Taksometru firmas RedCab taksists zog vēsturisko Barona ielas bruģi

4 komentāri

Mums visiem prieks, ka katrs Latvijas nostūris attīstās un kļūst skaistāks. Tas tā patlaban notiek Rīgā, Barona ielā. Tur notiek vērienīgi remontdarbi, kur šī iela tiek padarīta patīkamāka tirgotājiem, riteņbraucējiem.

Tiesa, remontdarbu gaitā, bet pagājušajā mēnesī Barona ielas jaunajā segumā konstatēti vairāk nekā 150 defekti, kuri būvniekam jānovērš par saviem līdzekļiem.

TV3 raidījuma Bez Tabu stāsts apliecina, ka nelaimes šos remontdarbus nebeidz vajāt. Un runa ir par vēsturisko bruģi, kur katram bruģakmenim ir sava vērtība. To atrok, bet pēcāk tam jāgulst citā vietā, turpat Barona ielā.

Darba diena, pusdesmit vakarā. Netālu no Krišjāņa barona un Pērnavas ielas krustojuma piestāj RedCab firmas taksometra busiņš. Tā vadītājs paver aizmugurējās durvis un stoiciskā mierā zog vēsturisko bruģi, kas sakrauts ielas malā.

Un tā vairākas minūtes, nekautrējas nedz no garāmgājējiem, nedz aizvien dzīvās transporta plūsmas.

Bruģis ir akurāt 158 gadus sens ar kultūrvēsturisku nozīmi. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija atļāvusi remontdarbus veikt ar nosacījumu, ka nepazudīs ne akmens.

Vēsturisko bruģi izceļ no vietām, kur izbūvē veloceliņus, pēcāk to pārvietos tur, tagad asfaltbetona segums. Bet, kamēr gaida pārvietošanu, pienākums apsargāt.

Būvfirma aplēsusi, ka nozagts aptuveni kvadrātmetrs vēsturiskā bruģa. Varbūt nav tik daudz, bet tā visiem būs laba mācība – neņemt to, kas nav tavs, jo nu konkrētajam taksistam būs darīšana ar policiju.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl