Sūdzību dēlis: Veikalā Kuldīgā nepieņem sīknaudu!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Iepirkos piemājas veikalā “Mego”, Kuldīgā un saskāros ar situāciju, ka maza meitenīte gribēja nopirkt sev kārumus, viņai bija sīknauda, lielākoties “melnie centi” (1,2,5 centu nomināli), taču pārdevēja skaļā balsī meitenītei atbildēja, ka nepieņems tādu naudu, esot tāds likums, ka neesot obligāti tas jādara.”

Veikalā Kuldīgā nepieņem sīknaudu!
PIXABAY.COM

“Viņa pieņemšot tikai 50 centus šādos nominālos, taču pārējo vajadzēs citādākā naudā. Cik atminos, tad meitenītei citādākā naudā vajadzēja vēl 1,90. Tā meitenīte apjukusi paņēma savu naudiņu un aizgāja prom, jo ar savādāku naudu samaksāt nevarēja. Vēlējos noskaidrot, vai tiešām pastāv tāds likums, ka pārdevēja var nepieņemt šo naudu?” Bez Tabu Sūdzību dēlī raksta Alīna.

65 komentāri

65 komentāri

 • Andris

  Andris

  Kam tad tā sīknauda ir domāta .Lai vai kā bet tomēr ja veikalos notiek naudas apgrozība un firmai jāmaksā nodokļi par sīknaudu,tad padomājiet paši ka tā nauda jeb sīknauda tik un tā tiek nodota bankai.
  Tāpēc vienkārši tas ir necilvēcīgi .
 • Aigars Snikus

  Aigars Snikus

  Un kur pārejie ,rinda stāvētaji ,bija ? Nevareja aizstāvēt ? Stulbums !
  • Anete Rožkalne

   Anete Rožkalne

   Aigars Snikus vaine, arī iedomājos. Ja būtu stāvējusi aiz tā bērna rindā, samaksātu par tiem kārumiem un miers mājās. Nejau viņa tur par, nezinu, 10€ iepirkās..
 • Ilva Kuze

  Ilva Kuze

  Ir divējāda sajūta.
  Pati braucu tirgoties ar dārzeñiem un teikšu atklāti ,man arī nepatīk ,ja grib norēķināties ar viena un divu centu monētām. Ja redzu ,ka pircējs grib norēķināties ar šādām monētām ,brīdinu ,ka no viena pircēja pieņemu līdz 0.20 centu vērtībai . Reizēm tas pat ir pazemojoši ,nober sīceni un liek skaitīt ,vai visa ģimene pa makiem meklē vienu un divu monētas ,lai tiktu vaļā un skaļi gavilē: " Tikām vaļā "! To uztveru kā necieņu ,apmēram ,ja tirgo dārzeņus ,tad tā no laukiem lai ņem .Ir tādi ,kas ir sašutuši Tad jautāju ,vai viņiem patiktu ,ja es atdotu visu atlikumu tādās monētās ? Kāpēc nevar pa druskai atdot sīknaudu ? Tāpat veikalos ir ziedojuma urniņas- izdarīsiet svētīgu darbu un atbrīvosities no sīknaudas.
  • Aigars Snikus

   Aigars Snikus

   Ilva Kuze Varat neņemt,bet es varu ari nepirkt tad pie jums 😁😁😁.
  • Ilva Kuze

   Ilva Kuze

   Aigars Snikus Citi tā arī saka 😀 . Atbildu - droši !!!
   Saviem klientiem vairāk kā 5 centu vērtībā sīknaudu atlikumā nedodu ,pat ļoti bieži summu noapaļoju uz leju , lai izvairītos no sīknaudas.
   Un teikšu tā ,iepirkšanās kūltūrai arī jābūt !!!!!!!
   Nevar uzvesties pēc principa -es pērku ,tad visatļautība...😊
  • Aigars Snikus

   Aigars Snikus

   Ilva Kuze Bet lūdzu,tik lai tadi nečinkst,ka nav klientu 😁
  • Ilva Kuze

   Ilva Kuze

   Aigars Snikus. Es noteikti nē .😊 Tas zināmā mērā asociējas ar teicienu ,nedari otram to pašu ,ko pats nevēlies saņemt . Jums ar noteikti nepatiktu ,ja lielāko algas daļu izmaksātu sīknaudā un priekšniecība vēl piebilstu ,ja nepatīk ,meklē citu darbu.
   Tāpēc izturēsimies ar izpratni pret līdzcilvēkiem .
   Lai veicas ! 😊
  • Aigars Snikus
 • Aiga Cace

  Aiga Cace

  Mans viedoklis ir tāds kad pārdevējai bija jāņem no meitenes nauda,jo ka bērns var iemācīties iepirkties ar monētām ko iespējams pati sakrājusi,Vaijtad Latvijā ir tik bagāti vecaki kuri bērniem tikai papīrnaudu dod krājkasīte prieks kārumiem?! Nejau meitene tiešām aizgāja uz veikalu ar maisu ar melnajam kapeikām! Man pašai bērni ir un skolotājas pašas ieteica lai bērns pats ar dažādām monētām iet uz veikalu iepirkties lai saprastu un iemācīties apieties ar naudu!
  • Oskars Stiens

   Oskars Stiens

   Aiga Cace es esmu gājis ar 20 eiro ar kapeikām (1c, 2c, 5c) iepircies un neko, saskaitīja 😃
  • Aiga Cace

   Aiga Cace

   Oskars Stiens es personīgi sakrāto melno burciņu arī esmu atdevusi kuldiga mazajos veikalos,diezgan ir vajadzīgas tas monētas! 🤷‍♀️ tur laikam vairāk runa ir par pārdevējas garstavokli vai nepatiku pret bērniem!
 • mr.laukuvecis

  mr.laukuvecis

  Viss jau pareizi, tikai pēc Orveļa drusku smako, daži dzīvnieki atkal ir vienlīdzīgāki par citiem. Veikals, kurš negrib ņemt pretī sīcenes kalnus, tiek kārts pie lielā zvana, bet ar bankām, kas par monētu iemaksu pat paša maksātāja kontā prasa neadekvātas komisijas maksas, gan viss labākajā kārtībā...
 • Gints Jermacans

  Gints Jermacans

  Kapēc bankas drīkst prasīt milzīgu komisju par sīknaudu?
  • Marta Paula Volosova

   Marta Paula Volosova

   Gints Jermacans tādēļ,ka nevienam negribas ilgi ķēpāties
  • Gints Jermacans

   Gints Jermacans

   Marta Paula Volosova pareizi - tjip vwr aizbest spaini uz veikalu un talak lai veikals maksa 😂
 • salīdzinājums

  salīdzinājums

  Pārdevējas arguments nepieņemt naudu no bērna vairāk liekas bija nevēlēšanās saskaitīt šos centus,kurus paņemot no šī bērna būtu varējusi atdot tālāk pircējiem izdodot naudas atlikumus.Tas,kas mums liekas nesvarīgi pieaugušajiem,bērni to izjūt savādāk,sāpīgāk.Var tikai iedomāties ar kādu prieku bērns devās uz veikalu ar šo naudiņu,bet pārdevējai ir likums,ka var to nepieņemt un neskaitīt....vai labi var justies apbēdinot bērnu tikai tāpēc,ka iespējams viņa vecāki, vai viņš pats nezina likumus ko zina pārdevēja? Un nebija jau tur aiznesta 3 litru burka ar sīknaudu!!!!
 • znaika

  znaika

  Latvijā ir 1centu monētas utt.Un tā ir nauda.Tādu pārdevēju vajag sodit par eiro naudas neatbalstīšanu.
 • Arnita Zadvinska

  Arnita Zadvinska

  Visi jūt tikai līdzi meitenītei. A ko pārdevējai un veikalam pēc tam darīt ar sīknaudas kaudzi? Bankas tā tikai komisiju ņem par sīknaudu, ja daudzums ir virs 100 monētām.
  Un paši - ja pārdevēja izdotu atlikumu "melnajos" centos - klusējot paņemtu, vai taisītu veikalā traci ar tekstu - normālu naudu nevar iedot?
  • Ilva Kuze

   Ilva Kuze

   Arnita Zadvinska vai izmaksātu algu melnajā sīcenē ,ar piebildi un smaidu uz lūpām -nauda paliel nauda....😂 Gribētu redzēt to gudrīšu sejas 😉
  • Aigars Snikus

   Aigars Snikus

   Arnita Zadvinska a kur problēma ? Ja izdod sauju bleķu,tad ar ņemu.
  • Arnita Zadvinska

   Arnita Zadvinska

   Aigars Snikus Jūs esat retums! Kad strādāju tirdzniecības vietā, man normālu naudu prasīja pat tad, ja 15 centus atļāvos izdot pa 5 centu monētām
  • Aigars Snikus

   Aigars Snikus

   Arnita Zadvinska Centrāl tirgū nav problēmu.Esmu devis totālu siknaudu,tadu pašu ar pretim dabūjis.Kamēr ieperkos atkal viss iziet.Nestresoju dēļ tā,bet ja veikalā man ko tadu pateiktu,tad būtu hajs uz vietas 😉
 • Iveta Ozola

  Iveta Ozola

  Atkal kārtējie likumi....,bet kā ar cilvēcisko faktoru....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!