Suņu saimnieku acīs asaras – viņi domā, ka mīluļi mirst suņu barības dēļ

29 komentāri

Taksītis Kurmis ir viens no ap 200 suņiem, kurš sirgst ar barības vada dilatāciju jeb paplašinos. Tagad sunītis ēd barību šķidrā veidā vertikālā stāvoklī, nostādīts īpaši izveidotā saimnieku uzpariktē. Pēc ēšanas vēl pusstundu sunītis atrodas šādā stāvoklī, lai ēdienu organisms neatgrūstu. Latvijā jau kādu laiku plosās šāda suņu slimība.

Vienīgi Latvijā ir vērojama saslimšana tik lielā mērogā – sirgst dažāda vecuma, šķirņu un bezšķirņu dzīvnieki. Tāpēc, kā uzskata vetārsti, – slimība nav ģenētiski iedzimta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai noskaidrotu slimības cēloni, veterinārārsti ar pētniekiem pērn par valsts naudu uzsāka pētījumu jeb tā pirmo daļu, taču tālākai izpētei naudas nav.

Pētnieki gada laikā atklājuši – vienīgais kopīgais nu jau riska elements – visi sasirgušie ēduši Tukuma straumes ēduši suņu barību Dogo. Kā skaidro ministrijā, uzņēmums bijis zem lupas, taču pagaidām pierādījumu, ka dzīvnieku slimībā vainojams Dogo – nav.

Foto

Tas rieš asaras suņu saimnieku acīs, jo notiekošo viņi uzskata par bezdarbību, bet tikmēr mīluļi mirst. Barības ražotājs Tukuma straume pētnieku teikto sauc par nomelnošanas kampaņu un lieku ažiotāžas celšanu, iepriekš Bez Tabu paužot, ka pārmetumi vairāk ir anonīmi kaut vai tajos pašos interneta komentāros.

Tas, ka pagaidām nav atklāts cēlonis, gan nenozīmējot, ka to nav iespējams izzināt. Barībā un citviet vēl esot daudz pētāmā.

Godprātīgu pētījuma turpinājumu pētnieki nesaskata nesenajā piedāvājumā no barības ražotāja, kurš vēlas noņemt no sevis aizdomas, dodot naudu izpētes turpinājumam. Viņi ir atteikušies no pētniecības par ražotāja naudu, jo līgumā starp ražotāju un ministriju, saskata interešu konfliktu.

Video

TOP komentāri

 • V
  +8 +8 0

  V

  To dogo kāds no siles pamatīgi piesedz, naudas neesot pētījumiem, bulšits!
 • Zū
  +8 +8 0

  Nu nepērkiet un nedodiet suņiem to sū....Dogo barību. Vai tiešām nav nekādas citādas sausās barības, ko varētu dot šī draņķa vietā?Cilvēkam arī jādomā, ko dot ēst savam sunim. Neticu, ka ir vēl kāds suņa saimnieks,kurš nezin par Dogo.
 • Ieva
  +7 +7 0

  Ieva

  Suņi mirst, bet saimnieki turpina barot ar Dogo. Kopš pirms gada pirmo reizi izlasīju par šo nelaimi, to draņķi savam sunim nepērku. Negribu riskēt. Ko domā tie, kas turpina to pirkt, nesaprotu. Tā jau kā krievu rulete ar savu suni.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl