Sūdzību dēlis: Nepaskaidrojot situāciju, kontrolieri izraksta soda kvīti tūristam, neprotot runāt angļu valodā!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Pirms dažām dienām (19.08.) plkst. 15.30-15.50 redzēju, kā 22. autobusā virzienā Lidosta–Abrenes iela iekāpa kontrolieri. Pēc brītiņa kontrolieri pārbaudīja biļeti vīrietim, kurš redzami bija tūrists. Biļete nebija reģistrēta, jo vīrietis nezināja, kā tas ir jādara.”

Nepaskaidrojot situāciju, kontrolieri izraksta soda kvīti tūristam, neprotot runāt angļu valodā!
LETA

“Kad vīrietim sāka uzdot jautājumus, viņš spēja atbildēt tikai angliski, kamēr nevienam no abiem kontrolieriem nebija manāmas angļu valodas zināšanas. Kontrolieris ļoti haotiski, paceltā tonī, pats redzamā stresa stāvoklī, izrakstīja kvīti, necenšoties paskaidrot, ka par biļetes nereģistrēšanu jāmaksā 20 eiro.

Kontrolieris noraidīja vecā izdevuma 20 eiro banknoti, atbildot, ka der tikai eiro. Man radās daži jautājumi – kāpēc vīrietis netika aicināts reģistrēt e-talonu (tā derīguma termiņš bija viens gads), bet uzreiz tika izrakstīta kvīts? Kāpēc maršrutā no lidostas brauc kontrolieri bez angļu valodas zināšanām? Vai tiešām mēs tik ļoti nīstam tūristus?” Bez Tabu Sūdzību dēlī vaicā Gustavs.

46 komentāri

46 komentāri

 • Maija Spiesecke

  Maija Spiesecke

  Nu nav tadas sistemas Vacija , kā Latvijā. Ja tu bileti noperc pie vadītaja, tad nav nekas japikstina, Ja noperc bilēti lielajā automatā, kas ir katrā stacija, tu jau vinu nokopostereē stacijā, un kāpj sabiedriskā transportā. Vismaz Brandeburgas zemē biļete deriga 2 stundas. Nekādas informācijas no Latvijas sabiedriskā transporta nav neviena vacu info centra, Sorry. Vot šeit Latvijai ir ilgi un cītīgi jāmācās no EIROPAS pilsetām .Ja ,ari nekur nav jamaksā vairak par biļeti ,kā paredzēts ,ari pērkot pie vaditāja autobusā.
 • Jānis

  Jānis

  Pirms gadiem 15, kad bija vēl kompostrējamie taloni, redzēju trolejbusā anoloģisku situāciju. Vāciešu pensionāru pāris rāda kontrolei pie vadītāja nopirktu talonu. Protams, ka nekompostrētu. Toreiz jau kontrole paceltā tonī berzēja rokas, vācieši bija galīgi nobijušies. Sākās skandāls krievu un latviešu valodās un tos kontrolierus burtiski pasažieri izcēla no trolejbusa!
 • Aivars Gedroics
 • Kangarooo

  Kangarooo

  Nav ko braukt uz Angliju, ja nemāk angliski. Te ar visādi krievijas un pakistānas bēgļi krāpnieki nemāk ar latviski, kad vien kautko pārkāpj.
 • Biedrs un traktorists Ziedonis

  Biedrs un traktorists Ziedonis

  Lai čekas pionieriem sirds mierīgāka, nākošreiz visādiem tūristiem un citiem valsts valodu neprotošajiem piesaistīt maksas tulku :) Varēs gan apmaksāt sodu, gan tulka pakalpojumus. :) To pašu ieviest visās valsts iestādēs, darbiniekam nav jābūt staigājošai vārdnīcai.
 • Agnese Spetere

  Agnese Spetere

  Butu paskaidrojusi,bet ne ar sodiem savien.Cik gadijumi ka turisti ieiet veikala un vinus noreij ka sunus ka neruna latviski bet gan angliski,nu ta ir tas GUDRA tauta.Kauns.Driz neviens turists nebrauks uz lv.Pareizi daris.
  • to agnese

   to agnese

   Nezinu nevienu gadījumu, varbūt sīkāk pastāstīsi, savādāk tāda tukša muldēšana. Tas, ka pārdevēja nezin kādu valodu nav noziegums, tūrists var parādīt ar pirkstu ko viņš grib.
  • Aivars Gedroics
  • Agnese Spetere

   Agnese Spetere

   Aivars Gedroics protams ka vajag,tur vismaz letak.Un smerdelis esi tu,butu pats uzcelis kautko un nevienam nau spiesta lieta iet nu tadiem 💩ka tev.Pensionariem ar 99 eiro pensiju patiks,lai tik buve...
 • Edgars

  Edgars

  Arī esmu redzējis, šādu kontrolieru darbu, vai viņiem nav jāzin vismaz pamatzināšanas angļu valodā?
 • ņil

  ņil

  ārzemniekam vajadzēja paskaidrot ,ka ja viņš būtu humpalās nopircis ko blenz jaku ,tad nebūtu nekad jāpērk un jāpīkstina
 • Agita Diklaba

  Agita Diklaba

  Es arī, pirms pārcelšanās uz Rīgu biju pilnīgi aizmirsusi pat etaloniem... un pirmās reizes iekāpjot jaunajos tramvajos, nezināju kur pirkt biļeti - jo pie šofera to nevarēja izdarīt....
  Tikai pēc mēneša cits pasažieris man pateica ka tramvajos ir automāts 🤦‍♀️🤦‍♀️ Kas gan to būtu domājis ! 🤦‍♀️😂
  • Agita Diklaba

   Agita Diklaba

   Pašas pirmās reizes es arī, pirku to etalonu un nezināju ka jāpīkstina 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
   Bet kontrole toreiz nopīkstināja to brīnumu pie tās pīkstuļmašīnas un paskaidroja, ka katru reizi ir jāpīkstina 🤦‍♀️🤦‍♀️
   A man kā nezinātājai likās ka tas viss kautkā automātiski, elektroniski vai telepātiski....nebiju iedziļinājusies 🤦‍♀️😂😂😂😂
  • Sarmīte Rubcova

   Sarmīte Rubcova

   Kur teikts ka visiem jāzin angļu valoda? Tad jau obligāti jāzin arī ķīniešu, franču, vācu utt. Tūristam ir jāzin elementārās lietas. Arī viņu valstī par pārvietošanos ir jāmaksā, un neviens pie pieminekļa nenokārto dabiskās vajadzības..
 • Jānis Tautietis

  Jānis Tautietis

  Ai nu normala situacija, turists neaptest,pirms lietot sabiedrisko transportu vareja tak pameklet info sava valoda neviss telot mulki
  • Roberts Taupmans

   Roberts Taupmans

   Jānis Tautietis tieši tā, Rīgas satiksme ir angliski, krieviski un vācu valodā. Ja tu nezini vismaz vienu no šīm valodām ceļojot uz Latviju, tad problēma ir tevī.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!