko citviet pāreju tuvumā. Taujāts par iespēju pārvērst pāreju par regulējamu, Sirmovičs norādīja, ka luksofora uzstādīšana varētu rezultēties ievērojamos sastrēgumos.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē (VP ZRP) informēja, ka pēdējo divu gadu laikā konkrētajā apkaimē notikuši septiņi ceļu satiksmes negadījumi, kuri gan notikuši tālāk, pie krustojuma, nevis uz gājēju pārejas. Negadījos nav bijis iesaistīts neviens gājējs.

Dace Kalniņa
VP ZRP pārstāve

Pirms gājēju pārejas šķērsošanas jāpārliecinās, vai autovadītājs viņu ir pamanījis. Jāskatās, vai šoferis samazina ātrumu, ir gatavs apstāties un dot ceļu. Tāpat arī autovadītājam jāievēro atļauto braukšanas ātrumu un jābūt daudz piesardzīgākam, tuvojoties gājēju pārejai.

VP ZRP pārstāve Dace Kalniņa arī mudināja gājējus lietot atstarojošos elementus.

1 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Suns pārkoda rīkli, stirna mocījās agonijā!" Jēkabpils novadā siro bīstami suņi-plēsēji; pret apdraudējumu visi bezspēcīgi

"Žēl skatīties!" Madonas novadā bargā salā brigāde maina mājas jumtu, iedzīvotājiem žēl strādnieku

Pastā nepieņem oficiālu, sirmgalves parakstītu pilnvaru

"Sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas!" Liepājnieci pārsteidz suņu saimnieku rīcība

"Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu!" Jaunās māmiņas Ogrē nespēj pašu spēkiem iekļūt pastā

"Gribu kāpt ringā un ievainot savu pretinieku!" Šova "Boksa akadēmija" finālisti gatavi cīņai!

"Jau pēc gada mājai apmetums lobās nost!" Olainiešus neapmierina mājas restaurācijas darbu kvalitāte!

"Vai pirktajam varu uzticēties?" Iedzīvotāja nepārliecināta par FFP2 respiratoru efektivitāti!

"Dzīvoklī +25°C! Viņi nenormāli svilina!" Ģimene sūkstās par absurdu apkuri

Grūtniece neizpratnē, kāpēc influencerei Didrihsonei ļauts uz ultrasonogrāfiju doties ar vīru

Padomi no Zanes Krēsliņas ceļā uz veselīgām attiecībām ar ēdienu!

"Atkal jāsāk vakcinācija no sākuma?!" Iedzīvotāja neizpratnē par Covid-19 sertifikātiem