Sūdzību dēlis: Palasīju gaļas sastāvu! Kāpēc raksta karbonāde, ja tas ir gaļas izstrādājums?

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

29 komentāri
Palasīju gaļas sastāvu! Kāpēc raksta karbonāde, ja tas ir gaļas izstrādājums?
BEZ TABU SKATĪTĀJA FOTO

“Bieži pirku “Forevers” gaļas veikalā kūpinātu karbonādi, kā norādīts uz cenu zīmes. Tagad iegādājos lielāku gabaliņu, kas nebija izpakots no oriģinālā iepakojuma, parasti ir izpakots, pārdevēja nogriež vēlamo gabala izmēru. Tad, lūk, palasīju sastāvu!”

“Ne tuvu nav tā, kā rakstīts uz cenu zīmes – kūpināta karbonāde! Palasot saprotu, ka tā ir uztaisīta gaļa, kura satur gan soju un, protams, E vielas.

Man jautājums, tad kāpēc raksta karbonāde, nevis gaļas izstrādājums? Ja nav īsts krējums, raksta krējuma izstrādājums, tāpat sieram un daudz kam citam! Es uzskatu, ka tā ir cilvēku krāpšana,” Bez Tabu Sūdzību dēlī raksta Zane.

Uz Zanes sūdzību atbild Latvijas lielākā vietējā gaļas pārstrādes uzņēmuma “Forevers” direktora vietniece kvalitātes vadības jautājumos Taisija Gromova.

Paldies par pircējas jautājumu, ar kuru, jāatzīst, sastopamies visai bieži. Ir juridiski apsvērumi, kāpēc situācija ar informāciju uz produktu iepakojumiem ir tieši šāda. Konkrētā produkta nosaukums ir pakārtots Eiropas Savienības (ES) regulai (EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (EK) Nr. 853/2004 (2004. gada 29. aprīlis) ). Saskaņā ar to “Gaļas izstrādājumi” ir svaiga gaļa, tostarp gabalos sadalīta gaļa, kurai pievienoti pārtikas produkti, garšvielas vai piedevas vai kurai veikta apstrāde, kas nav pietiekama, lai izmainītu gaļas iekšējo muskuļu šķiedru struktūru un līdz ar to iznīcinātu svaigas gaļas īpašības. Tas nozīmē, ka ražotāji nevar patvaļīgi pārsaukt termiski apstrādātu produktu pēc savas patikas par gaļas izstrādājumu, jo tam jau ir noteikta definīcija. Turklāt ES likumdošanā ir arī atrunāts, kāda informācija gaļas produktu ražotājam, izstrādājot karsti kūpinātus produktus, jānorāda uz produkta marķējuma, kas attiecas arī uz minēto “Forevers” produktu.