4 komentāri

Iespējams, daudzi no jums kādreiz ir izmantojuši pasažieru autobusu pārvadājumus, lai no vienas pilsētas uz citu nosūtītu sūtījumu kādam draugam vai radiniekam. Diezgan ātrs un arī – lēts sūtījuma veids. Taču – cik tas ir legāls? Rīgas starptautiskajā autoostā Bez Tabu bruņojas ar slepeno kameru un lūdz šoferiem paņemt sūtījumu. Kā korespondentam Artūram Špakam veicās?

Lūk, kā! Maršruta Rīga-Viļņa autobusa šoferis saka – nekādus sūtījumus viņš neņems, jo nav skaidrs, kas paciņā atrodas. “Slimnīcā tā varam nonākt, cietumā!” saka šoferis, kurš arī atzīst, ka ir bijuši gadījumi, kad šādā veidā mēģina pārvest, piemēram, narkotikas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bez Tabu dodas pie vietējo reisu šoferiem, cerībā, ka viņi būs pielaidīgāki. Maršruta Rīga-Sigulda šoferis piekrīt un saka, ka paciņu nogādās Siguldā par diviem eiro. Tikmēr autobusa vadītājs, kas dodas uz Kuldīgu, uzreiz paziņo – viņš neko nevedīs, jo tas ir aizliegts.

“Sakarā ar teroraktiem mums ir stingri aizliegts ņemt paciņas. Var tā pat darbu zaudēt,” saka šoferis. Iepriekš paciņas ļāva pārvadāt, bet tagad tas aizliegts cilvēku negausības un aizmāršības dēļ.

“Cilvēki paši aizmirst izņemt tās paciņas, sāk zvanīt uz kantoriem un meklēt šoferus… Kantora saimnieki kļūst nikni,” stāsta autobusa vadītājs. Tikmēr uz Valmieru paciņu var aizgādāt par 2,5 eiro, norādot – galvenais, lai tur nav “dinamīta” un narkotiku.

Foto

Izrādās, – Latvijā nav normatīvu, kas regulētu šādus pārvadājumus. Tas drīzāk ir pašu pasažieru pārvadājumu uzņēmumu ziņā – atļaut vai neatļaut šoferiem paņemt sūtījumus.

Drošības policijas pārstāve Līga Pētersone saka, – tāpat kā līdz šim, terorisma draudu līmenis Latvijā saglabājas zems un nav informācijas, ka tas būtu jāpaaugstina. “Kas attiecas uz šādiem pārvadājumiem, Drošības policija to vērtē negatīvi, taču – tā kā terorisma līmenis ir zems, nav pamata mainīt normatīvus, kas tagad neregulē šādu sainīšu pārvadāšanu,” skaidro Pētersone.

Video!

TOP komentāri

 • Nika
  +3 +3 0

  Nika

  Mums tas ir palīdzējis vairākkārt,- aizmirstas atslēgas, pēkšņi nepieciešamas zāles utml. Un liels, liels paldies Valmieras autobusu šoferīšiem, kuri dažreiz pat naudu neprasīja un neņēma. Tiesa, šajā ziņā gan ļaudis sāk mainīties...
 • Agija
  +3 +3 0

  Agija

  studiju laikos man mamma tikai šādā veidā sūtīja lauku labumus uz galvaspilsētu
 • Laura Skreija
  +1 +1 0

  Laura Skreija

  Saprotu visus labumus no s'iem paarsuutiijumiem; labi klientam un s'oferim arii, bet godiigi s'oferis atbild par to!!! Kaadeelj Juus visi domaajat uzkraameeties uz s'ofere kakla??? Kas Jums tur Latvijaa par manieri liist citu cilveeku biznesaa, par siiku naudu izmantot citus??? Vai Jums pasts vairs nestraadaa??? Maksaajiet to kas pienaakas un dariet visu likuma kaartiibaa!!!! Beidziet savtiigi izmantot citus cilveekus un uznjemieties atbildiibu par savu riiciibu!!! Aarzemees neviens nevar iedomaaties ko taadu dariit kaa liist s'ofera ties'ajos pienaakumos!!!! Ar cienju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl