Sūdzību dēlis: Televīzijā sarunas latgaliešu valodā ir bez tulkojuma!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Vai uz medijiem neattiecas Valsts valodas likuma normas?”

Televīzijā sarunas latgaliešu valodā ir bez tulkojuma!
PIXABAY

“Piemēram, raidījumā “Vakariņas četratā” Latgalē, gan LTV1 reportāžās no Latgales sarunas notiek latgaliešu valodā bez tulkojuma. Man liekas, ka jābūt vienlīdzībai. Tad jau varbūt skatīsimies reportāžas lībiešu valodā. Kurš tad kaut nedaudz ko sapratīs?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Edvarts.

151 komentārs

151 komentārs

 • Margarita

  Margarita

  Kas te par trādi rīdi? Ja atbrauc pie manis , es runāju tā, kā ikdienā mājās. Man liekas, tas ir normāli. Ja kāds neuzliek titrus, nevajag uzreiz uzbrukt latgaļiem un viņu valodai (dialektam). Ja jau nevarēja saprast valodu raidijumā, tad pārslēdziet kanālu. Kur problēma? Tādu vētru sacēluši.
 • Dina Zvaigznina

  Dina Zvaigznina

  Latgaļu valoda ir oficiāli atzīta par valodu UNESKO, bet ne par valsts valodu. Saprotu, bet nerunāju šajā valodā. Arī es jaunībā nesapratu.
 • Ilze Sila

  Ilze Sila

  Nav tādas latgaliešu valodas. Ir latviešu valodas latgaliešu dialekts. Nevajag tēlot jēlo,ja arī dažu vārdu nozīme nav skaidra,tad šis dialekts nav tik specifisks,lai neuztvertu kopējo jēgu
 • Andris Gindra
 • Станислав Якушкин

  Станислав Якушкин

  Nejauciet čangaliešus ar Latgaliešiem.
 • Pēteris

  Pēteris

  Latviešiem ir jāsaprot visi savas valodas paveidi, bet latgaliešiem gan ir jāapjēdz, kur runāt latgaliski. Tam, kas skatās LTV, gan nav jāsaprot izloksnes, te ir LTV vaina - vai nu neintervē tādu, kas neprot runāt, vai uzliec subtitrus. Sliņķi.
  • Tys Pats

   Tys Pats

   Nu nu gudriņīk, cik to izlūksņos ir gromotys sarakstietys i vyspor papieti viesturi
 • Tas nav lūgums, tā ir prasība

  Tas nav lūgums, tā ir prasība

  LTV valsts kanālā raidīt literārā latviešu valodā visus raidījumus, kas veidoti Latvijas Republikā visai latviešu tautai. Kā tur tajā Rēzēkņē runā, ir viņu darīšana, jeb , kā teica prezidents "tā viņi saglabā savdabību novadā"!
  Nu tad tur arī glabājiet.
 • Sarmite

  Sarmite

  Kadreiz valdija krievu valoda gan saucamie latviesi un latgaliesi runaja krieviski.nu tagad latvietim jamacas latgaliesu valoda un latgalietim latviesu.
 • Ilze Krasauska

  Ilze Krasauska

  Kur tas laiks, kad sabiedrībai nebija izvēles skatīties pa TV to, kas tīk. Bet nu daži laikam ir palikuši tajā laikā, ja tiek uzskatīts, ka kāds kādam bāžas virsū ar šādu raidījumu..
  • bāžas virsū, tieši tā

   bāžas virsū, tieši tā

   Nožēlojamais LTV1 ir vienīgais valsts kanāls, kurā, kā asaras rīdami mums stāsta visi - no prezidenta līdz pēdējam sētniekam, ir iespējams raidīt "latviešu valodā un to saglabāt"; ja Satversme mums paredz, ka valsts valoda ir latviešu valoda, ja diplomātija, politika, zinātne un izglītība ir latviešu valodā, tad raidīt tajā vienīgajā kanālā nevis Latvijas valstij piederošā literārā (daiļliteratūras) valodā, bet gan dažnedažādos dialektos ir pretvalstiski. Jau tā sliktas dikcijas diktori - bez vārdu pareizas akcentuācijas, šļupstoši un svepstoši, kuri pat personvārdus izrunā ar uzsvaru uz vienalga kuras zilbes, ar vienalga kādām galotnēm (piemēram : Romu'Aldas Kras'Auskas ), kur nu par tādiem smalkumiem, kā saprast, kas ir domāts, ja viņi izrunā vārdu "krēslā" (kur sēž? tumšs, ka acis var izbakstīt?), vēl pa vidu ķēmosies ar dialektiem! It kā tie būtu noslēpjami! Tāpat jau ausīs griežas tā jūsu neliterārā runa, bet te vēl! Nu labi.
 • Ieva

  Ieva

  Nav tādas latgaliešu valodas. Tas ir latviešu valodas dialekts, jeb- latviešu valoda.
  • jeb Ievai

   jeb Ievai

   Papildināts citāts :" Tas ir latviešu valodas dialekts, jeb - neliterārs latviešu valodas austrumu dialekts". Citāta beigas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!