Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Katoļu priesteri Ilmāru Tolstovu slimnieka piederīgie uzaicinājuši uzklausīt smagi sasirgušā grēksūdzi, lai slimnieks varētu saņemt sakramentu. Slimā tuvinieki apstiprinājuši, ka Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļa daktere to esot atļāvusi, taču, kad mācītājs ieradies, dežūrārstes nomainījušās, un viņš pie slimnieka neesot ielaists.

Katoļticīgajiem viens no septiņiem sakramentiem ir slimnieka sakraments. Lai to saņemtu, jātiekas ar mācītāju un jāizsūdz grēki. Pēc grēksūdzes un sakramenta saņemšanas slimniekiem bieži vien uzlabojoties veselības stāvoklis, bet tā jau bijusi otrā reize, kad Stradiņa slimnīcā viņam parādījuši durvis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas Kristus Karaļa draudzes katoļu baznīcas priesteris uzsver, ka respektē ārstus un viņu darbu, taču gatavs publiskot nepatīkamo gadījumu, lai tas neatkārtotos.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Garīgās aprūpes dienesta vadītāja taisnojas, ka notikušo pārrunājuši ar medicīnas personālu. Pēc mācītāja domstarpībām ar dežūrārsti, tikšot meklētas iespējas, kā šādas situācijas turpmāk nepieļaut. Slimnīcā tiekot izstrādāta instrukcija, kādas ir garīdznieku iespējas tikties ar Intensīvās terapijas nodaļas pacientiem un kas jāņem vērā, tostarp, ka ir pacienti, kas nedrīkst neko ņemt mutē, arī sakramentu.

Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā gan neesot bijis gadījumu, ka pacientam liegta tikšanās ar mācītāju. Parasti to organizē kapelāni, kas ir starpnieki starp ārstiem un pacientiem garīgajos jautājumos.

Juriste Laura Šāberte apstiprina, ka likums nosaka, – pacientiem ir tiesības tikties ar garīdznieku, taču tas jāsaskaņo ar ārstniecības iestādes administrāciju.

Analizējot gadījumu, kad priesteris netika ielaists Stradiņa slimnīcā, uzskata, ka bijusi kļūme komunikācijā. Kurš saskaņo garīdznieka ierašanos ārstniecības iestādē, atkarīgs no katras slimnīcas iekšējās kārtības noteikumiem. Parasti tas ir kapelāna pienākums.

Foto

TOP komentāri

 • Anna
  +9 +9 0

  Anna

  Ja jau slimnieks grib tikties ar mācītāju, viņam tas jāļauj. Sliktāk no tā nekļūs.
 • Ex-kaķkope
  +3 +3 0

  Ex-kaķkope

  Ticīga, neticīga, kāda starpība - tikties ar garīdznieku ir SLIMNIEKA CILVĒKTIESĪBAS!!!! Nez kāpēc cilvēktiesības tiek skaļi piesauktas visos reģistros, ja runa par minoritāšu pāru kop-bū-šanas tiesībām, bet attiecībā uz slimnieka garīgo aprūpi tās tiesības šajā gadījumā ievēlušās dziļā jo dziļā grāvī. Te jau runa par viselementārākajām cilvēka tiesībām un cieņu pret slimo, pat ja kādam tā ticība un garīdznieks nepatīk
 • Silvija
  +4 +3 -1

  Silvija

  Droši vien trāpījās neticīga deźūrārste, tāpēc neielaida. Es gan par to, ka slimniekam jāļauj tikties ar mācītāju. Pat cietumā ieslodzītajiem tas netiek liegts.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl