Sūdzību dēlis: Veikalā nepieņēma 200 eiro banknoti!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Šodien saskāros ar nepatīkamu sajūtu veikalā “Drogas” (Brīvības ielā 58).”

Veikalā nepieņēma 200 eiro banknoti!
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

“Piegāju pie kases, lai samaksātu par savām precēm, rindas priekšā bija sieviete, kas jau veica maksājumu. Viņas pirkums pārsniedza 5 eiro. Viņa vēlējās norēķināties ar 200 eiro banknoti. Pārdevēja to paņēma un vēlējās iereģistrēt kasē, taču kases sistēma neļāva tik lielu naudas daudzumu reģistrēt, kā rezultātā nevarēja izsniegt atlikumu, jo kase nevērās vaļā.

Pārdevēja bija mācekle, tāpēc sazinājās ar pieredzējušu darbinieku, jautājot, kāpēc tā? Kamēr viņas sazinājās, kliente paņēma savu naudu un aizgāja, bez precēm apmulsusi un neizpratnē.

Pēc tam šī otra pārdevēja pienāca pie kases un māceklei skaidroja: “Mēs nepieņemam tik lielas naudas zīmes. Pieņemam ne lielākas par 100 eiro! Lai kliente vēršas bankā un to samaina pati.”

Vai tā drīkst darīt uzņēmums? Vai paši var noteikt, kādas Latvijas naudas zīmes pieņem un kādas ne?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Ieva.

191 komentārs

191 komentārs

 • Liga Zizkune

  Liga Zizkune

  Pie mums Vācijā arī jau sen nepieņem nevienā veikalā 200 euro banknoti.
  • Iveta Kunga

   Iveta Kunga

   Liga Zizkune pieņem gan 200, gan 500! Protams neesu iepirkusies par pāris evrikiem un devusi lielās naudas zīmes!
  • Liga Zizkune
 • Inese Fedotova

  Inese Fedotova

  Reku arii atbilde-8 no riita pirktdivas udens pudeles un mainit 200 er!!prātam tak druscinj ir jābūt,nu nav tadas mainjas naudas kasees no ritiem!!un tad bolaas un briinaas.nu tad ieejiet maksas toletee un arii iedodiet 200 er banknoti.jus pasutiis pa...irst kruumos
  • Diana Kazina

   Diana Kazina

   Domāju, ka maksas tualetē ļoti laipni izsniegs atlikumu pāris kilogramu smagā maisiņā ar viena un divu centu monētām :D
 • Kristīne Dreimane

  Kristīne Dreimane

  Maxima pie pašapkalpošanās kasēm automāti uzreiz nepieņem ne 200 ne 500 eiro. Bija gadījums ka 8 no rīta viens ienāk un grib nopirkt divas ūdens pudeles, ne pašapkalpošanās aparāti nepieņema, ne kasē varēja izmainīt, nedz pārējie veikali vēl bija vaļā, ne banka. 🤷‍♀️
 • Liga Kancere
 • Kārlis Sergejevs

  Kārlis Sergejevs

  Iespējams ka naudiņa bija viltota - jo ko tad aizmuka ar visu naudu !
 • Aija Puzarele

  Aija Puzarele

  Cilvēkiem,kuriem patīk izņemt savu algu skaidrā, derētu atcerēties,ka bankomātā ir opcija: izdot mazos nominālos. Tad nebūs jāčakarējas ne pašam, ne pārdevējai. Un teksti nauda paliek nauda parasti tiek aizmirsti tad, ja kasiere tev ieber makā sīknaudas čupu.
  • Iluta Jakubovska
  • Iveta Kazāka

   Iveta Kazāka

   Aija Puzarele Un tie bankomāti ir tieši tādi paši kā pārdevēji,izdod tādas banknotes kādas viņiem ir...Vairākas reizes pie šīs opcijas tiek izmestas tās pašas 50 un 100€ banknotes.🙄
  • Kaspars Magins

   Kaspars Magins

   Aija Puzarele ja lieto swed tad ja. Bet ne visiem ir tada funkcija.un ko tad ja es njemsu 600e lauka lai man pa 5e izdod?
 • otto

  otto

  Likuma priekšā visas legālās naudas zīmes ir vienādas: mums ir tiesības norēķinātiees gan ar 500 euro naudas zīmēm par pirkumu 1 euro apmērā, gan ar 1 centa monētām par 10 vai lielāku euro summu.
 • Shiro Mizuiro Masaki

  Shiro Mizuiro Masaki

  protams, ja visi nāks ar lielājām naudas banknotēm, tad nebūs ko izdot. Ir pat bijuši gadījumi , ka kasē pilns ar 50€, un tad iet kapeikas. Tādos brīžos es nekaunos un dodu tās kapeikas. Pat bieži ir pārmetuši, ka viņiem nevajag tas sīknaudas. Bet nauda taču paliek nauda. 🙊
  Ir pat bijis tieši tāds pats gadījums tikai ar 500€. Beigās mūs pārdevējus vaino, ka mums nav ko izdot.
  Žēl, ka daži klienti nespēj saprast, ka veikals nav banka kurā var mainīt naudu pēc sirds patikas.
  • Ligita Rence

   Ligita Rence

   Par sīknaudu - kad pircējs grib norēķināties ar kaudzi sīknaudas, tad "nauda ir nauda, jāpieņem!", bet kad pārdevējs izdod daudz sīknaudas, jo kasē nekā cita vairs nav, tad pēkšņi nez kāpēc viss ir savādāk...
  • Shiro Mizuiro Masaki

   Shiro Mizuiro Masaki

   Ligita Rence un tad pārdevēji ir vainīgi, ka uz viņiem pat ir jābļauj. 🤷🏼‍♀️
  • Ligita Vitolina
 • Diga

  Diga

  Veikals nav tiesīgs nepieņemt banknoti ,ja vien tā nav viltota.Veikala iekšējās problēmas un ieksējie likumi ir tikai veikalu pašu iekšējie likumi.Pēc būtība sir rupji pārkāpts likums par valsts naudas diskrimināciju.
  Būtībā vajadzēja momentā saukt valsts policiju.gan tie tiktu galā par to cik tiem lielākas prioritātes par valsti un valsts banku.Un pat atdot atlikumu nevar ""piecīšos"' lai ieriebtu..
  Bet no manas pieredzes Drogas --vadībai ir stipri vien sakāpuši galvā sūdi..un mīzali ))
  • LAPK

   LAPK

   160.1 pants. Atteikšanās pieņemt oficiālajā apgrozībā esošās naudaszīmes

   Par atteikšanos pieņemt oficiālajā apgrozībā esošās naudaszīmes kā likumīgus maksāšanas līdzekļus maksājumiem valsts budžetā un pašvaldību budžetos, samaksai par precēm un pakalpojumiem, izņemot gadījumus, kad likumi un citi normatīvie akti nosaka citus maksāšanas līdzekļus, -

   uzliek naudas sodu līdz septiņdesmit euro.

   Par tām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas, -

   uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim līdz simt četrdesmit euro, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.
 • Aelita Eglite

  Aelita Eglite

  Visi vecie skaneri pīkst uz jaunām banknotēm. Jaunā 200 euro naudas zīme ir mazāka pēc izmēriem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!