Sods par runāšanu pie stūres Igaunijā būs 200 eiro; arī Latvijā plāno palielināt sodus

Pievienot komentāru
Sods par runāšanu pie stūres Igaunijā būs 200 eiro; arī Latvijā plāno palielināt sodus
Lisa Padilla / Flickr

Igaunijā no nākamā gada plānots sodu par runāšanu pa tālruni, sēžot pie automašīnas stūres, palielināt līdz 200 eiro. Lietuvā šis sods ir 80 eiro, bet Latvijā – 15 eiro. Taču Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sola, ka arī Latvijā soda apmērs nākotnē varētu augt.

”Latvijā tik strauju lēcienu soda apmēros no 15 eiro neieviesīsim, bet, visticamāk, kopā ar atbildīgajām institūcijām domāsim, kādam jābūt adekvātam sodam,” raidījumam Bez Tabu atzina CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Šoferi pamatīgi “grēko”

Policijai veicot pārbaudes uz ceļa, viens pēc otra, gluži kā circeņi pelnos, iekrīt autovadītāji, kas runā pa tālruni, vērojot policistu darbu, secina raidījums Bez Tabu.

”Parasti te ir tāds taisns ceļa posms, un gājēju nav. Dabiski, ka mēs iedomājamies, ka varam pārmīt dažus vārdiņus. Dabiski, ka nav labi tā,” raidījumam Bez Tabu atzīst kāds autovadītājs. Tikmēr kāds taksometra šoferis, kas pieķerts grēkos, Bez Tabu apgalvo, ka tā viņam sanācis pirmo reizi.

”Uz jautājumu, kas tad šoferus atturētu brauciena laikā lietot mobilās ierīces, autovadītāji saka, ka primāri darbojas pašu un citu autovadītāju negatīvā pieredze ceļu satiksmē, lielāki sodi un kontrole uz ceļiem,” stāsta Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve.

Bez Tabu eksperiments – cik viegli uzstādīt handfree sistēmu?

Šoferi neizmanto jaunākās tehnoloģijas

”Sistēmu nu jau ir kļuvis ļoti daudz – var nopirkt mazu austiņu, ir arī tādas, ko var aizāķēt aiz saules sargiem, ir arī tādas, kas ir iebūvējamas automašīnā, kā arī jaunos auto – mazliet piemaksājot, tādas uzreiz jau iebūvē salonā,” stāsta Kristaps Skutelis, tehnoloģiju eksperts.

Viņš gan atzīst, ka “kopējā sajūta gan ir tāda, ka automašīnu ražotāji tehnoloģiju jomā nav spējuši tik līdzi ne Apple, ne Android”. Proti, esot tā, ka “telefonā viss ir ļoti moderni, ērti un saprotami, bet automašīnā gan ne vienmēr tā ir”.

Tāpat arī raidījuma Bez Tabu satiktie šoferi saka – handfree sistēmu viņu spēkratos nav. Savukārt citi atzīst, ka ir iebūvēta sistēma, bet tā netiek izmantota. ”Kas interesanti – ka arī jaunākos un glaunākos auto, kuriem pavisam noteikti ir iebūvētas šādas sistēmas, šoferi tomēr izvēlas tās neizmantot un liek telefonu pie auss vai tur to rokā sev priekšā,” novērojis tehnoloģiju eksperts.

Foto!

Video!