Sūdzību dēlis: Vai tiešām es, Latvijas pilsone, esmu darba nespējīga, jo nerunāju krieviski?

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Ir ļoti sasāpējusies problēma. Vai tiešām es, Latvijas pilsone, esmu darba nespējīga, jo nerunāju tekoši krieviski?”

Vai tiešām es, Latvijas pilsone, esmu darba nespējīga, jo nerunāju krieviski?
PIXABAY.COM

“Skolas laikā mana izvēles valoda bija vācu valoda nevis krievu valoda. Tā kā esmu darba meklējumos, esmu nosūtījusi CV visur, kur iespējams.

Šodienas situācija. Man zvana no “RD Electronics”. Personālatlases speciālists ilgi un sīki izprašņā par manis nosūtīto CV, atbildot uz jautājumiem, viņš uzdod pēdējo un šādu jautājumu: “Kā ar krievu valodu?”

Atbildot, ka saprotu pamatfrāzes, bet tekoši nerunāju, personālatlases speciālists novēlēja veiksmi atrast darbu un nemaz neuzaicināja uz interviju. Absurdi! Kā arī publisks FUJ bankai “Citadele”, ar kuru bija šī pati problēma.

Tā kā likums tagad ir pieņemts, ka obligāti prasīt nevar krievu valodu, to neviens darba devējs neievēro. Esmu vienkārši šokā, un esmu sapratusi, ka esmu nākamā, kam jāpērk aviobiļete prom no Latvijas, jo savā dzimtenē neviens mani darbā neņems, jo nerunāju krieviski. Nožēlojami!”

101 komentārs

101 komentārs

 • Saņemās

  Saņemās

  Nu tad saņemas, latvieši, mācieties, esiet izglītoti un gudri, esiet uzņēmīgi, veidojiet firmas un paši nosakāt, ko jūs ņemsiet darbā un ar kādām prasmēm.
  Es piemēram iedomāties nevaru, ka strādātu firmā rāda cilvēka labā, kas man uzstādītu noteikumus par citas valodas lietošanu, resp. , krievu. Tad jau sanāk, ka es viņam pelnu naudu un viņš man vēl noteiks, ka man ar viņu jārunā krievu valodā?! Nē, paldies!
 • Citrons

  Citrons

  Ja prasība darbà ir krievu valoda, attiecīgi par to ir jāmaksā VIRS minimàlàs algas. Neticu, ka pàrtikas veikalos vai tajà pašā RD maksà kaut ko vairàk.
 • Padomājiet par šo nopietni
  +13 +13 0

  Padomājiet par šo nopietni

  Kad Latvieši beidzot sapratīs, ka viņi nav nevienam neko parādā, latvietim nav jāintegrējas krievu vidē, lai sabiedrība bultu vienota, latvietim nav jāmācās krievu valoda, lai dabūtu darbu, latvietim pat nav jāzina krievu valoda, kur nu vēl jārunā tajā...ne jau latvietis ir ieradies svešā zemē un uzspiežot savu, svešu pamattautai, valodu sašķēlis sabiedrību!!! Un ne jau latvietim jāpanāk kādam pretī, vai kaut kur jāintegrējas, lai veicinātu saliedētību!! Latvieti, atjēdzies, esi vieds un pašpietiekams!
 • Edgars

  Edgars

  Protams, ka piekrītu, ka tas nav godīgi. Vairākus gadus strādāju noliktavās un vienmēr visu dienu runāju tikai krieviski. Pat gadījumos, ka izgājām ārā uzpīpēt, kur kompānijā bija 3 latvieši un 1 krievs visi savā starpā runāja krieviski. Es uzskatu, ka krievu valoda Latvijā būtu kaut kā pamazām jāsamazina piemēram ar kaut kādu reklāmu apdruku krievu valodā. Nemāki latviski? - ej dillēs...
  • Edgaram

   Edgaram

   Un vai rad tev kāds ar varu lika runāt krieviski. Latviešiem nezin kādēļ šķiet, ka pasaule apstāsies ja viņi runās latviski arī ar krieviem. Ticiet man, pilnīgi nekas nenotiks, visi visu sapratīs.
 • Vilis Skuja
  0 -10 -10

  Vilis Skuja

  enivei, pats raksts šķiet diezgan trollisks kā to pierāda komentāri
 • Vilis Skuja
  0 -10 -10

  Vilis Skuja

  es protams riskēju izklausīties pēc troļļa, bet man nezkapēc ir sajūta ka šo sievieti uzrunājot vāciski, viņa stulbi smaidītu un mātu ar galvu...
  • trollim
   +10 +10 0

   trollim

   Un kāds tavām ļoti viedajām pārdomām sakars ar rakstā minēto problēmu?!
 • Aivars Eglītis

  Aivars Eglītis

  ...jā,lielākā daļa krievu,kuri ir iebraukuši un arī vietējie,prot arī angļu valodu,tajā arī var komunicēt,nav nekādas vajadzības zināt krievu!Cita lieta,ka daži negrib runāt,bet tad lai iet uz turieni,kur ar viņiem kāds grib runāt tikai krieviski!
 • Gunita Zilpauša

  Gunita Zilpauša

  Nedabūja darbu tādēļ, ka nevis neprata krievu valodu, bet tāpēc, ka cits potenciālais darba meklētājs bija labāks un krievu valodu prata 😉
 • Jane

  Jane

  Ne tikai valoda ir iemesls, lai arī tā ir milzīga diskriminācija un uz aci neviens Tev neteiks neko, bet arī jau esošu grūtnieci darbā neviens negrib ņemt. Šajā valstī darba devēji ir amorāli.
 • Andis Šķēdnieks

  Andis Šķēdnieks

  Ko mam darīt Latviešu, krievu zinu. Bet angļu nezinu bet instrukcija var atrast Lietuviešu un igauņu valodas tikai ne latviešu. Tātad mūsu tauta paredzēta iznīcībai. Vai esam lohi ar lielo burtu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!