Sūdzību dēlis: Veikalā Kuldīgā nepieņem sīknaudu!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Iepirkos piemājas veikalā “Mego”, Kuldīgā un saskāros ar situāciju, ka maza meitenīte gribēja nopirkt sev kārumus, viņai bija sīknauda, lielākoties “melnie centi” (1,2,5 centu nomināli), taču pārdevēja skaļā balsī meitenītei atbildēja, ka nepieņems tādu naudu, esot tāds likums, ka neesot obligāti tas jādara.”

Veikalā Kuldīgā nepieņem sīknaudu!
PIXABAY.COM

“Viņa pieņemšot tikai 50 centus šādos nominālos, taču pārējo vajadzēs citādākā naudā. Cik atminos, tad meitenītei citādākā naudā vajadzēja vēl 1,90. Tā meitenīte apjukusi paņēma savu naudiņu un aizgāja prom, jo ar savādāku naudu samaksāt nevarēja. Vēlējos noskaidrot, vai tiešām pastāv tāds likums, ka pārdevēja var nepieņemt šo naudu?” Bez Tabu Sūdzību dēlī raksta Alīna.

65 komentāri

65 komentāri

 • Ance Šlisere - Vilcāne

  Ance Šlisere - Vilcāne

  Teikšu kā pārdevēja. Ir tāds likums, ka var atteikties pieņemt sīknaudu sākot no noteikta daudzuma, laikam bija 50 GB.. Tas būtu tā 1 cents 50gb 2 centi 50 GB un 5 centi 50gb.. Tāda daudzuma ir jāpieņem obligāti. Vairāk jau runa ir par to, ka veikaliem pēc tam nav kur likt to sīknaudu, jo ir tādi periodi, kad kasi nevar dabūt ciet. Tad sīknauda janodod un par sīknaudas nodošanu tāpat uzņēmumam ir jāmaksā bankai. No otras puses ir cilvēciskais faktors, mazām bērnam vai cilvēkam, kam tas ir tiešām pēdējās kapeikas šāda nauda būtu jāpieņem. Bet piemēram, atnāk viens ar veselu burku A tur 20 eiro sīkākas kapeikas, tad var atteikties pieņemt, lai cilvēks iet uz banku un maina ja ir sakrājis.
 • sīpols

  sīpols

  Visu šo lasot,ar vislielāko cieņu jāatceras pārdevējas,kas strādāja tajos laikos,kad nebija pašapkalpošanās veikali,bet viena rinda un kājās stāvot bija jāstrādā apkalpojot pircējus.Kad uz mehāniskiem svariem prece bija jānosver un pašai jāizrēķina summa par maksājamo preci,kad uz skaitīkļiem viss bija jāsaskaita un jāatņem,tāpat nauda bija jārēķina pašām,cik jāatdod...Pārdevējām bija strādāt daudz grūtāk visu dienu rēķinot,pašām stiepjot sveramo produktu maisus un nesot lielās sviesta pakas,bet prata un nebija par grūtu saskaitīt sīknaudiņas,ko vecāki bija iedevuši končām bērniem.Tagad kases aparāts saskaita cik jāmaksā,cik jāatdod nauda,tām pārdevējām,kas izsniedz sveramo preci,atliek nosvērt un viss jau uzrādīts čekā,kas tikai jāuzlīmē uz iepakojuma.Ko šīs pārdevējas darītu,ja viņām būtu jāstrādā tā,kā tas bija agrāk?
 • Visi te

  Visi te

  runā par cilvēcisko faktoru,bet kurš no jums ir izturējies pret pārdevējiem cilvēciski.Es nekad nedodu pārdevējām sīcenē vairāk par 0.10 centiem.Es ssprotoši un iecietīgi pret viņām.
  .
 • Liene Derkaca

  Liene Derkaca

  Nu pagaidām vel sīknauda Lv nav atcelta ! Ir tikai bijis lūgums pandēmijas laika norēķināties ar kartēm bet likuma par sīknaudas nominālu norēķinos gan vel nav dzirdēts - nu ko varbūt jātaisa zibakcija un šo veikalu jāapmeklē tikai ar sīknaudu ! Un jāpalūdz uzrādīt pārdevējai kur ir šis likums par sīknaudas izņemšanu no apgrozības - ja reiz vina to nepieņem ...
  • Ance Šlisere - Vilcāne

   Ance Šlisere - Vilcāne

   Liene Derkaca PTAC pārstāve Sanita Gertmane skaidro, ka pārdevējs ir tiesīgs atteikt pieņemt samaksu par preci sīknaudā, kas pārsniedz 50 monētu skaitu. "Tomēr pieņemt vai nepieņem lielu daudzumu sīknaudas atkarīgs no veikala politikas," apgalvo Gertmane. Viņa vienlaikus atgādina – naudas maiņas funkciju veic bankas, kuras piedāvā maksas pakalpojumu par noteikta skaita monētu pieņemšanu/apmaiņu pret papīra naudu vai lielāka nomināla monētām, par šo pakalpojumu prasot maksu saskaņā ar pakalpojumu cenrādi
 • Valdis Davidjuks

  Valdis Davidjuks

  Kopš kura laika sicene nav nauda? Tad jau pārdevējai alga ar nav vajadzīga jo viņa minimālu saņem un tādā alga priekš Eiropas ir sicene🤣
 • un kad es kā

  un kad es kā

  pārdevēja atdodu 2 euro sīcenē 1,2,5 centos tad uz mani skatās lielām acīm un saka ka tādu atlikumu negrib.Un kā tādā situācijā rīkoties.Vajag pieņemt likumu,ka sīcenē var norēķināties līdz 0.20 centiem.Mīļie ļautiņi arī pārdevēji ir tikai cilvēki.
  • jaa

   jaa

   Bet kamēr tāds likums nav pieņemts, pārdevējai nav tiesību nepieņemt, par cilvēcību nerunājot.
 • jaa

  jaa

  Manā bērnībā, 70-tajos gados, arī krājām naudu. Bija tradīcija šampanieša pudelē mest pa 10 kapeikām. Es tā arī darīju. Pilna pudele bija 220 rubļi, tieši tik, cik tā laika jauniešu elks - magnetofons "Majak" maksāja. Bet man arī bija problēma, jo maģu veikalā atteicās skaitīt. Kaut kur jau pēc tam samainīju pamazām, bet bija vilšanās.
 • Evija Beyer

  Evija Beyer

  No kaada vecuma jauna meiteniite kljuust par vecu meiteni? Vecmeitu... 😂
 • Una

  Una

  Jaa..., bet taj pašā laikā ieejot veikalā vakarā - pirms slēgšanas, pārdevējs jautā sīknaudu (1;2;5 centus), lai varētu atlikumā izdot apaļu summu-neesot sīknaudas... Un no maza bērna nepaņemt sīknaudu - likums atļauj... Stulbums!
 • Oskars Stiens

  Oskars Stiens

  Bērnībā mēs sīkie tik ar melno naudu no rēķinājāmies un nekad nav bijušas problēmas 😃
  • Marta Paula Volosova

   Marta Paula Volosova

   Oskars Stiens man ar bija 1 santīmniekos 70 santīmi :D skaitiju pēc skolas čipsu pakai :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!