Sūdzību dēlis: Vai tiešām vasaras brīvlaiks bērniem ir paredzēts, lai neatrautu acis no grāmatām?

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Vēlējos precizēt, vai tiešām vasaras brīvlaiks bērniem ir paredzēts, lai neatrautu acis no grāmatām, vai tomēr, lai to veltītu jaukai atpūtai ar ģimeni un atpūtai no skolas?”

Vai tiešām vasaras brīvlaiks bērniem ir paredzēts, lai neatrautu acis no grāmatām?
BEZ TABU SKATĪTĀJA FOTO

“Nav iebildumu pret adekvātu grāmatu skaitu, lai neaizmirstos zināšanas, kuras iegūtas mācību gada laikā, bet 13 grāmatas šķiet nenormāli.

Vai šos nosacījumus regulē katra skola atsevišķi, vai tomēr pastāv vienotas prasības?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Sindija.

12 komentāri

12 komentāri

 • Lita

  Lita

  13 grāmatas, var teikt grāmatiņas, ir jālasa visu vasaru neatraujot acis? Varu derēt, ja Sindijai uzdotu jautājumu ,,ko tu lasi", viņa pilnā nopietnībā atbildētu ,,facebook un twitter""
 • Librarian

  Librarian

  Sarakstā visas grāmatas plānas vai vidēji biezas, dzejoļu grāmatas super ātri izlasāmas, maz teksta. Riebjas tādas debīlas mātes, pašas bērnus noskaņo negatīvi pret lasīšanu un grāmatām. Laikam labāk prātu notrulināt ar kādu kulta spēlīti telefonā. Bērniem nereāli slikta lasītprasme, labāk būtu veicinājusi bērna intelektuālo attīstību, nevis rakstījusi bezjēdzīgas sūdzības.
  • Tas pats

   Tas pats "nee"

   Piekrītu, tehnoloģijas jāmāca lietot jēgpilni, nevis jāspēlē spēlītes, jo tehnoloģijas ir mūsu nākotne un tajā kaut ko sasniegs tikai tas, kurš pratīs ar tām apieties. Tādēļ ir svarīgi jauniešiem mācīt programmēšanas/IT/tehnoloģijas, nākotnē būs grūti kaut ko sasniegt ar literatūru vai matemātiku vien (nesaku, ka to nevajag mācīties, tieši vajag, jo tas attīsta smadzenes). Protams, pilnīga digitalizācija nāk lēnām, bet visiem ir jāmācās lietot tehnoloģijas, ne tikai bērniem, arī pieaugušajiem, bet bērniem tās lietot ir jāmāca jau no mazotnes, lai pieaugot, viņiem arī būtu lielākas karjeras iespējas. Visi intelektuālie darbi jau arī kļūst veicami no mājām, no vienas ierīces. Necenšos noniecināt literatūru, vēsturi un matemātiku, tās ir ļoti svarīgas, bet lai tās māca skola, cenšos atgādināt, lai vismaz brīvajā laikā vecāki vairāk piedomā pie tā, ka pasaule kļūst digitalizētāka un māca bērnus apieties ar tehnoloģijām, nevis jāliek vasarā turpināt mācīties klasiskās lietas, kuras jāmāca skolā. Tas ir svarīgi, ja tiešām negribam totālu debilizāciju!!!
 • nee

  nee

  Par E-grāmatām planšetēs esat dzirdējis? Bieži redzu, ka debilizācija ir skārusi arī tos, kas ne reizi nav planšeti lietojuši un nezina mūsdienu tehnoloģiju funkcijas. Ir 21. gadsimts... Mūsdienās reizrēķins domāts tikai, lai trenētu prātu, ikdienai ir kalkulators, lasīšana - lai varētu izlasīt internetā rakstīto. Mēs no debilizācijas pārejam digitalizācijā. Protams, esmu par to, lai E-grāmata neaizstātu drukāto grāmatu, bet grāmata mūsdienās kļūst par izklaidi. Tas nav obligāti. Labāk, lai vecāki iemāca bērnam kā funkcionālāk un jēgpilnāk lietot tehnoloģijas (tātad ne tikai spēlīšu spēlēšanai), tas bērna nākotnei sniegtu daudz vairāk nekā grāmata par Tilli un suņu vīru (diezgan depresīvs stāsts (meitene pamesta, suni beigās nošauj, vecais vīrs pamet dzimtās mājas), kas arī spēj iedragāt psihi). Grāmata - izklaide, tehnoloģijas - nākotne. Protams, klasika ir jāzin, bet cilvēki dzīvos nākotnē, nevis pagātnē. Skarbi, bet patiesi - DIGITALIZĀCIJA.
  • Nedaudz nekorekti uzrakstīju

   Nedaudz nekorekti uzrakstīju

   *lasīšana - lai varētu uztvert informāciju (internets, ceļazīmes, grāmatas un žurnālus, skrejlapas u.t.t)
  • Visvairāk psihi iedragā
  • Atceros

   Atceros

   Un tad mums smadzenēs būs viena rieva- pārējais planšetē! Un nedod, Dievs, kādreiz dzīvē būt bez planšetes vai telefona - tas nozīmē, ka cilvēks pat 2*2 nezinās!
   • Protams

    Protams

    Arī planšete/telefons jālieto jēgpilni. Protams, ka ne jau spēlītes jāspēlē, bet jāmācās ar ierīcēm apieties. Ar matemātiku smadzenes tikai jātrenē, lai pēc tam var loģiski darboties tehnoloģiju/IT vidē un radošajā, jo tā ir mūsu nākotne. Nevajag cilvēkiem uzspiest nodarboties ar lasīšanu no skolas brīvajā laikā, bet jāmāca attīstīties digitalizācijas virzienā, par to jau ir tas "nee" stāsts.
 • jaa

  jaa

  Manam bērnam diemžēl nebija obligātās lieteratūras, un dziļi par to nožēloju. Piekrītu, ka šīs ir tik jaukas grāmatas, kuras kaut vai kopīgi pārlasīt un apspriest. Nesaprotu vecākus, kuri - ka tik mazāk bērniņam uzdots. Mums vajag debilizāciju?? Planšetēs jau grāmatas nebūs...
 • Atceros
  +10 +10 0

  Atceros

  Brīnišķīgas grāmatas, ko katru dienu pirms gulētiešanas pusstundu palasīt kopā ar bērnu! Un laika novērošana arī ļoti interesanta! Vasarā vecāki var vairāk laiku pavadīt kopā ar bērniem un lūk, foršas, lietas, ko padarīt laikā, kad kopā nekāpjat kokos, nespēlējat paslēpes vai nepeldieties!
 • Durai

  Durai

  Zini vasaras brīvlaiks domāts, lai neatrautu acis no planšetēm un degradētu savus tā jau slimos prātiņus!!!
 • Ego

  Ego

  Bija arī mums obligātā literatūra un vēl trīs dienas skolas lauciņā. Tā ka nekā ārprātīgi šausmīga. Grāmatas nav nekādas milzīgās. Ja bērnam ir interese par lasīšanu, tad bez visa obligātuma pusi no tām izlasīs. Bet uzdevumu lapā varēja gan pacensties kaut vai komatus pareizi salikt, lai topošie ceturtklasnieki nepadomā, ka tāda ir pareizā gramatika.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!