Skolotāji jūtas piemānīti. Ministra solījums, ka algas nesamazināsies, nepiepildās!

18 komentāri
Skolotāji jūtas piemānīti. Ministra solījums, ka algas nesamazināsies, nepiepildās!

Raidījums Bez Tabu saņem ziņas no skolotajiem dažādās Latvijas vietās, ka solīts makā nekrīt. Izglītības ministra solījums: pedagogu algas pēc reformas nesamazināsies, bijuši tukši vārdi.

Daļai skolotāju šogad nācies saņemt pat par simts eiro zemāku atalgojumu par tādu pat slodzi, kāda bijusi pagājušajā gadā.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve taisnojas, ka tagad tiekot apkopots, cik lielas ir pedagogu algas. Negrib ticēt, ka atalgojuma samazinājums attiecas uz daudziem pedagogiem.

Viņasprāt, iespējams, neesot pareizi salīdzināta šā gada slodze ar iepriekšējā gada. Atzīst, ka algas samazinājums varētu būt pedagogiem, kam ir augstāka kvalifikācijas pakāpe, un tajās skolās, kur skolēnu skaits kļuvis mazāks, īpaši vidusskolu klasēs…

Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja gan uzskata, ka reforma nav izdevusies, piebilstot:

Foto: LETA

Foto: LETA

Inga Vanaga, Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja

Jāsaka paldies pašvaldībām, ka viņi ieguldīja savus brīvos līdzekļus, lai pedagogiem par septembri vispār izmaksātu atalgojumu. Problēma radusies, jo ministrija nevarēja ātrāk veikt aprēķinus par mērķdotācijas sadali, lai virzītu valdībai apstiprināšanā.

Foto

Šī mācību gada četriem mēnešiem skolotāju algām esot paredzēti deviņi miljoni eiro. Inga Vanaga ir sašutusi par to sadalījumu: “Joprojām no 9 miljoniem ir nesadalīti 1,7 miljoni, ko ministrija atļāvās novirzīt internātskolu izdevumu segšanai.

Šie 9 miljoni bija sākotnēji rezervēti pedagogu darba samaksas sistēmas ieviešanai. Šie 1,7 miljoni, mūsuprāt, bija jāiztērē tām pedagogu grupām, kurām neiedeva. Mūsuprāt, ļoti nekorekti šie aprēķini veikti. Te jārunā par ierēdniecības profesionalitāti un godaprātu. ”

Izglītības ministrijas pārstāve taisnojas, ja finansējumu novirza internātskolu uzturēšanai un tās darbinieku (tostarp to, kas nav skolotāji) atalgojumam, nekāds pārkāpums neesot.

Reforma esot izdevusies. Samazināta netaisnība pedagogu algu sadalījumā, taču vērtēs, ko varētu uzlabot un pilnveidot. Iespējams, pēc Jaunā gada tikšot ieviestas korekcijas.

Video