2 komentāri

Adventa kalendāros, ko tirgo veikalos, ir 24 lodziņi, kuros slēpjas kāds pārsteigums, visbiežāk – konfekte. Taču šogad Adventa laiks ilgs 26 dienas! Tas nozīmē, ka bērni šogad ir “apzagti”  – viņi dabūs par divām konfektēm mazāk nekā pienākas, ziņo raidījums Bez Tabu.

24 atverami lodziņi ir visos kalendāros, ko tirgo veikalos. Taču kristīgās baznīcas pārstāvji norāda – katru gadu Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir dažāda garuma. Visticamāk, tirgotāji skaitli 24 izvēlējušies, ik gadu nemainīgi sākot Adventu no 1. decembra. Taču tas neesot pareizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Adventa laiks ir četras svētdienas pirms Ziemassvētkiem un vēl tās dažas dienas līdz pašiem Ziemassvētkiem. Tā kā Ziemassvētki katru gadu iekrīt citā nedēļas dienā, tad Adventa laiks var svārstīties no 22 līdz 28 dienām,” raidījumam Bez Tabu stāsta garīdznieks.

Foto:

 

Interesanti fakti par Adventu:

Adventus no latīņu valodas tiek tulkots kā “atnākšana”.

Šogad Adventa laiks ilgs 26 dienas.

Gan Adventa vainagi, gan Adventa kalendāri popularitāti sabiedrībā ieguva pagājušā gadsimta sākumā.

Vainagu tradīcija nākusi no kāda vācu mācītāja, kas nodarbojās ar ielas bērniem. Viņš palīdzēja izveidot vainagu, kurā, iededzot svecītes, varēja sekot līdzi tam, kad atnāk Ziemassvētki.

Video!

TOP komentāri

 • garfilds
  +1 +1 0

  garfilds

  Zane malacis, žēl ka nav uzvārda klāt, gribētos zināt, kādā veidā viņa palīdz citām mammām. Es ar gribētu...vismaz uzzināt to, kā var dienas laikā izbrīvēt tam laiku.
  Manus bērnus neapzaga, jo teorētiski būtu jāpērk veseli 26 kalendāri. Tās sīciņās končinas bērni izšiverē vienā vakarā.
 • ziemīši
  +1 +1 0

  ziemīši

  Šie kalendāri neskaita adventes dienas,bet gan decembra dienas līdz 24.decembrim,kas ir ķēķu vakars! To jau nu vajadzēja zināt!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl