Sūdzību dēlis: Veikalā nepieņēma 200 eiro banknoti!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Šodien saskāros ar nepatīkamu sajūtu veikalā “Drogas” (Brīvības ielā 58).”

Veikalā nepieņēma 200 eiro banknoti!
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

“Piegāju pie kases, lai samaksātu par savām precēm, rindas priekšā bija sieviete, kas jau veica maksājumu. Viņas pirkums pārsniedza 5 eiro. Viņa vēlējās norēķināties ar 200 eiro banknoti. Pārdevēja to paņēma un vēlējās iereģistrēt kasē, taču kases sistēma neļāva tik lielu naudas daudzumu reģistrēt, kā rezultātā nevarēja izsniegt atlikumu, jo kase nevērās vaļā.

Pārdevēja bija mācekle, tāpēc sazinājās ar pieredzējušu darbinieku, jautājot, kāpēc tā? Kamēr viņas sazinājās, kliente paņēma savu naudu un aizgāja, bez precēm apmulsusi un neizpratnē.

Pēc tam šī otra pārdevēja pienāca pie kases un māceklei skaidroja: “Mēs nepieņemam tik lielas naudas zīmes. Pieņemam ne lielākas par 100 eiro! Lai kliente vēršas bankā un to samaina pati.”

Vai tā drīkst darīt uzņēmums? Vai paši var noteikt, kādas Latvijas naudas zīmes pieņem un kādas ne?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Ieva.

191 komentārs

191 komentārs

 • Oskars Stiens

  Oskars Stiens

  Tagad te visiem 200, 500 eiro banknotes bet ksd pa prasu piecīti aizdot uz parādu, tad nevienam nav, vājprāts
 • Loreta Jurkeviča
 • Daktere

  Daktere

  Žurnālisti man vienmēr likušies ne īpaši gudrs sabiedrības slānis. Jūs skataties,ko publicējat ?
 • 2010/191/ES

  2010/191/ES

  Atzīsi taču ka pāris eiro ir stipri mazāk kā 200€...
  3. Augstas nominālvērtības banknošu pieņemšana mazumtirdzniecības darījumos
  Augstas nominālvērtības banknotes jāpieņem kā maksāšanas līdzekli mazumtirdzniecības darījumos. Atteikties to darīt var tikai tādu iemeslu dēļ, kas saistīti ar “labticības principu” (piemēram, sniegtās banknotes nominālvērtība nav samērīga ar summu, kas pienākas maksājuma kreditoram).
  • LAPK

   LAPK

   160.1 pants. Atteikšanās pieņemt oficiālajā apgrozībā esošās naudaszīmes

   Par atteikšanos pieņemt oficiālajā apgrozībā esošās naudaszīmes kā likumīgus maksāšanas līdzekļus maksājumiem valsts budžetā un pašvaldību budžetos, samaksai par precēm un pakalpojumiem, izņemot gadījumus, kad likumi un citi normatīvie akti nosaka citus maksāšanas līdzekļus, -uzliek naudas sodu līdz septiņdesmit euro.

   Par tām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas, -uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim līdz simt četrdesmit euro, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.
 • Vispār

  Vispār

  Man ir Tiesības maksāt ar tādu naudaszīmi kāda ir naudasmakā!!! Nauda sākas jau ar 1centu. Vai nav vienalga ar ko maksāju 10 vai 100!!!.
 • Elina

  Elina

  Какая трагедия, ужас!!!!!!!!!!! Бессовестно....
 • Andrejs Tkacenko

  Andrejs Tkacenko

  Ja klausās sarunas, lai tad klausās cītīgi. Nevis nepieņem vispār, bet vnk kasē uz doto brīdi arī nebija to 195 eiro ko izdot, tāpēc kase arī rādīja ka nevar. Visa nauda kasē nekad nestāv, ja kāds nezināja, visur laiku pa laikam nes naudu uz seifu. Pārsvarā tas ir laikā seifs, no 10 min līdz pat 30 minūšu atvēršanas intervālu. Ej uz veikalu ar lielu nadas zīmi, samierienies, ka tev to nesamaīs vai vajadzēs gaidīt.
  • Inta Pusa

   Inta Pusa

   Андрей Ткаченко ,un no paša rīta arī seifā var nebūt tik daudz,jo vakarā notiek inkasācija.
  • Andrejs Tkacenko

   Andrejs Tkacenko

   Inta Pusa var būt arī tā. Nu mazāki uzņēmumi neizmanto ikdienas inkasācijas pakalpojumus, dārgi sanāk. Lielākiem uzņēmumiem seifā pēc inkasācijas vismaz piecsimtnieks noteikti būs. Jautājums vai kasieres gribēs ņemties ar seifa atvēršanu. :)
   • EM

    EM

    Arī mazākiem veikaliem var gadīties, ka katru dienu ir inkasācija un maiņas nauda mazāka par 200€. Tā kā tiešām būtu jāaizdomājas kur, cikos un pa kādu summu grasaties iepirkties, lai izvairītos no šādām situācijām, kas nav patīkamas abām iesaistītajām pusēm.
  • Jekaterina Varen

   Jekaterina Varen

   Maksimums,ko Drogas kasē var glabāt ir 150 eiro,pēc tam tā parāda simbolu,ka jāizņem. Vismaz tā bija tajās Drogas,kur es strādāju
 • Dace Vilsone

  Dace Vilsone

  Ak jā...daļa cilvēku nopērk sīkumu,jo redz vajag samanīt naudu .Jo Bankas prasa komisijas maksu...
 • Dace Vilsone

  Dace Vilsone

  Ja pārsevēja navar pārbaudīt tos 200 eiro,vińa negrib riskēt ar savu algu...pastāv arī mazāki nomināli un bankas karte .
 • Signe Krūzkopa

  Signe Krūzkopa

  "Bez Tabu" sūdzību dēlis sāk palikt par izcilu idiotu un dzīvē par un ar visu neapmierināto izgāztuvi... :D Pēdējie ieraksti, ko sanāk redzēt - nu ja par kaut ko tādu ir jāsūdzas - vai nu dzīve galīgi slikta (pašu prātiņa trūkuma dēļ) vai ar savu dienu nu pilnīgi nav ko iesākt...:/

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!