Sūdzību dēlis: “Kāpēc, pērkot vilcienā biļeti ar “3+ Ģimenes karti”, jāuzrāda pase?”

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

10 komentāri
“Kāpēc, pērkot vilcienā biļeti ar “3+ Ģimenes karti”, jāuzrāda pase?”
Leta

“Labdien! Vēlos uzzināt, kāpēc, pērkot biļeti vilcienā ar “Ģimenes karti”, uzrādot biļeti, obligāti ir jāuzrāda tieši pase? Es piedāvāju uzrādīt tiesības, kur esmu redzama es, vai arī etalonu, bet nē, vajagot pasi, man kā nepīpētājai/nedzērājai, pase parasti nav līdzi, bet labi, ka šoreiz pagadījās. Kāpēc ir tik strikti noteikumi kam tik nesvarīgam? Jo viss, ko vajag redzēt, ir bilde ar vārdu, ne dzimšanas gadu. Esmu lielā neizpratnē,” vaicā Betija.

Bez Tabu atbild:

Lai pierādītu, ka “3+ Ģimenes kartes” kartes uzrādītājs ir arī patiesais tās īpašnieks, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Personu apliecinošu dokumentu likuma 2. panta pirmajā daļā skaidrots – personu apliecinošs dokuments ir tiesību aktos pilnvarotas valsts pārvaldes iestādes izsniegts dokuments, kas apliecina tā turētāja identitāti un tiesisko statusu. Latvijā personu apliecinoši dokumenti ir personas apliecība (eID) un pase. Tiesības vai e-talons par tādu nav atzīts.

Pase vai eID ir jāuzrāda tajos gadījumos, kad nepieciešams pierādīt savu identitāti un/vai tiesisko statusu, piemēram, saņemot ārstniecības pakalpojumu, šķērsojot valsts robežu.