Sūdzību dēlis: Televīzijā sarunas latgaliešu valodā ir bez tulkojuma!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Vai uz medijiem neattiecas Valsts valodas likuma normas?”

Televīzijā sarunas latgaliešu valodā ir bez tulkojuma!
PIXABAY

“Piemēram, raidījumā “Vakariņas četratā” Latgalē, gan LTV1 reportāžās no Latgales sarunas notiek latgaliešu valodā bez tulkojuma. Man liekas, ka jābūt vienlīdzībai. Tad jau varbūt skatīsimies reportāžas lībiešu valodā. Kurš tad kaut nedaudz ko sapratīs?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Edvarts.

151 komentārs

151 komentārs

 • Edgars Čaplinskis

  Edgars Čaplinskis

  Man kā latgalietim tas neuztrauc ir vai nav tulkojums latviski jo es saprotu un runāju latgaliski
  Bet es saprotu arī tos kas negrib un nevar iedziļināties latgaliskajā jo katrā novadā runā savādāk piemēram Ludzas latgaliskais no Balvu atšķiras pat ļoti pamanāmi
 • Aija Mežale
  • nav saprotams

   nav saprotams

   Nosauciet "likuma" autorus! Atradušies latviešu valodu izdomātāji! Nekaunība un muļķība nekad nav mūžīga, un ja kāds tā iedomājas, tad viņš/a ļoti vilsies.
 • Kokļets
 • Tovijs Tovey
 • Maris

  Maris

  Vajag runot ar cylvakim na sedet interneta. Vares saprast vysus voludys dialektus
 • Signe Kalnina

  Signe Kalnina

  80%no šiem komentāriem ir pilnīgi lieki, nesaprotu kas tik briesmīgs ir noticis. Nav tadas Ladgału valodas, vai Kurzemnieku valodas tas ir dialekts, bet kopā tā ir Latviešu valoda. Kāpēc kurināt naidu bez jeb kāda mazākā iemesla!!!!
  • nav saprotams

   nav saprotams

   kāpēc Signei Kalniņai nav tik daudz sajēgas, ka ir jau smuki no iesākuma tā paklausīties runu no dziļiem Latgales laukiem dialektā! Jaki. Tad arī pie viena paklausīsimies runu no dzīļiem Latgales laukiem latgales krievu, baltkrievu un ukraiņu izpildījumā - jauki, vai ne?
   Ir jāizbeidz valsts TV kanālos bāzties virsū (tieši bāzties virsū) ar dzimtās sādžas dialektu! Valsts TV ir domāta gadusimtiem koptā latviešu literārā valoda, un atkāpēs no tās būt nevar! Nesaproti?
   Tieši "kopā" tā nav latviešu valoda - tas tev nav dzimumdienas rasols, kut tu samet visu, kas nedēļā no pusdienām pāri palicis.
 • Ja'nis Stieg'elis
 • Linda Brazovska

  Linda Brazovska

  Nu jūs dodat! Latviešu valoda ir tiik dažāda un skaista-taču jāpriecājas to dažādos veidos dzirdēt.
  Man patīk gan ventiņi,gan latgaļi un arī tie,kuriem ir Gulbenes intonācija-tie visi esam mēs-latvieši! Mazliet jāieklausās,bet saprast var visu!
  Nu jā,vispār es joprojām brīnos,kāpēc Rīgā nesaprot tik ļoti loģisko vārdu-gružkaste. 🤷‍♀️😃
 • Irīna Diča
 • Mara Dimante

  Mara Dimante

  Savā čangaļu mēlē lai runā čangalijā,pa tv jau nu gan jārunā latviski☝😁
  • Ritvars Kalvans

   Ritvars Kalvans

   Mara Dimante prātiņ nāc mājās 😀 Latgaļi ir latvieši... Čiuļi arī nasaprūti nazaklausis 😀
  • Mara Dimante

   Mara Dimante

   Ritvars Kalvans labi jau labi,čangalim čangals jāaizstāv😂😊
  • Lelde Garanča

   Lelde Garanča

   Mara Dimante kāpēc tāds dalījums latviešos un latgaļos?? Vai tad nav jālepojas, ka mūsu valoda ir bagāta ar šādiem skaistiem dialektiem?
  • Mara Dimante

   Mara Dimante

   Lelde Garanča es nezinu,nekā personiga bet man krīt uz nerviem ka tagad visur kur skaties,klausies Latgale un Latgale un tanī savā mēlē vervelē.......jauku dienu😊
  • Lelde Garanča

   Lelde Garanča

   Mara Dimante nu citi jau nav vainīgi par jūsu nezināšanu. 🙂

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!