Sūdzību dēlis: Televīzijā sarunas latgaliešu valodā ir bez tulkojuma!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Vai uz medijiem neattiecas Valsts valodas likuma normas?”

Televīzijā sarunas latgaliešu valodā ir bez tulkojuma!
PIXABAY

“Piemēram, raidījumā “Vakariņas četratā” Latgalē, gan LTV1 reportāžās no Latgales sarunas notiek latgaliešu valodā bez tulkojuma. Man liekas, ka jābūt vienlīdzībai. Tad jau varbūt skatīsimies reportāžas lībiešu valodā. Kurš tad kaut nedaudz ko sapratīs?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Edvarts.

152 komentāri

152 komentāri

 • Inese Ramute
 • Dzintra McConnon
 • Oskar Veinbergs
  +13 +13 0

  Oskar Veinbergs

  Nu kei nu mieniss nūkopuši,dzeivoi bez moz vai pori azaram i nasaprūt kū sābris runoi... Latgaliski nasaprūt,bet serialus,orzemu i sovu slaveneibu dzeivis i cytu mozsvareigu informaceji nu golvys zyna.😀 🤷🏻‍♂️ taidys tos prioritātis ...
  • Alise Rom
  • Lelde Garanča

   Lelde Garanča

   Oskar Veinbergs nu tie, kas ciena citus dialektus un tajos kaut nedaudz ir iedziļinājušies, saprata. 😉 taisnība, ka savi dialekti jāzin, ne tikai ārzemju valodas 🙂 paldies par jaunu vārdu - sābris. Tagad zināšu, ka tā nozīme ir kaimiņš. 🙂
 • Māris Štelcs

  Māris Štelcs

  Kad airboltika prezis runā anliski tad neviens brēku neceļ. Nacionālā kompānija🤣
  • Kaspars Stallitis

   Kaspars Stallitis

   Māris Štelcs vai ne 3+ arī liela daļa slavenā padomju mantojuma stilā un arī neviens brēku neceļ ķipa otrā valsts valoda
  • Māris Štelcs
 • Artūrs Strēlis
 • Jolanta Goža
  • Laura Vasilevska

   Laura Vasilevska

   Jolanta Goža kādam gribās kašķīti, ne bez iemesla saka, ka čiuļs stumj mākoņus ar degunu, reku kārtējo reiz pierādas😀 un vēl apgalvo, ka Latgaļu dialekts nav latviešu valoda🤦‍♀️ laikam jau mēs čangaļi, esam citplanētieši 🤦‍♀️
 • @StavusG

  @StavusG

  To ES - latgaļu valoda nav dialekts bet atsevišķa valoda kā to pozicionē paši čangaļi. Tā ka nemuldi pampāli.
 • Gunta Brikmane

  Gunta Brikmane

  Ja tam, kas runā, ir svarīgi, lai visi saprot, tad vajag.
 • Roland Vaikuls
 • Jolanta Bluma
  • Lāsma Ansone

   Lāsma Ansone

   Jolanta Bluma Nu kā gan es kā kurzemniece varu saprast lagaliešu valodu?
   • Bebe

    Bebe

    Nu jā - kā gan īstens kurzemnieks vispār drīkstētu kaut ko saprast...
  • Nora Deviņa

   Nora Deviņa

   Savā starpā jūs varat runāt savā čangaļu valodā, bet Latvijā ir jārunā TIKAI UN VIENĪGI LATVISKI.
  • Laura Vasilevska

   Laura Vasilevska

   Nora Deviņa nav tāda čangaļu valodā vai čiuļu valoda, jopcik.. Tad ir DIALEKTS.. Ja Čiuls noraus galotnes, jūs arī skriesiet uz sūdzību dēli, vai ja Gulbenē vai Alūksnē runās savā dialektā? Cilvēki mīļie, nu gan atraduši par ko kasīties.
   • viss ir iespējams

    viss ir iespējams

    Jā, mēs iespējams, skriesim. Nesen LTV1 bija sižets, kurā kaunināja mazu skolasbērnu skolotājas no Dundagas, ka viņš runājot t.s. "dundziņvalodā", kas esot vienkārši nepieņemami. Tā dialektošanās ir jābeidz, un ja Valsts televīzija, kura meko saukdama sevi par "sabiedrisko TV" (naudu dod valsts) turpinās raidīt visvisādos, bet pārsvarā augšzemnieku dialektā, jums draud totāls boikots. Jūsu raudāšana pēc naudas jāizbeidz, un tāpat kā Vācijas daudzajās stacijās, raida tikai valstvāčiesu valodā, dialektiem domātas speciālas pārraides, kaut arī Vācu valodā dialektu ka biezs. Bet nu nevajadzēja balsot par Bordānu un citiem tādiem pašiem. Nekad vairs to nedarīsim, un to pierādīja kā Eiropas Parlamenta, tā Rīgas Domes vēlēšanas, kurās pie amata tika tikai vārdu ūdenskritums.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!