Jēkabpilī naktī nodegušie “golfiņi”: apšauba policijas īssavienojuma versiju

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

7 komentāri

Šoruden Jēkabpilī, Nameja ielā, pēc pusnakts aizdegās automašīna, liesmas izpostīja arī blakus novietoto spēkratu. Kamēr Valsts policija secinājusi, ka pie vainas ir īssavienojums, daļa apkaimē dzīvojošo jēkabpiliešu šādu likumsargu secinājumu apšauba, uzskatot, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana.

Divas automašīnas nodega pēc pulksten 1.00 naktī Jēkabpilī, Nameja ielas daudzdzīvokļu namu pagalmā. Sākotnēji aizdegoties vienam spēkratam, liesmas izpostīja arī blakus novietoto automašīnu. “Bez Tabu” uzklausīja sievieti, kura pirmā pamanīja liesmas, kas aprija transportlīdzekļus.

Apkaimes iedzīvotāja

Es tieši pamodos. Man miegs nenāca. Redzēju, ka sāka degt mašīna, mamma izsauca ugunsdzēsējus.

Īssavienojums? Iedzīvotāji skeptiski

Valsts policija “Bez Tabu” klāstīja savu versiju par notikušo.

Valsts policija

Kā liecina sākotnējā informācija, dega automašīna ”Volkswagen Golf”. Liesmas sabojāja arī blakus esošo automašīnu ”Volkswagen Golf”. Aizdegšanās iemesls – īssavienojums. Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus.

Uzklausītā sieviete un citi iedzīvotāji gan apšauba īssavienojuma versiju.

Jēkabpils iedzīvotāja
apšauba policijas versiju

Jaunieši te skraida piedzērušies. Arī vēlu naktī. Kaimiņš arī netic, ka notika īssavienojums. Viena sieviete arī dzirdējusi jauniešus. Mamma teica, ka aptuveni pusnaktī dzirdēja bļaustīšanos, un pēkšņi vēlāk sāka degt mašīna. Varbūt viņi aizmuka. Pirmoreiz šādi aizdegas te. Šajā ārkārtējā situācijā vecākiem vajadzētu savus bērnus pabrīdināt (pieskatīt).

Viktors
arī sūdzas par savulaik sabojātu auto

Man šķiet, ka aizdedzināja. Varbūt ar ko aplēja un aizdedzināja. Visādi gadījumi te bijuši. Piemēram, mana automašīna arī novietota citā laukumā. Pirms kādiem diviem, trim gadiem spoguli saplēsa. Arī jaunieši, ejot no kādas diskotēkas.

Uzklausītā sētniece gan piekrita likumsargu versijai.

Sētniece apkaimē
piekrīt likumsargu versijai

Taču ne, tādu te nav. Jā, bērni blēņojas, bet vispār nav tādu. Blakus arī mašīna nodega, bet abas bija vecas. Tā, kas aizdegās, un otra vispār vecas automašīnas. Kaut kas ar elektroniku, visdrīzāk.

Foto: iedzīvotājas foto

Pašvaldības policija ko zina, bet patur to noslēpumā

“Bez Tabu” uzrunāja arī Jēkabpils pašvaldības policijas priekšnieku Induli Surkuli, kurš stāstīja, ka ir informēts par uguns izpostītajiem spēkratiem. Viņš informēja, ka kārtībsargi konkrētajā apkaimē “turēs roku uz pulsa”. Surkulis norādīja, ka par notikušo zina vairāk nekā iedzīvotāji, bet publiski šo informāciju nedrīkstot izpaust.

Indulis Surkulis
Jēkabpils pašvaldības policijas priekšnieks

Protams, mums [pašvaldības policistiem] ir informācija, ar ko dalāmies tikai ar Valsts policiju. Nevaram izpaust trešajām personām, tai skaitā jums. Mēs iesaistāmies sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Ar Valsts policiju esam sadarbības partneri. Mums ir vairāk informācijas, bet jāievēro datu aizsardzības regulas nosacījumus. Izmeklēšanas noslēpums ir izmeklēšanas noslēpums.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) medijus informējis, ka gadā aizdegas vidēji ap 600 automašīnu. Kā VUGD norāda, biežākie  iespējamie iemesli tam, ka transportlīdzekļos izceļas ugunsgrēks, ir problēmas transportlīdzekļa elektronikā, kā rezultātā rodas īssavienojums. Tā cēloņi ir dažādi – piemēram, nodilusi izolācija, sakusuši vadi. Tāpat mēdz būt vainojams nekvalitatīvi veikts transportlīdzekļa remonts, neuzmanīga apiešanās ar uguni, piemēram, smēķēšana transportlīdzeklī. Arī ļaunprātīga dedzināšana mēdz kaitēt.

7 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Suns pārkoda rīkli, stirna mocījās agonijā!" Jēkabpils novadā siro bīstami suņi-plēsēji; pret apdraudējumu visi bezspēcīgi

"Žēl skatīties!" Madonas novadā bargā salā brigāde maina mājas jumtu, iedzīvotājiem žēl strādnieku

Pastā nepieņem oficiālu, sirmgalves parakstītu pilnvaru

"Sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas!" Liepājnieci pārsteidz suņu saimnieku rīcība

"Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu!" Jaunās māmiņas Ogrē nespēj pašu spēkiem iekļūt pastā

"Gribu kāpt ringā un ievainot savu pretinieku!" Šova "Boksa akadēmija" finālisti gatavi cīņai!

"Jau pēc gada mājai apmetums lobās nost!" Olainiešus neapmierina mājas restaurācijas darbu kvalitāte!

"Vai pirktajam varu uzticēties?" Iedzīvotāja nepārliecināta par FFP2 respiratoru efektivitāti!

"Dzīvoklī +25°C! Viņi nenormāli svilina!" Ģimene sūkstās par absurdu apkuri

Grūtniece neizpratnē, kāpēc influencerei Didrihsonei ļauts uz ultrasonogrāfiju doties ar vīru

Padomi no Zanes Krēsliņas ceļā uz veselīgām attiecībām ar ēdienu!

"Atkal jāsāk vakcinācija no sākuma?!" Iedzīvotāja neizpratnē par Covid-19 sertifikātiem