Šokējoši! Jaunpils pilī uzņemts attēls ar spoku, kuram skaidri saskatāma seja

18 komentāri
Šokējoši! Jaunpils pilī uzņemts attēls ar spoku, kuram skaidri saskatāma seja

Asins stindzinoši, pārdabiski, iespējams, pat neizskaidrojami – šādi var raksturot kādas bērnu grupiņas piedzīvoto Jaunpils pilī. Bērnu nometnes laikā pirmo reizi fotogrāfijā “noķerts” spoks. Lai arī biežāk šādas ziņas dzirdam no ārvalstīm, šoreiz tepat, Latvijā, uzņemtā fotogrāfija pārsteidz ar to, ka pavisam skaidri var saredzēt kāda mistiska tēla, iespējams, spoka, seju.

Notikumi risinājušies pērnā gada vasarā. Bērnu klīniskās slimnīcas pacienti un mediķi pavadījuši laiku nometnē šajā pilī. Pils pagalmā bērnus fotografējusi pati ārste, taču neviļus pašas no sevis atvērušās kādas durvis. Tajā brīdī uzņemtajā fotogrāfijā redzams, – kamēr citi bērni pozē, viens satrūcies skatās atvērto durvju virzienā. Tajā brīdī uzņemtajā attēlā acīmredzams gaisīgs vīrieša stāvs.

Jaunpils pazinēji saka – tas noteikti esot Brunis – bruņinieka spoks, kas jau izsenis satrauc pils darbiniekus un apmeklētājus.

Foto:

Pils direktore Kristīne Liepiņa stāsta, ka šī ir, iespējams, vislabākās izšķirtspējas šāda tipa fotogrāfija. Arī iepriekš attēlos ir izdevies uzņemt dažādus tēlus, taču šī ir pirmā reize, kad skaidri saskatāma arī cilvēka seja. Attēls tagad kalpo kā labākais pierādījums Jaunpils spoka eksistencei.

Taču šis nebūt nav vienīgais gadījums, kas liek domāt – Jaunpils pilī spokojas. Piemēram, reiz pils zālē noticis koncerts, taču balkonā bija skaidri dzirdami vīrieša soļi. Apkopēja devusies skatīties, kas tur soļo, taču neviena neesot bijis. Savukārt vīna pagrabā baiļu sajūta pils darbiniekus nepamet ne mirkli. Apkopējas stāsta, ka baidās te atrasties, jo nereti pavisam droši var sajust spoka klātbūtni, pat to, kā spoki pieskaras. Tāpat ik pa laikam vīna pagrabā var dzirdēt soļus.

Savukārt padomju laikos, kad pilī bijuši arī dzīvokļi, pavisam ikdienišķa bijusi situācija, ka paši no sevis atveras un aizveras logi. Tas noticis tik bieži, ka iedzīvotāji vairs pat nebija pārsteigti par to. Savā ziņā viņi pat jau bija iemācījušies sadzīvot ar mistisko parādību.

Jaunpils pilij ir apmēram 700 gadu.

Video!

Fotogrāfa viedoklis:

18 komentāri