“Tas nav godīgi, ka aksesuārus ieskaita kapsulas garderobē,” norāda Marika Ģederte, bet uzdevumu izpilda godam

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

Pievienot komentāru

Uzņēmēja Marika Ģederte un viņas kolēģe Elizabete Lībiete nedēļas sākumā saņēma “zero waste” vēstnešu uzdevumu, kas nozīmēja pārskatīt sava skapja saturu un izveidot no piecpadsmit apģērbiem, tostarp apaviem un aksesuāriem, pēc iespējas vairāk apģērbu komplektu.

Šodien abas satiekas Marikas mājās, lai parādītu savu veikumu un ļautos nelielai improvizētai modes skatei. Marika godīgi atzīst, ka nav bijis viegli izvēlēties piecpadsmit apģērbus, jo skapī to ir gana daudz, turklāt viņai nākas atcerēties, ka statuss darbavietā uzliek par pienākumu ģērbties korekti, kaut labprāt katru dienu skrietu džinsos un kediņās. Tieši tāpēc Marikai ir trīs apavu pāri – divas augstpapēžu kurpes, vienas baltas botas, ko šobrīd var pievilkt pie pilnīgi visiem apģērbu komplektiem.

 

Marika Ģederte uzņēmēja
uzņēmēja

Man nebija viegli tās 15 lietas sakomplektēt. Es samulsu par aksesuāriem, jo ikdienā daudz izmantoju rotaslietas, rokassprādzes, kakla rotas. Manuprāt, tas nav godīgi, ka aksesuāri jāieskaita piecpadsmit kapsulas garderobes lietās. Es tos neskaitu kā apģērbu gabalus.

 

Marikas garderobe ir koša un krāsaina, un kopš atklājusi krāsu apli, viņa daudz drosmīgi kombinē, atzīstot, ka iemīlējusi savu skapi. Ja agrāk nav bijis, ko vilkt mugurā, tad tagad miera vējos liek kopā četras un piecas dažādas krāsas – zilo ar zaļo, oranžo ar zilo un palīgs krāsu aplis, kas kopā ar mobilo lietotni palīdz neapjukt.

Uzņēmēja, saskaitot 15 apģērbus savā kapsulas garderobē, uzskata, ka uzdevumu izpildījusi. Tiesa, viņa arī godīgi atzīst, ka vienu dienu šonedēļ atļāvusies uzvilkt apģērbu ne no kapsulas garderobes. Piedaloties bērnu paliatīvās aprūpes biedrības īpašajā fotosesijā, viņa bija tērpusies koši dzeltenā kleitā, kas uzskatāms par nelielu, bet svētīgu atkāpi no uzdevuma.

Tikmēr Elizabete visu nedēļu pavadījusi, kombinējot sava skapja revīzijas rezultātu, mēģinot saskaitīt, cik kombināciju sanācis no piecpadsmit lietām, apjūk.

 

Elizabete Lībiete
lepojas ar paveikto

Pirmajā brīdī pie skapja man likās, ka man jau nemaz nav vairāk par piecpadsmit apģērbiem, tomēr, sākot skaitīt, sapratu, ka man to ir krietni vairāk.

 

Abas atzīst, ka varētu krietnu laiku ar izvēlēto apģērbu izdzīvot. Norādot, ka mēnesi varbūt nevarētu iztikt, bet pusi mēneša droši.

 

Elizabete Lībiete
lepojas ar paveikto

Es lepojos ar sevi, ka man izdevās sakombinēt tā, ka visus trīs topiņus varu savilkt ar visām biksēm, un varu visas jakas savilkt ar abām biksēm un topiem. Katrs apģērbs kombinējas ar katru, jā par to es ar sevi lepojos.

 

Noslēdzot izaicinājuma nedēļu, abas vienojas, ka tas ir bijis lielisks pārdomu pilns piedzīvojums.

Tagad stafetes kociņu Marika ar Elizabeti nodos ēdiena stilistei un recepšu autorei Lindai Vilmansonei-Virbulei, kura kopā ar vīru Armandu jaunnedēļ centīsies samazināt pārtikas atkritumus, Marika sola sekot līdzi un iedvesmoties.