“Tas jau tikai valsts simbols…” Baložu iedzīvotājs ziņo par pašvaldības izkārtu Latvijas karogu ar milzu caurumu

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

6 komentāri

Uzvaras prospektā Baložos, līdzīgi kā citās pilsētās Latvijā, par godu valsts svētkiem ielas garumā tika izkārti Latvijas valsts karogi. Baložu iedzīvotājs ievēroja, ka vienā no karogiem izveidojies pamatīgs caurums, ziņojis pašvaldības policijai, bet karogs tā arī netika noņemts vai nomainīts.

Īsi pēc “Bez Tabu” ierašanās piebrauca kravas automašīna ar manipulatoru, lai beidzot situāciju labotu. Fēlikss, aculiecinieks, kurš par karoga bēdīgo izskatu ziņoja, norāda, ka caurums audumā bijis vēl pirms svētkiem. Pašvaldības policijai ziņojis 8. maijā, darbinieki neesot pārkāpumu fiksējuši, vien atbildējuši, ka “priekšnieki izlems, vai kāds tiks sodīts”.

Fēlikss sauc to par atrunāšanos, jo pašvaldības policija taču nesodīs darba devēju – pašu pašvaldību. Uzskata, ja bojāts karogs būtu izkārts pie privātmājas, tad rīcība būtu pavisam citādāka, tiktu sastādīts protokols un atbildīgais sodīts.

Fēlikss
ziņojis par karogu

“Nav jau nekāda liela lieta. Tikai valsts karogs. Ne pirmo gadu saplēsts. Iela centrālā. Brauc garām kā iedzīvotāji, tā deputāti uz savām sēdēm. Pamanīt, protams, grūti. Ja kaut ko pārkāpj iedzīvotāji, tur ir protokols un sods, ja pašvaldība – atbrauc, piefiksē un priekšnieks lemj, ko darīt.”

Tajā pašā dienā arī karogs tika noņemts. Kad raidījums “Bez Tabu” tikās ar Baložu pilsētas pārvaldnieku, noņemti bija visi karogi. Lauris Bergamanis skaidroja, ka paši karoga stāvokli ievēroja dienu pirms saukta pašvaldības policija, 7. maijā. Tajā pašā dienā speciālistiem tika uzticēts karogu noņemt vai nomainīt.

Lauris Bergamanis
Baložu pilsētas pārvaldnieks

“Ņemot vērā to, ka pārvaldei nav finanšu līdzekļu, un darbu pasūtīt nevar, ir struktūrvienības, kas to dara. Ziņojām attiecīgajām struktūrvienībām, struktūrvienības ziņoja tālāk, tāda ir tā ķēdīte. Kad tos darbus izdara attiecīgā kompānija, tad arī ir rezultāts.”

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja norāda uz Latvijas valsts karoga likumu, kas nosaka tā lietošanas principus. Par klajas necieņas izrādīšanu pret karogu, kā arī par lietošanas kārtības pārkāpšanu vainīgās personas saucamas pie likumā noteiktās atbildības. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēts naudas sods līdz septiņsimt eiro. Konkrētas administratīvo pārkāpumu lietas izskata, un vainīgās personas pie atbildības sauc attiecīgās pašvaldības administratīvā komisija.

Baložu pilsētas pārvaldnieks pārliecināts, ka karogs tāds nebija uzlikšanas brīdī, jo visi karogi tika apsekoti. Bet svarīgi saprast, ka katru gadu netiek pirkti jauni karogi, un starp svētkiem vienkārši tiek uzglabāti. “Baložu pilsētas pārvaldes resurs nav administratīvā komisija, tā strādā kopā ar pašvaldības policiju. Pārvalde nevienu sodīt nevar,” skaidroja Lauris Bergamanis. Pašvaldības policija pašvaldībai protokolu neesot sastādījusi.

Foto