Šo jauko meiteni invalīdi nekaunīgi padzen no bāra Vecrīgā. Dzīvojam neattīstītā “banānu valstiņā”?

28 komentāri
Šo jauko meiteni invalīdi nekaunīgi padzen no bāra Vecrīgā. Dzīvojam neattīstītā “banānu valstiņā”?

Kāda meitene, kurai ir problēmas ar staigāšanu bērnu cerebrālās triekas dēļ, klaji tiek diskriminēta kādā Vecrīgas bārā – apsargs viņu lūdz pamest telpas, lai arī nekāda pamatota iemesla viņam nav.

Jau mazotnē Sanitai uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka. Tā novērojama gaitā, bet pārāk lielas grūtības meitenei nesagādājot. Meitene mācās 12. klasē un nupat nokārtojusi pirmo eksāmenu. To ar draudzenēm viņa vēlējusies atzīmēt Vecrīgas karaoke bārā Funny fox jeb Jautrā lapsa.

Meitene vienmēr mācījusies, kā pati saka, parastās skolās, un jau kopš 18 gadiem pilnvērtīgi izmanto pilngadības sniegtās iespējas. Dzīve jau tā nav pavisam viegla – dažkārt piedzīvota nicinoša attieksme no vienaudžiem, bet parasti atskatās bērni.  Tāpēc secināms, ka šoreiz Jautrās lapsas apsargs – pieaudzis cilvēks  – prātojis gluži kā bērns. Bez īpašiem paskaidrojumiem, lai arī meitene nekādas nekārtības neradīja, viņai tika palūgts doties projām. Raidījums Bez Tabu jau vēlāk vaicā, kāds ir pamatojums, taču konkrētu atbildi tā arī nesaņem.

Ja reiz kluba darbiniece atsakās pamatot izraidīšanas iemeslu jaunietei, Tiesībsarga birojā šādu rīcību definē vienkārši – diskriminācija.

Video

28 komentāri