Sūdzību dēlis: Palasīju gaļas sastāvu! Kāpēc raksta karbonāde, ja tas ir gaļas izstrādājums?

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Bieži pirku “Forevers” gaļas veikalā kūpinātu karbonādi, kā norādīts uz cenu zīmes. Tagad iegādājos lielāku gabaliņu, kas nebija izpakots no oriģinālā iepakojuma, parasti ir izpakots, pārdevēja nogriež vēlamo gabala izmēru. Tad, lūk, palasīju sastāvu!”

Palasīju gaļas sastāvu! Kāpēc raksta karbonāde, ja tas ir gaļas izstrādājums?
BEZ TABU SKATĪTĀJA FOTO

“Ne tuvu nav tā, kā rakstīts uz cenu zīmes – kūpināta karbonāde! Palasot saprotu, ka tā ir uztaisīta gaļa, kura satur gan soju un, protams, E vielas.

Man jautājums, tad kāpēc raksta karbonāde, nevis gaļas izstrādājums? Ja nav īsts krējums, raksta krējuma izstrādājums, tāpat sieram un daudz kam citam! Es uzskatu, ka tā ir cilvēku krāpšana,” Bez Tabu Sūdzību dēlī raksta Zane.

Uz Zanes sūdzību atbild Latvijas lielākā vietējā gaļas pārstrādes uzņēmuma “Forevers” direktora vietniece kvalitātes vadības jautājumos Taisija Gromova.

Paldies par pircējas jautājumu, ar kuru, jāatzīst, sastopamies visai bieži. Ir juridiski apsvērumi, kāpēc situācija ar informāciju uz produktu iepakojumiem ir tieši šāda. Konkrētā produkta nosaukums ir pakārtots Eiropas Savienības (ES) regulai (EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (EK) Nr. 853/2004 (2004. gada 29. aprīlis) ). Saskaņā ar to “Gaļas izstrādājumi” ir svaiga gaļa, tostarp gabalos sadalīta gaļa, kurai pievienoti pārtikas produkti, garšvielas vai piedevas vai kurai veikta apstrāde, kas nav pietiekama, lai izmainītu gaļas iekšējo muskuļu šķiedru struktūru un līdz ar to iznīcinātu svaigas gaļas īpašības. Tas nozīmē, ka ražotāji nevar patvaļīgi pārsaukt termiski apstrādātu produktu pēc savas patikas par gaļas izstrādājumu, jo tam jau ir noteikta definīcija. Turklāt ES likumdošanā ir arī atrunāts, kāda informācija gaļas produktu ražotājam, izstrādājot karsti kūpinātus produktus, jānorāda uz produkta marķējuma, kas attiecas arī uz minēto “Forevers” produktu.

29 komentāri

29 komentāri

 • Aleksandrs Stenečkins

  Aleksandrs Stenečkins

  Nu bļāviens, cik nāksies vēl tādus rakstus lasīt, veikalos tak produktu daudz :D
  • Reinis Avots

   Reinis Avots

   Aleksandrs Stenečkins un 99% šo lielveikalu produktu ir tādi vai vēl sliktāki. Bet nu tur jau savs svars ielikts no lielveikalu politikas, ka vajag zemāku cenu un no tā ko regulē pieprasījums - ja cilvēki izvēlas to desu/gaļu kura maksā 3€ (un sastāv no labas devas ūdens un citiem brīnumie) bet to kura maksā 7€ un ir no gaļas atstāj plauktā, tad loğiski, ka pēc laika viņa pazudìs no sortimenta un paliks tikai tās kur gaļa 30-60%.
 • cinitajs

  cinitajs

  Mulkai Latviesu tautai japardod pedejo sudu par zelta naudu.Ir tacu joks actimel pardot par kefira cenu.Bet tacu mulkie perk to actimel.
 • Artis Vnk Artis

  Artis Vnk Artis

  Ja gribi īst gaļ audzē sav cūciņ 🤣😂 kaut uz balkon vai sav istab 😂👍 Es speciāli norāvu galotnes
 • IBIS

  IBIS

  Man visvairak patik gan rakstus iepakojumos un pat reklamas, Karbonade bez kaula vai adas.Tie ideoti ,lai paskatas zimejumus bernu vai,labak kur cukai kads galas gabals ir Nacis.Piemeram Rigas centraltirgus galas paviljona! Ideoti,prata ..iseji!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Iveta Ivie Ermane

  Iveta Ivie Ermane

  Kāpēc pudelēm rakstīts ar lieliem burtiem,svaiga sula, bet aizmugurē ar maziem burtiem sastāvā concentrats/sīrups?!
  • Sorenta Šalta

   Sorenta Šalta

   Iveta Ivie Ermane nu veca jau nav😁ta ka nav gluži melots😁
  • Dzintra Skarda

   Dzintra Skarda

   Lūdzu foto studijā ar tādu pudei. Neesmu redzējusi, ka tā rakstītu virsū. Kā arī, ja rakstīts svaiga, tad jau nav nekas melots, melots būtu, ja rakstītu svaigi speista.
  • Iveta Ivie Ermane

   Iveta Ivie Ermane

   Dzintra Skarda nav jau viena vienīga, bet 99% sulām kuras rakstīts "svaigas nevis no koncentrāta" aizmugurē rakstīts concentrāts kā galvenais sastāvs!
  • Līva Stroiča

   Līva Stroiča

   Iveta Ivie Ermane par šo ir vesels regulējums. Kas drīkst saukties par sulu un kas par sulas dzērienu. Koncentrāts jau nav nekas slikts 🤷‍♀️ tā ir sakoncentrēta sula 🙂
   Nepateikšu gan tagad, kur meklēt, bet gan jau google pateiks priekšā 😉
 • Laura Pūdriķe

  Laura Pūdriķe

  Labrit! Tagad atjēdzās ka tā nav īsta gaļa. Jebkurš loģiski domājošs cilvēks saprot ka tgd veikalos nenopirksi labu un kvalitatīvu preci. Tā vietā lai iepirktos pie zemniekiem un mazliet vairāk samaksātu un zināt kā ēd labu produkciju nevis tā vietā čīkstēt un mest ārā naudu par veikala produktiem. Cilvēki attopieties!!! Jūs beigās divreiz ja ne desmitkārtīgi ieguldīsiet naudu veselībā kura ir sabeigta. Nevis tā vietā pirkt kvalitatīvu produkciju kura nāk no vietējiem zemniekiem. Labāk atbalstīt vietējos ražotājus nevis ēst iepirktus sūdus no Polijas un citām valstīm.
  • Sorenta Šalta

   Sorenta Šalta

   Laura Pūdriķe tā vietā viņi labāk stāv pie ārsta garās rindās un vel pačinkst, ka pie ārsta pa valsts naudu arī nevar tikt. Ļoti maz diemžēl, kas domā, ka jāsāk ar sevi un domāt par savu veselību, tai skaitā ko grūžam mutē.
  • Niks Luika

   Niks Luika

   Laura Pūdriķe Latvijā drīz veselību pa velti ārstes 🤭😂
  • Marats Ružickis

   Marats Ružickis

   Laura Pūdriķe. Pie t.s. zemniekiem tirdziņos 8 gadījumos no 10 t.s. Latvijā audzētā gaļa nāk no Polijas, gan kūpinātās vistas, gan cūkgaļa.
  • Reinis Avots

   Reinis Avots

   Marats Ružickis nu tur var pateikt paldies slavētajai Eiropas savienībai un viņu rekomendācijām, kuras latvju bāleliņi pārvērta par prasībām. Ja pirms gadiem 20 nopirkt laukos pašu audzētu normālu gaļu nebija problēma, tad tagad tas ir paliels čelendžs. Jo lopus jau vairs īsti neviens netur. Ja tāpat ikdienā ēd lielo fermu gaļu tad kāda atskirība kur viņa augusi - Latvija, Polija vai Lietuva.
  • veiksmes stāsts

   veiksmes stāsts

   it kā visi zemnieki būtu tik godīgi ,ka vienmēr tirgo īstas un kvalitatīvas preces .Mantkārība dažkārt liek atšķaidīt,mitrināt utt
 • Elīna Kreivina
 • Dace Alekseičika
 • Agnese Līcīte

  Agnese Līcīte

  Ja grib labu, kūpinātu gaļu, jāpērk pie zemniekiem, zaļajos tirdziņos. Un par attiecīgu cenu, nevis, kā konkrētajā veikalā - laba, kvalitatīva karbonāde taču nemaksās 3.50€ kilogramā.
  • Dace Slūka

   Dace Slūka

   Agnese Līcīte jebk. produkts, kas tiek tirgots nav tīrs, pretēji derīguma termiņš īss, arī mājražotājiem..
 • Gints Rotčenkovs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!