Sūdzību dēlis: Piekopju bezatkritumu dzīvesveidu, bet Rīgas pašvaldība noteikusi, ka atkritumus jāizved divas reizes mēnesī!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Jautājums par obligāti noslēdzamo atkritumu līgumu privātmājām. Vai tiešām Rīgas pašvaldība var noteikt, ka ir obligāti jānoslēdz atkritumu izvešanas līgums un atkritumi jāizved divas reizes mēnesī?”

Piekopju bezatkritumu dzīvesveidu, bet Rīgas pašvaldība noteikusi, ka atkritumus jāizved divas reizes mēnesī!
PIXABAY.COM

“Kā paliek ar cilvēkiem, kas piekopj zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveidu, un kuriem ir atkritumi, kas bioloģiski pārstrādājas dārza kompostā? Ja arī ir jāizved, vai ir iespējams noslēgt līgumu un izvest atkritumus vienu reizi divos mēnešos?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Mārtiņš.

32 komentāri

32 komentāri

 • Viola Lāme

  Viola Lāme

  Ar varu spiešana ir nepārdomāta. Manā /un kaimiņmājas pensionāres 70 ar krietni +/ gadījumā līdz ceļam <300m. Konteiners līdz ceļam jāizvelk pašam saskaņā ar grafiku, jelkuros laikapstākļos🤣...tad nu palūdzu pašvaldības policiju - lai atbrauc (piem. kad dubļi, lietus vai putenis...) un nodemonstrē kā to paveikt sieviešu cilvēkam gados
 • Diāna Melnace Erdmane

  Diāna Melnace Erdmane

  Visās pašvaldībās tā nav, Jūrmalā piemēram sver tavus atkritumus un jāmaksā tik, cik esi piegružojis un līdz ar to nezūd arī cilvēkiem motivācija piekopt zero waste politiku. Turklāt Jūrmalā arī ieviesta obligāta atkritumu šķirošana.😉
 • Vēl nav laiks

  Vēl nav laiks

  Par agru vēl latvijā domāt par atlaižu sistēmu zerro waste piekopējiem... daudzi to ļaunprātīgi izmantos. Jāsāk ar to, lai vairums saprot, ka atkritumi ir jānodod likumīgā veidā un par to ir jāmaksā. Lai piespiež slēgt līgumus, jo, ja būs jāmaksā jebkurā gadījumā, tad nebūs arī iemesla izvest savus atkritumus uz svešiem konteineriem vai uz mežu. Un tikai tad, kad cilvēki apzināsies, ka katram ir jānes atbildība par sevis ražotiem atkritumiem un kad sāks domāt " ko es varu izdarīt, lai manā mājsaimniecībā atkritumu būtu mazāk". Tad arī varēs runāt par atlaidēm. Bet kamēr pie mums ir tādas nesaprašanas par to , kāpēc vispār ir jānoslēdz līgums par atkritumu izvešanu nu tad piedodiet- mums vēl ir tālu līdz zerro waste
 • Latgals

  Latgals

  Ļoti interesanta sakritība - jo vairāk kļūst zerro waste mājsaimniecību, jo lielākas atkritumu kaudzes pie daudzdzīvokļu mājām un mežos....🤔😉
 • Diana Krustkalne

  Diana Krustkalne

  Peirīgā daudzi privātmāju īpašnieki it īpaši to piekopj.
 • Aija Puzarele

  Aija Puzarele

  Diemžēl cilvēki ir visādi, un pašvaldība nevar izkontrolēt, vai tas cilvēks, kam nav noslēgts līgums par atkritumu izvešanu, piekopj zero waste dzīvesveidu vai vienkārši tumsā stiepj savus gružus uz kaimiņa vai publiskajām misenēm.
 • Ups

  Ups

  Likums nosaka ka var noslēgt liigumu un maksast par faktisko,uzliec konteineru,piepildi,zvani ka jaaizved un par to maksaa.Passvaldiibaam tas nav izdeviigi un to sleepj,mekleejiet likumos par atkritumu apsaimniekossanu!
 • Privātmāja

  Privātmāja

  Vecais tēvs bija noslēdzis līgumu ka izved 2x pa gadu. Viņam vienam pietika. Un neviens neko nelika pārslēgt vai kā. Tagad kad mēs te dzīvojam, tad paši esam uzlikuši, lai ir 2x mēnesī. Kaimiņiem ir 1x mēnesī. 👌 Takā tad nav obligāti. Pats var izvēlēties cik bieži vēlas.
 • Ilze Sila

  Ilze Sila

  diemžēl,atkritumu izvešanas līgumi un cenas,nav tādi,lai cilvēkiem būtu izdevīgi samazināt atkritumu daudzumu
 • Jānis

  Jānis

  vispār jau tāda likuma valstiskā mērgoā nav kas noteiktu ka jaizvec obligāti 1 reizes menesī. Lai gudrie juristi paskaidro no kurienes pašvaldība var ieviest savus likumus tagad? līdz sim ta nebij. tā Tīrīga tādu izdomāja piespiest obligāti 2x tiem kas lidz šim bij 1x sadardzinājums būs 50% šausmas ka tik vairak naudu izskāstu un lai stāsta ko štāstot tas viss ir čipuhā vienkārši naudiņa vairak nāks un tas viss. Nekāda eiro regulas neprasa pirmkārt jau monopolu un izveidot vienu apsaimniekotāju. Eiropas regulu var piemērot arī uz vairakiem tiem pašiem vecajiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!