“30 eiro ir pārāk liels sods!” Autovadītāja nikna par “Cityparks Latvija” darba metodēm

3 komentāri

Laukumā pie veikala “Maxima” Mārupē stāvvietu jautājumus kontrolē uzņēmums “Cityparks Latvija”. Kā redzams gar laukumu novietotajās ceļazīmēs, pirmās 90 minūtes veikala apmeklētājiem ir bez maksas. Galvenais priekšnoteikums – reģistrēt automašīnas numura zīmi īpašajā automātā, kas atrodas iekšā veikalā. Un tieši saistībā ar šo darbību “Bez Tabu” skatītāja Ilona piedzīvo problēmas.

Ilona no Rīgas liktenīgajā dienā piedzīvojusi veselības problēmas – vēdergraizes. Piebraucot pie veikala Mārupē, Ilona momentāni metās uz labierīcībām, uz brīdi ignorējot stāvlaukuma reģistrācijas iekārtu. Uz brīdi novēršot savas organisma kaites, autovadītāja dodas piereģistrēt automašīnu, bet pēc tam arī ieiet veikalā, lai nopirktu ūdeni. Jau atgriežoties pie automašīnas, Ilonu sagaida patiesi nepatīkams pārsteigums – 30 eiro soda talons no “Cityparks Latvija”.

Ilona pirmo reizi saņem šādu sodu. Autovadītāja klauvē pie “Cityparks Latvija” sirdsapziņas un iejūtības, taču pretī saņem atbildi, ka sods ir neizbēgams un jāšķiras no 30 eiro.

Ilona
cerēja uz sapratni

Un sods 30 eiro ir ļoti, ļoti bargs. 30 eiro – tā ir summa, kas ir par lielu šādam pārkāpumam.

Tieši par izmantotajām soda sankcijām “Cityparks Latvija” arī nokļuvis Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) redzeslokā. Patērētāju sargi piemērotos sodus uzskatīja par neproporcionāli lieliem, tāpēc paši sodīja uzņēmumu par negodīgu komercpraksi, liekot samaksāt 50 000 eiro lielu naudas sodu.

PTAC pārstāve Santa Zarāne arī piebilst, ka patērētāji vēl joprojām aktīvi vēršas PTAC saistībā ar saņemtajiem līgumsodiem par automašīnu atstāšanu “Cityparks Latvija” stāvlaukumos. Šogad vien sniegtas vairāk nekā 250 konsultācija.

Jāuzsver, ka “Cityparks Latvija” ir pārsūdzējis PTAC piemēroto sodu, un šajā lietā gala lēmums vēl nav pieņemts.

Stāvlaukumā Mārupē “Bez Tabu” novēro, ka daži no šoferīšiem, dodoties uz veikalu, braši pasoļo garām automašīnu reģistrācijas aparātam, riskējot saņemt sodu. Drīz vien pie veikala pieripo arī ”Cityparks Latvija” stāvvietas kontrolieri. Tiesa gan, pamanot video operatora rosību, divi kungi ātri ielec automašīnā un pamet stāvlaukumu.

”Cityparks Latvija”

Ja netiek veikta automašīnas novietošanas laika reģistrācija kioskā, kas atrodas katrā centra ieejā, tad kontrolierim nav iespējams pārliecināties, cik ilgi automašīna atrodas stāvvietā, un par stāvvietu ir jāveic samaksa. Šajā gadījumā reģistrācija tika veikta 13 minūtes pēc pirmās pārbaudes, kad pie automašīnas vairs neviens neatradās. Tādējādi faktiski auto novietošanas laiks ir bijis vēl ilgāks. Uzņēmums diemžēl nevar visus autovadītājus brīdināt par pirmo pārkāpumu.

“Cityparks Latvija” pārstāvji akcentē, ka katrs iebildums tiekot rūpīgi izvērtēts. Uzņēmuma īpašā komisija pērn jau esot apmierinājusi vairāk nekā trešo daļu iebildumu. Sods vai nu tika atcelts, vai arī samazināts. Ilonai gan nav tik ļoti paveicies, iebildumi par veselības problēmām nenostrādā.

3 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Suns pārkoda rīkli, stirna mocījās agonijā!" Jēkabpils novadā siro bīstami suņi-plēsēji; pret apdraudējumu visi bezspēcīgi

"Žēl skatīties!" Madonas novadā bargā salā brigāde maina mājas jumtu, iedzīvotājiem žēl strādnieku

Pastā nepieņem oficiālu, sirmgalves parakstītu pilnvaru

"Sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas!" Liepājnieci pārsteidz suņu saimnieku rīcība

"Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu!" Jaunās māmiņas Ogrē nespēj pašu spēkiem iekļūt pastā

"Gribu kāpt ringā un ievainot savu pretinieku!" Šova "Boksa akadēmija" finālisti gatavi cīņai!

"Jau pēc gada mājai apmetums lobās nost!" Olainiešus neapmierina mājas restaurācijas darbu kvalitāte!

"Vai pirktajam varu uzticēties?" Iedzīvotāja nepārliecināta par FFP2 respiratoru efektivitāti!

"Dzīvoklī +25°C! Viņi nenormāli svilina!" Ģimene sūkstās par absurdu apkuri

Grūtniece neizpratnē, kāpēc influencerei Didrihsonei ļauts uz ultrasonogrāfiju doties ar vīru

Padomi no Zanes Krēsliņas ceļā uz veselīgām attiecībām ar ēdienu!

"Atkal jāsāk vakcinācija no sākuma?!" Iedzīvotāja neizpratnē par Covid-19 sertifikātiem