Sūdzību dēlis: Ar kādu mērķi pie Siguldas dzelzceļa stacijas noteikts automašīnu stāvēšanas ilgums?

Sūdzību dēļa lietošanas noteikumi

Rubrika "Sūdzību dēlis" ir satura platforma, kurā Bez Tabu skatītāji un lasītāji dalās ar piedzīvoto un novērojumiem.

Skaties.lv pakalpojumu lietotājs atbild par to, ka viņa publiskotais saturs skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir iegūts likumīgi un lietotājam ir tiesības šo informāciju lietot un izmantot šādā veidā.

Portālā skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" ir aizliegts ievietot informāciju, tai skaitā, bet ne tikai, kuras publiskošanas rezultātā tiek aizskartas trešo personu intelektuālā īpašuma tiesības, kura ir personas godu un cieņu aizskaroša, kura aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu.

Lietotājs atbild par sekām, kuras rodas šādas informācijas publiskošanas, nosūtīšanas vai ievietošanas portāla skaties.lv satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā. Portāls skaties.lv neuzņemas atbildību par lietotāja ievietotās informācijas patiesumu un lietotāja pausto viedokli, tai skaitā, par personas goda un cieņas aizskārumu, kā arī par trešo personu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, kas radies informācijas ievietošanas satura platformā "Sūdzību dēlis" rezultātā.

Ja portāla skaties.lv redakcija konstatē augstākminētās informācijas izvietošanu satura platformā "Sūdzību dēlis", tai ir tiesības šo informāciju dzēst, kā arī liegt lietotāja piekļuvi portālam skaties.lv bez iepriekšēja brīdinājuma.

Portāls, neskaitot augstākminētos gadījumus, patur tiesības pēc jebkādas nepieciešamības dzēst vai labot ievietotos materiālus rubrikā "Sūdzību dēlis" bez iepriekšēja brīdinājuma un skaidrojuma.

7 komentāri

“Siguldas autostāvvietā, Ausekļa ielā, pie dzelzceļa stacijas uzstādīja 840 ceļazīmi ar stāvēšanas ilguma ierobežojumu līdz divām stundām. Interesanti, ar kādu mērķi tas tiek izdarīts?”

“Šobrīd cilvēkiem, kuri atbrauc uz Siguldas staciju ar automašīnu un vēlās turpināt ceļu ar vilcienu, nav kur novietot savu automašīnu. Blakus stacijai ir vēl neliela stāvvieta ar piecām automašīnu vietām, un dzelzceļa pretējā malā ir neaprīkots laukumiņš ar grants segumu vēl aptuveni ar 25 vietām, bet šī autostāvvieta vienmēr ir aizņemta.

Tagad AS “Pasažieru vilciens” pasažieriem, kuri brauc līdz Siguldas stacijai ar mašīnu, ir jānovieto sava automašīna daudzdzīvokļu māju pagalmos, pie veikaliem utt. Vai tas ir normāli?

Siguldas domei būtu jāizskata šī problēma un jāierīko jauno paplašināto “Park&Ride” stāvvietu stacijas tuvumā, kā tas tiek izdarīts citās lielās stacijās (piemēram, Jelgavā, Ozolniekos, Tukumā, Ogrē, Ikšķilē, Lielvārdē, Aizkrauklē, Saulkrastos, Cēsīs utt.), bet tās vietā dome faktiski aizliedza izmantot jau eksistējošo stāvvietu.

Šī situācija nekā nestimulē cilvēkus aktīvāk izmantot sabiedrisko transportu, jo šobrīd autostāvvietu trūkums pie dzelzceļa stacijas mudina cilvēkus braukt līdz Rīgai ar auto, kas rada šādas sekas: palielinās kaitīgā CO2 izmeši gaisā atmosfērā un veidojās liekie sastrēgumi galvaspilsētas ielās,” Bez Tabu Sūdzību dēlī raksta Andrejs.

Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svarena skaidro, ka autostāvlaukums, kas minēts Andreja sūdzībā neatrodas Siguldas novada pašvaldībai piederošā zemē, līdz ar to stāvlaukuma lietošanas laika ierobežojumu veicis zemes īpašnieks, saskaņojot ceļa zīmes izvietojumu ar VAS ”Latvijas Valsts ceļi”.

Ilze Svarena
Siguldas novada pašvaldības pārstāve

Iedzīvotāju un Siguldas viesu ērtībām, pašvaldība savā teritorijā ir izbūvējusi divus bezmaksas stāvlaukumus bez lietošanas laika ierobežojuma – Raiņa ielā 3, pie Siguldas novada pašvaldības Pakalpojuma centra un Pils ielā 10 pie kultūras centra ”Siguldas devons” – tie atrodas tikai pārdesmit metrus tālāk no minētā privātā autostāvlaukuma un ir dzelzceļa stacijai ievērojami tuvāk nekā tuvējo veikalu un daudzdzīvokļu namu pagalmu autostāvlaukumi.