Sūdzību dēlis: Veikalā nepieņēma 200 eiro banknoti!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Šodien saskāros ar nepatīkamu sajūtu veikalā “Drogas” (Brīvības ielā 58).”

Veikalā nepieņēma 200 eiro banknoti!
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

“Piegāju pie kases, lai samaksātu par savām precēm, rindas priekšā bija sieviete, kas jau veica maksājumu. Viņas pirkums pārsniedza 5 eiro. Viņa vēlējās norēķināties ar 200 eiro banknoti. Pārdevēja to paņēma un vēlējās iereģistrēt kasē, taču kases sistēma neļāva tik lielu naudas daudzumu reģistrēt, kā rezultātā nevarēja izsniegt atlikumu, jo kase nevērās vaļā.

Pārdevēja bija mācekle, tāpēc sazinājās ar pieredzējušu darbinieku, jautājot, kāpēc tā? Kamēr viņas sazinājās, kliente paņēma savu naudu un aizgāja, bez precēm apmulsusi un neizpratnē.

Pēc tam šī otra pārdevēja pienāca pie kases un māceklei skaidroja: “Mēs nepieņemam tik lielas naudas zīmes. Pieņemam ne lielākas par 100 eiro! Lai kliente vēršas bankā un to samaina pati.”

Vai tā drīkst darīt uzņēmums? Vai paši var noteikt, kādas Latvijas naudas zīmes pieņem un kādas ne?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Ieva.

191 komentārs

191 komentārs

 • Sigita Batraga

  Sigita Batraga

  Kaut kādi kompleksi vicināties ar lielām naudas zīmēm publiski,saceļot troksni,lai pievērstu uzmanību? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 • Gundega Mizena

  Gundega Mizena

  Ja kasē uz to doto brīdi bija mazak par tiem 200 eiro kasiere nekadi nevareja izdot naudu no tā 200 un kase saka pati ka nepietiek naudas lai izdotu. Un nav ko parprast un visādas muļķības izdomāt no rītiem vienmēr kasē ir mazāk par100 eiro maiņas nauda un dienas laikā iekrājas un tad jau var mainīt lielāku summu.
 • HA

  HA

  Šitie naudas "nepieņēmēji" ir jādrāž kā mazie ezīši! Gribi turēt veikalu - iebūvē palīgtelpā seifu naudai, kā civilizētās valstīs!
  Kaut kādā mazciema mikrobodē var nebūt pārsimt euro izdošanai, bet ne jau lielas ķēdes veikalā Rīgā!
  • Mia

   Mia

   Es pati strādāju veikala, un no rītiem vai pēc inkasācijas kasès nepaliek tik daudz naudas lai varētu izmainainīt 200 eiro banknoti. Un veikals tiešam nav banka ka iedomājas tad nāk un maina, gribi mainīt ej uz banku un maini, bet nevajag te kasierus ķengāt,ja paši nezināt kā ir strādat veikalā pie kases tad paturat mutes ciet!
 • Lindiš Nepa

  Lindiš Nepa

  Latvijā oficiālā naudas vienība ir eiro un nevis 5eiro nomināls 20 vai 200! Tāpēc es jebkurā vietā varu norēķināties gan ar 1 centa monētām, gan ar 500eur. Kā vienā, tā otrā gadījumā vienīgais neapmierinātais ir pārdevējs, jo ir jāskaita daudz naudas... Bet arī tas ir tikai tāpēc, ka nedeg vēlme rūpēties par katru klientu. Ir jau pierasts, ka var 10 klientus dienas laikā "pasūtīt", jo 50 taču iepirksies...
  • Ieva Zvingule

   Ieva Zvingule

   Lindiš Nepa vienam klientam atdosi visu kasi, tad ko izdosi nākamajam?
  • Lindiš Nepa

   Lindiš Nepa

   Ieva Zvingule Strādāju savulaik pārdošanā, bija brīži, kad nācās skriet un mainīt naudu, bet lielākoties, pietika ar ietirgoto, jo šādi gadījumi nebija viens pēc otra un katru dienu!
  • Ieva Zvingule

   Ieva Zvingule

   Lindiš Nepa bet kada maza miesta varbut nav tik dasns apgrozījums.
  • Lindiš Nepa

   Lindiš Nepa

   Ieva Zvingule Tad tādā miestā nebūs arī tādas naudas zīmes! 🤣
  • Lindiš Nepa

   Lindiš Nepa

   Ieva Zvingule Bet ja nopietni, nu neuzsāc biznesu, ja Tev nevajag naudu!
  • Arnita Zadvinska

   Arnita Zadvinska

   Lindiš Nepa tikai kad atlikumu izdod tumšajās monētās, nez kāpēc uzreiz ir manāma neapmierinātība un dzirdami komentāri - a normālas naudas nav?
  • Lindiš Nepa

   Lindiš Nepa

   Arnita Zadvinska Man ar to problēmas nav 😁 Kā jau augstāk minēju, eiro ir eiro un vienalga, kādos nominālos 😊
   A pīkst un čīkst tādi, kuri būtu neapmierināti, ja viņiem iedotu šo 200eur naudas zīmi 😉
  • Senda Treimane

   Senda Treimane

   Lindiš Nepa Domāju, ka lielākā sāpe ir tad, ja klients vēlas iepirkties, kad veikals atvērts tikko no rīta. Nereti maiņas nauda nav tik liela, lai varētu atlikumu atdot. Turpretim 20, 10, 5 (un mazāka nomināla) centi ir pat svarīgi. Savukārt par skaitīšanu - no pārdevēju puses varētu just neapmierinātību tādā gadījumā, ja aiz konkrētā pircēja gaida vēl vairāki citi, kuri arī ērti, ātri vēlas preci iegādāties. Abpusējs spiediens.
   Vairāk iejūtības citam pret citu, tad būs labi.
  • Inga Vītola-Vītoliņa

   Inga Vītola-Vītoliņa

   Lindiš Nepa bet no rīta, kad piemēram vakardienas ietirgotais ir aiznests uz banku...maiņas nauda ir 100eur..no kādas vietas, lai izrauj atlikumu 500niekam ??? Nu paskaidro visu gudrā
  • Lindiš Nepa

   Lindiš Nepa

   Inga Vītola-Vītoliņa Nu ja cilvēks ir tik aprobežots, ka nerēķinās ar Latvijā pieejamām naudas zīmēm, kā jau augstāk minēju, lai netaisa biznesu! P.S. Gudra gan, jo ar manu apkalpošanu klienti ir vienmēr bijuši gandarīti 😉
  • Lindiš Nepa

   Lindiš Nepa

   Inga Vītola-Vītoliņa Iedomājos situāciju, ieeju brokastis paēst ar 500nieku kabatā. Paēdu, un ko nu? Pakalpojums ir saņemts un nauda man arī ir, bet maiņas naudas nav 🤭 Zvanu draugiem, re kur ir iestāde, kur par velti var paēst?
  • Iveta Dejus
  • Lindiš Nepa

   Lindiš Nepa

   Iveta Dejus To es neapšaubu un neaicinu būt necilvēcīgiem 😉
 • Madara Bane-Garoza

  Madara Bane-Garoza

  Ari uz manu darbavietu nak daudz gudrinieki nopirkt kafiju pa 1.65 pa 200e;)uzreiz pasaku ka nav ko izdot un viss. jo kase vairak pa 300e nemedzu atstat
 • Mairis Ozolins
 • Gints Leoke

  Gints Leoke

  Lol Latvijā biezie😂 tātad vidēji visi ir pārtikuši?😂
  • Jana Gruntmane

   Jana Gruntmane

   Gints Leoke 200 eur jau nekāda dižā biezo pazīme nav :D
  • Gints Leoke
  • Blacks End Whites

   Blacks End Whites

   Gints leoke...ja ta nem tad par 200 euro ............var ............visu ko nopirkt..........😂😂😂😂
 • Jpils

  Jpils

  Uzdāvināja dāvanu karti pa 100. Aizgāju salasīju preces un kasē saka ka ar dāvanu karti samaksāt nevar. Maksājiet skaidrā. Nometu preces un aizgāju. Rīgā visu iztērēju bez problēmām. Kaut kā tā. Vai nu kases gļuko vai paši darbinieki nav līdz galam apmācīti. Hvz🐔
 • Krista

  Krista

  Starpcitu-naudas baudamie aparati neñem preti jauno 200 eiro, jo neatpazist tadu! Jo aparati izgatavoti parus gadus atpakal kad pargaja uz eiro un tad vel jaunie 200 nebija
 • Gints Brunavs

  Gints Brunavs

  Ganjau gribēja samaksāt pa 5eir vērtu pirkumu ar 200eur banknoti 😀
  • Ligita Vitolina

   Ligita Vitolina

   kaa gribu taa maksaaju.ja nevar izdot tad taa ir pardevejas probleema
   • Hah

    Hah

    Izdošu tev visu mellajos-kā gribu, tā izdodu. Nav mana problēma, nauda tak.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!