Sūdzību dēlis: Televīzijā sarunas latgaliešu valodā ir bez tulkojuma!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Vai uz medijiem neattiecas Valsts valodas likuma normas?”

Televīzijā sarunas latgaliešu valodā ir bez tulkojuma!
PIXABAY

“Piemēram, raidījumā “Vakariņas četratā” Latgalē, gan LTV1 reportāžās no Latgales sarunas notiek latgaliešu valodā bez tulkojuma. Man liekas, ka jābūt vienlīdzībai. Tad jau varbūt skatīsimies reportāžas lībiešu valodā. Kurš tad kaut nedaudz ko sapratīs?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Edvarts.

152 komentāri

152 komentāri

 • Nu re

  Nu re

  Tieši pretēji-čiuļu valoda būtu jātulko latgaļu valodā..
  • Bez temata

   Bez temata

   Nekas nav jātulko. Visā Latvijā ir savi dialekti, tikai Latgale savu dialektu par visām varītēm vēlas nosaukt par valodu. Ja ir latgaliešu valoda, nevis dialekts, bet likumā teikts, ka valsts valoda ir latviešu valoda, tad būtu jātulko TV svešvaloda latviski. Dēvē par dialektu, nekas nebūs jātulko, dēvē par valodu - jātulko.
 • Valentin Gribanov

  Valentin Gribanov

  Stulbums, marazms, neatdekvate.
  Lasiet isto vesturi, uzzinasit daudz ko jauna.
  Tagadeja latviešu valoda ir pilnigi mirusu valoda
 • Diāna

  Diāna

  Jo vairāk valodas(dialektus) cilvēks zin, jo bagātāks viņš ir. Bet katrs jau mēra pēc savas mērauklas...
 • Margarita Kolosova

  Margarita Kolosova

  Es varu iztulkot, ja kāds kaut ko nesaprata. 🙋‍♀️
 • Diduu

  Diduu

  Skatoties to raidījumu, sapratu, ka latgaļu valoda ir krievu valoda, ko cenšas latviskot...
  Piem., casnāgs (kr.-česnog) - latv.-ķiploks;
  gosti (kr.-gostji) - latv.- viesi;
  škola- skola..... uttttttt....
 • Nu re
  • Diduu

   Diduu

   Čiuļu valoda, sanāk, ir LV valsts valoda, ja jau visi, kuri nav čangaļi ir čiuļi...
 • Сергей Маслобоев

  Сергей Маслобоев

  Pa cik tvorogs? Pa rubļ soroks...kapec tik dorogs? Tapec ka lobs tvorogs.
 • Ilmis

  Ilmis

  Tas nav ziņu raidījums, kur ievērosim"pareizo valodu". Te jau dažš labs izklausās pēc nacista āriešu rases meklējumos, kuram valoda ne tāda, matu krāsa netāda. Atceros anekdošu šovā sēlim pārmeta, ka viņa dialektu ne visi saprot, tajā pašā laikā angļu valodā anekdotes gāja uz nebēdu bez visādiem tulkojumiem. Mīlēt un cienīt vajag savu valodu un tās dialektus, nevis tēlot savas valodas deģenerātu.
 • N

  N

  Man ļoti patīk kā runā cilvēki
  Latgalē, Kurzemē, Vidzemē, Sēlijā, Zemgalē, viena valoda ar dialektiem. Gribu dzirdēt televīzijā dažādību, tas ir tik skaisti. Tikai tāpēc, ka kāds dzimis "pareizās valodas" vidē nenozīmē viņa pārākumu,un tiesības nicināt citus. Esam vienas valsts iedzīvotāji un varam klausīties TV pārraides dažādos dialektos.
 • Ceļīs broļ...

  Ceļīs broļ...

  Latgaleita muna mīlo zameita,pi tovom kojom ceļūs kreitu es....❤

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!