Sūdzību dēlis: Lūdzu palīdzību rast skaidrību dalīto atkritumu šķirošanā!

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

“Lūdzu palīdzību rast skaidrību dalīto atkritumu šķirošanā!”

Lūdzu palīdzību rast skaidrību dalīto atkritumu šķirošanā!
BEZ TABU SKATĪTĀJA FOTO

Bez Tabu skatītājs Juris savai vēstulei pievienojis fotogrāfijas, kuras viņā rada jautājumus: “Par pirmo zaļo brāli jautājumu nav – tikai stikls. Bet kā starp dvīņu brāļiem? Viņi taču ir divi, kā var sadalīt trīs frakcijas – papīru, plastmasu un metālu? Vai tik “Clean R” tālajā ceļā uz Bolderāju nav izkritis trešais zilais brālis? Tomēr, iespējams, tas ir tikai rosinājums uz atjautību kā populārajā mīklu viktorīnā “Uzmini nu!”” min Juris.

Pēc ievietotā Jura jautājuma “Clean R” sniedzis savu komentāru par attēlos redzamajiem atkritumu konteineriem. Kā ziņu “Clean R” attēlā redzamais konteiners paredzēts jauktajam iepakojumam, ko apliecinot atbilstoša uzlīme uz tā. Konteinerā drīkst mest trīs veidu šķirotos atkritumus – papīra un kartona iepakojumu, plastmasas iepakojumu, kā arī metāla iepakojumu.

Kaspars Līcītis
“Clean R” preses sekretārs

Konteineros jauktajam iepakojumam drīkst mest avīzes, žurnālus, biroja papīru, grāmatas, iepakojuma papīru un kartonu. Kartona kastes pirms izmešanas konteinerā noteikt ir jāizjauc un jāsaplacina. Turpat metams arī plastmasas iepakojums – PET un plastmasas pudeles, polietilēna plēves, dažādi maisiņi, plastmasas kanniņas, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojums. PET pudeles var būt ar korķiem un etiķetēm. Dzērienu pudeles nav jāmazgā, taču tās ir jāsaplacina. Konteineri jauktajam iepakojumam domāti arī metālam – konservu kārbām, dzērienu bundžām un dažādiem metāla sadzīves priekšmetiem.

Lai atkritumu šķirošana kļūtu vienkāršāka un ērtāka, kopš 2018. gada “Clean R” Rīgā pakāpeniski ievieš trīs konteineru pieeju – viens konteiners sadzīves atkritumiem, otrs – stiklam, bet trešais – plastmasas, papīra un metāla iepakojumam. Pie daļas galvaspilsētas namu jau ir novietoti jauktajam iepakojumam paredzētie konteineri dzeltenā krāsā, kas ir nomainījuši ierastās divas atsevišķās tvertnes plastmasai un papīram. Šobrīd jaunā pieeja ir ieviesta vairāk nekā pie puses no “Clean R” apsaimniekotajiem namiem, tā strādā arī daudzviet Latvijā – Liepājā, Jūrmalā un citviet.

1 komentārs

1 komentārs

  • Clean R

    Clean R

    Paldies Jurim par jautājumu! Attēlā redzamais konteiners paredzēts jauktajam iepakojumam. Tajā drīkst mest avīzes, žurnālus, biroja papīru, grāmatas, iepakojuma papīru un kartonu. Kartona kastes pirms izmešanas konteinerā noteikt ir jāizjauc un jāsaplacina. Turpat metams arī plastmasas iepakojums – PET un plastmasas pudeles, polietilēna plēves, dažādi maisiņi, plastmasas kanniņas, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojums. PET pudeles var būt ar korķiem un etiķetēm. Dzērienu pudeles nav jāmazgā, taču tās ir jāsaplacina. Konteineri jauktajam iepakojumam domāti arī metālam – konservu kārbām, dzērienu bundžām un dažādiem metāla sadzīves priekšmetiem.

    Lai atkritumu šķirošana kļūtu vienkāršāka un ērtāka, kopš 2018. gada "Clean R" Rīgā pakāpeniski ievieš trīs konteineru pieeju – viens konteiners sadzīves atkritumiem, otrs – stiklam, bet trešais – plastmasas, papīra un metāla iepakojumam. Pie daļas galvaspilsētas namu jau ir novietoti jauktajam iepakojumam paredzētie konteineri dzeltenā krāsā, kas ir nomainījuši ierastās divas atsevišķās tvertnes plastmasai un papīram. Šobrīd jaunā pieeja ir ieviesta vairāk nekā pie puses no "Clean R" apsaimniekotajiem namiem, tā lieliski strādā arī daudzviet Latvijā – Liepājā, Jūrmalā un citviet.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!