Sūdzību dēlis: Veikalā nepieņēma 200 eiro banknoti!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Šodien saskāros ar nepatīkamu sajūtu veikalā “Drogas” (Brīvības ielā 58).”

Veikalā nepieņēma 200 eiro banknoti!
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

“Piegāju pie kases, lai samaksātu par savām precēm, rindas priekšā bija sieviete, kas jau veica maksājumu. Viņas pirkums pārsniedza 5 eiro. Viņa vēlējās norēķināties ar 200 eiro banknoti. Pārdevēja to paņēma un vēlējās iereģistrēt kasē, taču kases sistēma neļāva tik lielu naudas daudzumu reģistrēt, kā rezultātā nevarēja izsniegt atlikumu, jo kase nevērās vaļā.

Pārdevēja bija mācekle, tāpēc sazinājās ar pieredzējušu darbinieku, jautājot, kāpēc tā? Kamēr viņas sazinājās, kliente paņēma savu naudu un aizgāja, bez precēm apmulsusi un neizpratnē.

Pēc tam šī otra pārdevēja pienāca pie kases un māceklei skaidroja: “Mēs nepieņemam tik lielas naudas zīmes. Pieņemam ne lielākas par 100 eiro! Lai kliente vēršas bankā un to samaina pati.”

Vai tā drīkst darīt uzņēmums? Vai paši var noteikt, kādas Latvijas naudas zīmes pieņem un kādas ne?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Ieva.

191 komentārs

191 komentārs

 • Vjačeslavs Kataļikovs
 • Sergejs Ruta Lutkus
 • Oskars Bunksis

  Oskars Bunksis

  Nīderlandē gandrīz katrā veikalā pie kases ir norādīts ko pieņem un ko nepieņem... Par cik mazā sīknauda viņiem ir no 5centiem, tad 1 un 2 centu monētas nekur citur kā bankā, kà arī 200€ un 500€ banknotes veikalos nepieņem... Tas ka Latvijā arī veikali nepieņem lielās banknotes ir tikai normāli...
 • Rihards Lety

  Rihards Lety

  Nu nevienam veikalam nav pienākums mainīt naudu! Un atkarībā no veikala, tur pat var nebūt tāda summa. Jādomā līdzi ar galvu par cik lielu pirkuma summu tu dod 200 un 500 banknotes . Tik pat labi šis cilvēks varēja tirgū no tantes kartupeļus pirkt un pēc ram skriet sūdzēties, ka tante nepaņēma, vai 2 puķes, vai 1 braucienu kioskā vai tamlīdzīgi. Ikviens tirgotājs , ja viņam ir brīvi pieejami naudas līdzekļi ko mainīt pieņemtu jebkuru nomīnālu, bet ja nav ko mainīt tad piedodiet, atvainojiet nekļūstiet smieklīgi.
  • Lasma Pinkus
  • Evija Jankovska
  • Rihards Lety

   Rihards Lety

   Evija Jankovska tīri subjektīvs viedoklis no manas puses, bet man nekad nav gadījies tā, ka es no rīta eju kautkur un nezinu ka man makā tikai 200 un 500 banknotes. Ja es zinu ka man tādas banknotes tad vainu maksāju ar karti vai nu uzskaitu uz konta un pēc tam izņemu sīkāku naudu. Man nekad nav gadījies : no sērijas pamosties no rīta un aiziet uz kiosku pēc 1etalona un brīnīties kā tā nenormālā bezkauņa nevarēja izdot 498.15 no 500eur 😂😂😂
  • Ivo Grinbergs

   Ivo Grinbergs

   Savā laikā gadīgās vairākas 500 Ls (nevis eiro) banknotes. Un bija izaicinājums samainīt. Cik atceros vienu izdevās samainīt Maksimā, otru kaut kādā būvmateriālu bodē. Protams, pirms tam zolīdi pajautāju, vai pieņems tādu naudu. Bija, kur atteicās ņemt. Bet nu 200 eur nu gan nepavisam nav liela summa, lai neņemtu veikalā.
 • Arnita Zadvinska

  Arnita Zadvinska

  Šitādi paši sūdzmaņi iet uz Narvesen nopirkt košļājamo gumiju un norēķinās ar 500EUR banknotēm.
  • Anna Ķire

   Anna Ķire

   Arnita Zadvinska no rīta, kad tikko bijusi inkasācija 🤦🤦🤦
 • Arita Saifullajeva

  Arita Saifullajeva

  Iespējams kasierei nebij ko samainīt,vai arī samainot nebūtu pēc tam ar ko strādāt,var būt visādas situācijas...
 • Dace Zelca

  Dace Zelca

  Jaunie 200nieki neit caur skeneri,kurā pārbauda vai nav viltots.
 • Zita Gita

  Zita Gita

  Es nesen stāvēju pie kasses rindā Ogrē jaunatvētajā veikalā Viss mājai un dārzam.Tur pircejai nepieņēma jauno 100 eur naudas zīmi.Teica lai liek bankomātā,ka nekur nepieņemot
  • Zane

   Zane

   Tas,ka jaunos 100 neņem skeneris,nav klienta vaina.Skenerus pie katras izlaistas jaunas naudas zīmes iestādei jāved PĀRPROGRAMMĒT!
  • Signe Umure

   Signe Umure

   Zita Gita jaunās 100 un 200 € banknotes nepieņem nevienā tajā aparāta, kur pārbauda katru banknoti.
   Tātad pārdevējam ir jāiepazīstas ar jauno banknoti un tā jāpieņem.
  • Aija Puzarele

   Aija Puzarele

   Un, ja tā banknote tomēr būs viltota, tad kasiere to dabūs ielikt no savas naudas. Ar viņu minimālo algu, tā ir pārāk liela summa, lai riskētu.
  • Agnese Rušmane

   Agnese Rušmane

   nu nezinu, mums darbā jau apmēram pirms 2mēn nomainīja naudas aparātiņus lai varam pārbaudīt jaunās banknotes! Tur jau akmens jāmet veikala vadības dārziņā, ja laikus nav parūpējies par savu darbinieku aizsardzību pret iespējamu apkrāpšanu 😏
 • Kristine Subbotina

  Kristine Subbotina

  Izlasot rakstu, kasiere mācekle un arī pārējie darbinieki izskatās mācekļi 🤦‍♀️ Darbs vadībai apmācīt kārtīgāk !

  Nepieņemt nevar, bet var izmainīt, ja nav veikta inkasācija. Mēs esam arī skrējuši uz tuvējiem veikaliem mainīt, ja klientam tiešām nav cita nomināla.
  Cik atceros, kasi vaļā māceklim never, jo vaig apstiprinājumu pie lielajam banknotem no vadības vai vecākā (sen jau nestrādāju, varu kļūdīties)

  Bet es teiktu, ka diezgan muļķīgi ir iepirkties 5€ apmērā un dot 200€...🤷‍♀️🙄
  • Kristīne Filipsone

   Kristīne Filipsone

   Kristine Subbotina a ja tā ir vienīgā banknote makā?!
  • Kristine Subbotina

   Kristine Subbotina

   Kristīne Filipsone es jau uzrakstīju ko darīt šādā situācijā - var aiziet izmainīt uz tuvējo veikalu🙄
   Rakstu vaig izlasīt, tur situācija ir aprakstīta kāda bijusi!
  • Laura Ozoliņa

   Laura Ozoliņa

   Kristine Subbotina Man ir bijis , strādājot Drogās kad cilvēks ienāk nopērk kožļenes un salvetes un nomet 100€ un ņem un maini, jo citos veikalos atteica mainīt.
  • Inga Dulberga
  • Kristine Subbotina

   Kristine Subbotina

   Laura Ozoliņa jā tādi arī ir bijuši. Ir vnk cilvēki kuri nedomā. Es, piemēram, no bankomāta cenšos ņemt mazāk naudas, lai tiešām veikalā šādi nedarītu, ja zinu, ka pirkums būs mazs. Bet domāju, to saprot retums. Mums reiz bij situācija, tik daudz viss izmainīts, ka nebij pat sīknauda, tikai lielie nomināli kurus skraidījam pa veikaliem un mainījām uz sīknaudu. Un protams, cilvēki neapmierināti, kad tiek atteikts izmainīt šādā veidā naudu, uztaisa traci un aiziet,bet ko tad tam pārdevējam darīt? Atvainojos, bet izkakāt ar nesanāks 😅
  • Laura Ozoliņa

   Laura Ozoliņa

   Kristine Subbotina Jap, bieži tā ir. Lielie veikali negrib mainît, tāpēc protams pa ceļam ir drogas, kur tak vienmēr izmainīs un ja pa labu nemainīs tad nopirk sīkumu, lai nav citu variantu. Taka man kliente pateica - A kas man pa daļu ka jums nav ko izmainīt, tās jūsu problēmas, ne manas. Un tādu ir tiešām ļoti daudz kuri domā ka veikali ir naudas mainīšanas vietas.
  • Kristine Subbotina

   Kristine Subbotina

   Inga Dulberga Protams ir. Bet atkarīgs no veikala atrašanās vietas. Mums tuvākā banka bij Rīgā, attiecīgi vai cilvēks skries 30km uz Rīgu mainīt naudu un brauks atpakaļ ?!
  • Kristine Subbotina

   Kristine Subbotina

   Laura Ozoliņa tieši tā un varbūt viņa jau bij 10 cilvēks, kam dēļ košļenēm jāizmaina 🤦‍♀️ koks ar diviem galiem un nervu sistēmu vaig ļoti stipru, lai strādātu veikala kasē.
  • Laura Ozoliņa

   Laura Ozoliņa

   Kristine Subbotina Ar laiku tā nervu sistēma sabrūk, jo pretī nāk tādi cilvēku personāži, ka citreiz mati ceļas stāvus.
  • Kristine Subbotina
  • Maija Ābola

   Maija Ābola

   Piekrītu jums meitenes. Cilvēkiem vajadzētu būt laipnākiem un saprotošākiem vienam pret otru. Un kur nu vēl par tik nejēdzīgu sīkumu sūdzēties. Nu nav, ko izmainīt,aizej samaini citur vai bankomātā uzliec opciju izdot mazos nominālos.
  • Laura Ozoliņa

   Laura Ozoliņa

   Maija Ābola Bankā tak maina gan tādus lielos nominālus gan sīknaudu. Bet nu ieciklēties uz to, ka veikals ir banka , ir necieši.
  • Signe Umure

   Signe Umure

   Vienalga, kaut es iepērkos par 0.77 centiem un dodu 100€,ir jāmaina un nauda jāpieņem, vai tas ir Drogas, Narvesen vai Rimi.
   Drogas bieži šī problēma, pat ar 20 un 50 € banknotēm.
  • Maara Kaarklinja

   Maara Kaarklinja

   Bankā par naudas maiņu būs jāmaksā 🤷‍♀️
  • Laura Ozoliņa

   Laura Ozoliņa

   Signe Umure Jebkurā veikalā ir noteikta summa , ko atved kā maiņas naudu , jeb naudu ar kuru tev jāstrādā. Padomājiet nedaudz, ja katrs nāks ar 50€ un ielākām banknotēm un nopirks lai tikai izmainītu naudu.. To laikam tik saprot tie kas ir bijuši tur otrpus letei.
  • Kristine Subbotina

   Kristine Subbotina

   Laura Ozoliņa visi domā, ka veikalā nauda kā bankā - maisiem un čupās stāv 🙄
  • Laura Ozoliņa

   Laura Ozoliņa

   Kristine Subbotina Nekur nav noteikts, ka veikalam būtu jāmaina nauda. 😀 Nevienam nav žēl izmainît, ja ir ko mainīt. Bet ja cilvēks speciāli ienāk paņem vislētāko nieciņu un nomet lielu summu un gaida, kad otra muļķīte kaut pus plēsusies skries un meklēs. Ir cilvēki kas to nesaprot.
  • Kristine Subbotina

   Kristine Subbotina

   Laura Ozoliņa nu tieši tā, neviens neatsaka izmainīt - ja ir ko izmainīt 🤷‍♀️
   Šķiet par šo var runāt un runāt, bet saprot tie, kas ir bijuši otrpus kasei 😬
  • Laura Ozoliņa

   Laura Ozoliņa

   Kristine Subbotina Koks ar diviem galiem, jo redz, pircējam vienmēr taisnība. 🤷🏽‍♀️
  • Aivars Golubevs

   Aivars Golubevs

   Signe Umure tādā gadījumā, vienalga, ja tev 99,23 eur izdos melnajos centos, atlikums ir jāpieņem, un pukstēt un sūdzēties arī nevajag...
  • Kristine Nezinama

   Kristine Nezinama

   Kristine Subbotina Es stradaju veikela par kasieri ir kase mainas nauda 200 eur.ir tadi brizi kad visi pircejii nak ar 50 eur vai 100 tad sanak ka atdot visu naudu kas kase ir.bet kad atnak ar 200 eur vai 500 eur tad patiesam nav ko izdot.un vel vecie aparati stav veikalos kuri nepienem jaunos 100 eur un 200 eur.Tikai nesen atveda uz musu veikalu tos aparatus kuri pienem jaunos banknotes.
  • Kristine Nezinama

   Kristine Nezinama

   Laura Ozoliņa mums ta katru dienu nak ar tadam naudam un tikai nem pasu letako dzerienu vai kosleni.Un tikai lai samainitu naudu
  • Elīna Le

   Elīna Le

   Kristine Nezinama es strādāju restorānā, kur maiņas nauda bija 130€ un ko darīt, ja atnāk pirmais pircējs un paņem kafiju pa piečuku un iedot 200? Jo savas kabatas dot? Kurš gan ikdienā nesa tādu summu uz darbu?

   Un pat ja maksātu ar 100, tad nāktos izdot sīknaudā. Un kurš gan būtu priecīgs lielāko daļu no atlikuma saņemt 1€ un 50 centu monētās?
  • Laura Ozoliņa

   Laura Ozoliņa

   Kristine Nezinama Nū, tādi ir daudz un dikti. Un ja katrs tā nāk, maiņas nauda nepaliek nekāda un tev jāskrien un jādomā kur mainīsi. Man ir bijis kad jāskrien uz tuvējo pastu lai tikai cilvēkam izmainītu. Un citreiz neapmierināti paliek kad iedod sīceni par daudz.
  • Laura Ozoliņa

   Laura Ozoliņa

   Elīna Le Citreiz vēl atnāk un pasaka ka cita summa nav un kad pasaki kad būs ļoti daudz sīknauda uzreiz makā atrodas mazāks nomināls.
  • Krista Andersone
  • Ligita Vitolina

   Ligita Vitolina

   Aivars Golubevs ir veikali kur arii melnos centus nenjem.
  • Egija Kupste

   Egija Kupste

   Bet pamēģiniet tiem gudrajiem atdot kapeikās. Vot tad skatās,kā uz 6o pasaules brīnumu un vēl gaida paskaidrojumu,kāpēc ta izdod👍😂
   Veikalā ir jāņem jebkāda nauda redz,bet izdot var tikai tādu,kāda patīk pircējam😑👍
 • Juris Liepa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!